Vyhledat téma:

Nechce papat. Jsou to zoubky?

3. 7. 2015 9:00:34

Mám 12. měsíční holčičku a už skoro měsíc nejí. Nejdřív odmítal jedno jídlo, pak další. Aktuálně od všeho sní pár lžiček, někdy taky nic. Už nevím co s ním, nechce mixované, kousky, stu­dené, teplé, jogorty, přesnídávku, zeleninu, piškoty, prostě nic. Napadly mě zoubky, ale měsíc mi přijde dlouhá doba na to aby nejedla a zoubky nikde. Přes den je hodná, jen víc ukňouraná a začala hrozně slintat. Když jím, tak přijde, a pár soust sní, ale ve velkém množství nic nesní. Myslíte, že to může být zoubkama, máme 8 zubů a čekáme stoličky. V noci se hodně budí, ale to už od 6. měsíce, co mu vylezl první zub. Už jsem bezradná. Budu ráda za každou radu. Díky.

Jana

3. 7. 2015 9:50:14

Jestli ti hodně slintá, můžou to být vážně ty zuby. Ty stoličky lezou delší dobu, takže je to docela možný.

3. 7. 2015 9:55:03

U nás to bylo to samé, ale většinou tak tři dny a konec. Malá mi jedla jen jogurty a přesnídávky, občas polívku. Jak viděla lžičku nebo kartáček na zuby, tak děsný řev.

Ivana

3. 7. 2015 10:10:09

U nás to samé. Mladej mi předvádí pěkné scénky, co se týká jídla v kombinaci s rostoucími zuby. Časem určitě naběhne zpátky na svůj režim. chce to jen vydržet a pevné nervy.

Klára

3. 7. 2015 10:50:00

Jo jo, špičáky bolí právě takhle, když se prořezávají. Syn také skoro nejedl asi týden až deset dní. Ale zato alespoň víc pil a to je důležité. Pokud by děti ani nepili, tak je potřeba se poradit s dětským lékařem. Ony tu váhu brzy doženou. Mohou být i teploty. Tak vydrž a ono to bude zase OK. 

Ila

3. 7. 2015 11:10:30

My to měli to samé u stoliček. Trvalo to fakt dlouho a jak už tady někdo psal, pokud dítě pije a jde jen o to jídlo, tak to je OK. Ona to dožene a až bude prořezáno, tak bude baštit o 106, uvidíš. :)

Petra

3. 7. 2015 12:30:05

Mě se to akorát právě zdá moc dlouho na to, aby rostly zoubky, tak mam strach a radši se ptám. 

Jana

3. 7. 2015 13:05:49

Nám se o u špičáků stalo taky. Trvalo to přes měsíc a jakmile byly zuby venku, tak nám malej začal jíst úplně normálně. Se zubama je někdy prostě kříž. :/

Olí

3. 7. 2015 13:50:53

Já nechtěla zase zbytečně plašit u doktorky, abych nevypadala blbě, že řešim každej prd. Ale my k tomu teda nemáme nic jiného, než to, že nejí, Horečky nemáme a jinak se maláý chová normálně i pije.

Jana

3. 7. 2015 14:50:19

Já bych teda asi po měsíci už plašila, kdyby mi dítě nejedlo, ale každého věc. 

L.

3. 7. 2015 15:55:29

Pokud normálně pije a jde jen o jídlo, tak mi to nepřijde tak tragické. My to měli podobně a růstem zoubků jsme se prokousávali půl roku na střídačku. U prvního klučiny jsme to za sebou měli rychle a bez problémů, ale ono každé dítě je jiné a chce to vydržet. :)

Leona

3. 7. 2015 16:25:26

A zkoušela si kromě normálního jídla taky nějakou dobrotu? Nemyslím rovnou nějaké bonbony nebo čokolády, ale třeba nějakou sladkou dobrotu z ovoce? 

Lenka

3. 7. 2015 16:55:03

No, to ěm taky napadlo, jestli nemá nějaké období, kdy si usmyslela, že nebude normální jídlo. Zkoušela jsem i sladké, ale to nechtěla taky. 

Jana

3. 7. 2015 19:10:01

Tak to podle mě budou fakt ty zuby. Kdyby to trvalo dlouho a třeba nastaly ještě další komplikace a třeba by malá ani nepila, tak to bych se asi bála a šla bych k doktorovi, ale tohle mi přijde, že jsou fakt ty zuby.

Lenka

3. 7. 2015 19:55:37

Asi máš pravdu Lenko. Já jsem jen nechtěla nic podcenit, tak sem chtěla vědět zkušenosti ostatních maminek. :)

Jana

3. 7. 2015 20:05:03

V pohodě. Lepší se tisíckrát o něčem ujistit, než něco jednou podcenit a zvlášť u dětí. :)

Lenka

3. 7. 2015 21:05:09

My to měli se zubama taky podobně. Poznala jsem, že jde o zuby právě podle toho, že mi malej nechtěl ani sladký věci, žádný dobroty. taky to trvalo několik týdnů, než začal zase normálně jíst.

Dana

3. 7. 2015 21:50:52

Jj, přidávám se k ostatním maminkám, které mají podobnou zkušenost. Buď v klidu, to budou opravdu jen ty zoubky.

Simča

3. 7. 2015 22:10:12

Díky moc za reakce milé dámy. :)

Jana

3. 7. 2015 23:10:05

U nás jsme to měli ještě s pěknýma horečkama ... taky jsem měla strach jako matka prvního mimča. Někdy je to trápení, ale zuby vylezou a bude klid. :)

Váš komentář