Vyhledat téma:

Mám strach z dětského koutku

5. 7. 2015 5:55:12

Ahoj mamky. Mám problém. Jsem příšerně přecitlivělá a bojím se dát dítě do dětského koutku. Mám strach, že mému synovi někdo ublíží, nebo že si něco udělá. Že to tam nehlídají dost. V zájmu svého psychického zdraví bych to měla asi vyzkoušet. Bojím se i dát ho do školky. Brzy to přijde. Asi zešílím. Máte to taky tak? Překonaly jste to, maminky?

K.

5. 7. 2015 6:10:47

Obávám se, že tohle bude hlubší problém a asi by si s tím měla začít něco dělat. Já to takhle neměla. Neuvažovala si třeba nad psychologickou konzultací?

Iva

5. 7. 2015 6:50:26

Tak ho tam nedávej. Taky jsem nic podobného neměla.

Jana

5. 7. 2015 7:00:46

Nemůžu ho nedat do školky. Do dětského koutku ho dávat nemusím, ale vyjde to asi nastejno. On by tam chtěl a já bojuju sama se sebou.

K.

5. 7. 2015 7:10:31

A jak je starý? Já jsem dala syna do soukromé školky ve 2,5 a taky jsem málem zešílela. Je to časté, kamarádky se taky klepaly ještě půl dne, co už si děcko spokojeně hrálo.

Hanka

5. 7. 2015 7:35:52

Mám to stejně. Snažím se s tím bojovat. Syn teď půjde od srpna do školky, tak jsem na sebe zvědavá. :)

5. 7. 2015 7:50:40

Je mu 3,5 roku. Chce mezi děti, do školky i do dětského koutku. A já jsem tak úzkostlivá. Bojím se že se mu něco někde stane. Když si představím, že jdou ze školky ven se projít tak je mi zle. Je divoký, utíká. 

K.

5. 7. 2015 9:20:44

Já jsem učitelkám opakovala do zblbnutí, že není prostě schopen organizovaně chodit po venku. Shovívavě kývaly a myslely si svoje. Kamarádka je úča ve školce a říkala mi, že si asi myslely něco o matce bláznivce. :D

Olga

5. 7. 2015 10:05:06

Zkus to překonat. Taky se bojím, ale teď s tim otravuju okolí a nechci, aby tím trpěl můj syn. Zkusím ho ze začátku dávat do školky jen na 1 den v týdnu a uvidíš.

5. 7. 2015 10:25:33

Treba je divoky a utika jen tobe, protoze ho drzis zkratka. Vypust ho mezi deti prosim te, bude mu tam dobre a nic se nestane.

J.

5. 7. 2015 10:30:05

Já jsem to takhle neměla. Moje děti chodily od roku do jeslí a nenapadlo mě přemýšlet, že jim někdo ublíží. A ve školce chodily generace dětí ven na vycházku a budou chodit, všechny se držely za ruku, tak se bude držet i tvůj syn. 3,5 roku to už je velký kluk.

Gabča

5. 7. 2015 11:05:26

Mám dceru 3 roky a taky se o ni bojím. Do školky ji dát budu muset, ale v koutku samou nenechávám, vždy napřed nakoupíme a pak ji nechám v koutku si pohrát a jsem tam a hlídám si ji.

5. 7. 2015 11:20:06

Já mám tenhle strach taky, ale mám 8mi měsíční mimčo.

5. 7. 2015 12:05:00

Do dětského koutku bych dceru samotnou také nedala, nemám v to důvěru. Pokud šlo o školku, tak jsem byla úplně v zadeli, jak to bude zvládat, chudinka, bulela jsem jak želva, když šla první den na dopoledne a když jsem letěla ji vyzvednout, aby tam dlouho „netrpěla“, tak jsem dostala vynadáno, že jsem tam brzo a že tam chce zůstat. :D

Dana

5. 7. 2015 12:30:52

U téměř čtyřletého klučiny bych se já teda rozhodně nebála. Dala bych ho na chvilku do koutku dala s klidným svědomím už po druhém roce.

I.

5. 7. 2015 13:05:32

Syn si koutek parádně užije, je tam daleko raději než chodit po obchodech s námi. Je mu sice už 4,5, ale už loni jsem ho tam dávala. Jemu se tam fakt líbí. Když se něco děje, hned volají.

P.

5. 7. 2015 14:05:14

Mám to podobně. Syn jde po prázdninách do školky a já bych si ho nejradši nechala doma, ale na druhou stranu vím, že mu tam bude lépe než doma s matkou a malou ségrou, takže ho tam dám, musíme tu šňůru pomalu přestřihnout.

H.

5. 7. 2015 14:10:36

Já jsem z tohodle nikdy strach neměla a mám 3 děti. Zkus to prostě překonat a pokud budeš mít blok i dál, tak bych fakt vyhledala odbornou konzultaci. Dítě musí být s ostatními dětmi, jinak z něj budeš mít asociála. Navíc když si sám chce hrát s ostatními, je to známka toho, že se vyvíjí správným směrem, tak mu nebraň. :)

O.

5. 7. 2015 14:30:30

Vím, že tenhle problém taky někdo třeba má, tak jsem chtěla zjistit, jak se s tím popraly ostatní mamky. 

K.

5. 7. 2015 15:50:32

Já jsem na tom byla asi podobně, ale nakonec se mi podařilo se kousknout a kvůli malé dcerce tohle překonat. Měla jsem strach zpočátku šílený a už jsem se klepala, až pro ni půjdu po obědě a bude zase se mnou v bezpečí, ale po čase ty úzkosti zmizely.

Pavla

5. 7. 2015 14:55:19

No, podle vašich reakcí až tak divná matka nebudu, ale překonat to bude pro mě strašně těžké. Snad se mi to povede. :(

K.

5. 7. 2015 15:55:40

Určitě v tom nejsi sama, držím palce, ať to odbouráš!

Jana

5. 7. 2015 15:00:50

Díky :)

K.

5. 7. 2015 15:45:53

Určitě nejsi sama, to už je vidět z reakcí tady., Každý jsme nějaký, ale bránit v kontaktu s ostatními dětmi mu spíš ublíží. Nějakou tu modřinu nebo škrábanec si z hraní odnese každé dítě. Neboj se toho a překonej sama sebe!

Dora

Váš komentář