Vyhledat téma:

Co vy a BIO?

8. 7. 2015 9:00:10

Ahoj maminky. Dnes jsem si vyslechla zvláštní podání jak jíst a co jíst pro zdraví. Mluvilo se dost také o BIO potravinách a zdravé výživě. Tak mě napadlo, jak jste tom vy u vás doma? Zajímáte se o tohle téma nebo konzumaci BIO potravin praktikujete? Jaký na to máte názor? Díky za reakce.

Ella

8. 7. 2015 9:10:30

Ahoj Ello.

V dnešní době všechno, co není přímo bio, je nějakým způsobem nezdravé. Používají se v tom hnojiva, pesticidy, krmiva, ředění, škrobové a kostní moučky atd. Ale já osobně mám zkušenost, že jistotu nemáte ani u toho BIO. Pokud si nepěstujete doma na vlastní zahrádce, tak nikdy nevíte, co do toho všechno dávají. A on už ani ten přírodní díéšť není jen voda ... Já osobně v sezóně pěstuju svoji vlastní zeleninu i ovoce a v zimě nezbývá než kupovat. Ale nákupu se nevyhýbám.

Jana

8. 7. 2015 10:10:42

A poznala si třeba rozdíl mezi kupovaným a BIO?

Ella

8. 7. 2015 10:30:58

Tak jistý rozdíl bývá hlavně v chuti. Na vizuál kolikrát to BIO vypadá i hůř než ty nadopovaný ovoce, ale to je právě tim, jak je to dohnojený uměle. Třeba zelenina a ovoce ze zahgrádky mám bezkonkurenční, na něj nedám dopustit. 

Jana

8. 7. 2015 10:55:40

Já bohužel nemám možnost pěstování, protože jsem z bytu, kde toho moc nevypěstuješ. Proto právě řeším, jestli to BIO je možná zdravější alternativa. :)

Ella

8. 7. 2015 13:50:16

Obečně se dá říct, že to lepší je, ale i mezi BIO najdeš výjimky. Ale to máš asi všude.

Jana

8. 7. 2015 14:25:31

To určitě ano. Děkuju za reakce. :)

Ella

8. 7. 2015 13:30:40

Za málo :)

Jana

8. 7. 2015 9:55:00

Ahoj. Já občas kupuji Bio ... třeba citrony a jablka nebo mrkev.

8. 7. 2015 14:00:12

Sem, tam něco bio koupím. Třeba malé nějaké tvarohové a mléčné výrobky. Občas zeleninu nebo udělám nákup selských produktů či navštívím Farmářské trhy. Jde o to, zda to je opravdu kvalitní. Jistotu nemáš nikde. 

Kvůli malé se snažím volit lepší nebo zdravější formu stravy, alespoň teď. Pak až půjde do školky, tak kdo ví, co jí tam dají.

Pája

8. 7. 2015 14:10:07

Mě přijde, že to BIO se i rychleji kazí, tak nevím ... 

K.

8. 7. 2015 15:10:52

Tak ono je to logické, že se BIO rychleji kazí, když tam nejsou konzervanty třeba jako v normálních jogurtech a tak. V ovoci a zelůenině zase nejsou umělá hnojiva na lesk, velikost a tak ... ty jejich hormony tomu taky prodlužují trvanlivost ... tohle v pravých BIO produktech nenajdete, takže i délka spotřeby je kratší. Ale radši budu jíst ze zajrádky než ty uměliny z krámů.

Kamča

8. 7. 2015 15:25:30

No jo, jenže já třeba taky nemám možnost si něco vypětovat a i kdyby, tak mimo sezónu stejně člověk musí nahrazovat. :/

K.

8. 7. 2015 15:55:30

Tak holt mimo sezonu doplnovat vitaminy z neceho, co je aktualne poruce. Driv taky v zime nebylo vsechno ovoce a zelenina, jedlo se treba zavarovane a lidi prezili a byli vitajnejsi nez dneska. :)

Kamča

8. 7. 2015 16:50:17

To je taky pravda. Ale jsme dneska zvykli mit vsechno mozne po cely rok. :/

K.

8. 7. 2015 17:05:09

Vsehcno ma svoje pro a proti. On dneska ten zdravi zivotni styl stoji vic penez nez se ladovat tucnym a nezdravym. :(

Kamča

8. 7. 2015 17:10:11

Vsehcno ma svoje pro a proti. On dneska ten zdravi zivotni styl stoji vic penez nez se ladovat tucnym a nezdravym. :(

Kamča

8. 7. 2015 18:05:32

To máš bohužel pravdu. :(

K.

8. 7. 2015 18:25:49

Ahoj holky.

Já BIO taky občas koupím, ale protože je to drahý, nemůžeme tak řešit kompletní jídelníček. Já mám ale naštěstí možnost ovoce a zeleniny od rodičů. A jak už tu jednou zaznělo, v zimě jedeme domácí zavařeniny a tak.

Péťa

8. 7. 2015 18:35:40

Já jsem na tom podobně jako Péťa. taky máme rodiče na venkově, tak máme přes sezónu dostatek. V zimě holt nezbývá než normální obchod, protože BIO je na nás moc drahé. Ale občas něco koupím. Hodně taky nahrazujeme cukr sirupy z různých keřů a rostlin (agávový, javorový a tak).

Kája

8. 7. 2015 18:50:23

BIO sirupy taky používám místo normálních cukrů a je to fakt znát. Můžu jen doporučit. A když už jsme u cukrů, tak jsou taky super různé druhy soli. Prodávají se soli s výtažky, co obsahují ještě další minerály a tak. :)

Ivča

Váš komentář