Vyhledat téma:

Množství tekutin u 4letého dítěte?

1. 7. 2015 9:05:23

Ahoj. 
Mám dotaz. Nevíte kolik má vypít čtyřleté dítě? Moje dcerka za dnešek vypila tři jupíky (možná ani to ne). Strašně moc se potila - úplně z ní lilo. Tak nevím zda s ní zítra nejít pro jistotu na pohotovost.

Díky P.

1. 7. 2015 9:25:45

Normální příjem tekutin je 80ml na kilo, ve vedru víc. Proč chceš na pohotovost "pro jistotu " nechápu? Čtyřletýmu dítěti už jde snad vysvětlit nutnost pití, Když už by mi dítě nepilo samotnou vodu, tak bych ředila jednoho Jupika nebo džus spoustou vody. A to pocení je v tomhle vedru normální.

Michala

1. 7. 2015 9:30:41

Vždyť je vedro jako blázen a z každého lije. Jen jí vysvětli, ať pije. K tomu na osvěžení studené ovoce a je to.

J.

1. 7. 2015 9:55:23

Proč na pohotovost? Já nabízím pití neustále a moji 4,5letou i nutím. Ale kolik toho kdo vypil nesleduju.

Iva

1. 7. 2015 12:05:25

Proč na pohotovost? Já nabízím pití neustále a moji 4,5letou i nutím. Ale kolik toho kdo vypil nesleduju.

Iva

1. 7. 2015 12:25:29

Tak já bych v tomhle vedru nedávala ani šťávu. A ano, v tomhle počasí leje z každýho, čtyřleté děti asi nebudou výjimka.

1. 7. 2015 14:45:16

Pokud nemá žádné problémy, tak bych se na nějakou pohotovost vyflákla. K tomu množství těkutin ... čtyřleté dítě má mit cca 75 ml/kg. Do tekutin se počítá i vodnate ovoce, zelenina, polívky apod. Takže v tomhle vedru je ideální dávat meloun, okurku apod.

1. 7. 2015 14:55:13

Tady se ukazuje, jak paradoxně některé maminky uvažují. Dávají klidně pít sladké - tedy škodlivé džusíky, zde strach o zdraví dítěte nemají, ale mají strach, když se jim dítě zpotí a šly by s ním na pohotovost. Nic ve zlém, jen jsem se zamyslela. Na druhou stranu souhlasím s tvrzením, že raději sladký hnus než nic. nicméně je to o tom, na co si děti naučíme.

1. 7. 2015 15:05:09

Do 2let starsiho jsem mela zatemneno prod ocima - voda za kazdoh cenu. Porad jsem poletovala s flaskou piti za ditetem a ukecavala ho at pije. Pak jsem mu zacala redit dzus a isem za to rada. Ted pije dobrovolne a dvakrat tolik.

Jana

1. 7. 2015 15:50:55

Holky, ja myslela flašky od jupíka. Abych to vysvětlila: pohotovost, protože malá má CF, takže u ní rychleji dochází k dehydrataci. A ano normální čtyřleté dítě donutíte pít, ale vzhledem k tomu že do toho ještě máme dětský autismus a středně těžkou mentální retardaci + „zdědila“ mojí paličatost, tak se prostě donutit nedá. Když jí nutím, tak to vyvolá záchvat vzteku. :(

1. 7. 2015 17:00:03

Ahaaa, tak ale to  to celé hází úplně jinam. Teď mě mrzí, že jsem měla narážky. Vím, co to je, taky mám doma autistu, ale ten naštěstí pije bez odmlouvání.

Micahela

2. 7. 2015 4:05:37

V pohodě, Míšo. Já jsem to u tom rozpoložení nějak zapomněla úplně vysvětlit. Nedošlo mi to.

P.

2. 7. 2015 9:00:26

A zkoušela jsi jí dát napít v polospánku? Nebo pozitivní motivaci, nejdřív napít, potom bonbon? I kdyby měla během dne sezobat celý pytlík, pořád lepší, než špitál.

2. 7. 2015 9:30:18

V polospánku to bohužel nejde. A motivovat sem se jí snažila, ale bohužel to nezabralo. S ní se bohužel hrozně těžko domlouvá. Snažím se jí motivovat i když inhalujeme a taky se nedá potvůrka. Zítra koupím kulíška a uvidím. Když to nezabere tak pojedeme. Ještě se chci zeptat, jestli je normální, že v tomhle vedru je úplně ledová?

J.

2. 7. 2015 11:25:19

Jo jo, ono se to tělíčko pocením taky chladí, takže mi to přijde normální. Ale změř por jistotu teplotu, aby třeba z té dehydratace nebyla nějak podchlazená. 

2. 7. 2015 13:10:07

Teplotu ani podchlazení nemá a už i docela pije. Uvidíme, jak to půjde dál. Díky moc.

J.

Váš komentář