Vyhledat téma:

Porod do vody - Zkušenosti?

3. 8. 2015 13:45:05

Pěkný den všem maminkám. Podělíte se o svoje zkušenosti s porodem do vody? Termín mám v říjnu 2015 a vážně uvažuji o této možnosti. Pište jak pozitivní tak i negativní reakce. Budu ráda za každý názor. Díky. 

Tereza

3. 8. 2015 14:45:07

Ahoj. Jsem profesí porodní asistentka a rozhodně bych Ti to nedoporučovala. Asi proto, že jsem zažila spoustu komplikovaných porodů. Někdy to není moc legrace.Ale záleží na Tobě. Ať tak nebo tak přeji úspěšnou volbu.

T.

3. 8. 2015 15:05:08

Ja som sice do vody nerodila (aj ked som chcela), no mala bola otocena zadockom. Absolvovala som podla moznosti prirodzeny porod a na izbe som bola s mamickami ktore rodili do vody. Obe uz druhyx a boli velmi spokojne. Ani jedna nebola nastrihnuta. Hned druhu den uz sedeli normalne. 

Lia

3. 8. 2015 20:10:07

Take uvazuji nad porodem do vody ale trochu se toho bojim. Neznam v mem okoli zadnou maminu ktera by to tady u nas prozila. Dekuji. Jeste mam par mesicu cas ale uz o tom premyslim co by bylo pro me asi nejlepsi. :)

3. 8. 2015 20:45:40

Já do vody rodila a všechno proběhlo hladce. Za mě ted můžu jen doporučit. :)

Pavlína

3. 8. 2015 20:50:01

Komplikace můžou nastat při každém porodu, i při klasickém. Jde spíš o to, jak velké máš u sebe odborníky a jaké je zázemí v případě komplikací. Je to taky hlavně o lidech a jejich odhadu. Já bych se porodu do vody nebála i přesto, že někteří straší. :)

Dana

3. 8. 2015 13:50:17

Ahoj. Já jsem do vody rodila, a můžu Ti to opravdu vřele doporučit!!! Já jsem se pro porod do vody rozhodla až v průběhu vlastního porodu, když jsem asi hoďku hekala ve sprše, přišla za mnou PA a ptala se, jak chci rodit. Jak jsem ze sprchy vylezla, začaly být stahy daleko nesnesitelnější, takže jsem okamžitě řekla, že chci zase do vody. Byla jsem moc ráda, že jsem se tak rozhodla. Ta teplá voda hodně snížila intenzitu bolesti, a jak mi pak doktor řekl, měla velkou zásluhu i na tom, že jsem nebyla nastřižená a ani šitá, prý se celé tělo vodou zvláční a často se podaří vyhnout se potrhání. A to se mi nenarodil žádnej drobek, měl 4,1 kg, 53 cm, a já byla prvorodička! 

Ať už se rozhodneš pro jakýkoliv porod, tak ať je v pohodě, co nejvíc podle Tvých představ, a Ty i mimčo jste zdraví, to je nejdůležitější!

Šárka

3. 8. 2015 15:00:12

Já myslím, že je to fajn, pokud můžeš rodit do vody. Sama jsem jela také v říjnu do Vrchlabí, abych tak mohla rodit svého prvního syna. Můžu Ti to též doporučit. Voda mi moc pomohla od bolesti. Na Vánoce jedu rodit zas a doufám, že už se mi to podaří dotáhnout do konce ve vaně. Moc se na ten zážitek těším. 

Sába

3. 8. 2015 15:25:00

Já rodila do vody na začátku června. Bohužel nás rodilo najednou víc a do vody jsem se nedostala na 1. dobu porodní, ale až na ten vlastní porod. Teplá voda příjemně uvolňovala, bolesti byly snesitelné a samotný porod trval asi tak 20 min. Akorát i když mimi nebylo nijak zvlášť velké – 3,3 kg, bez malého natržení se to neobešlo. Pokud nebudeš mít komplikace, porod do vody ti doporučuju, kdybych měla rodit podruhé, chci zase do vody.

Verča

3. 8. 2015 16:00:40

Ahoj, já jsem rodila také do vody na konci května. Bylo to super a jsem ještě dnes ráda, že jsem se takto rozhodla. I druhé či další děti bych chtěla porodit touto cestou. Tlačení mi šlo velmi dobře (za necelých 20min byl malej venku) a nebýt toho, že měl Aleš omotanou šňůru kolem krku, tak by se to obešlo i bez nástřihu. Nástřih jsem ale vůbec necítila, i když to bylo bez umrtvení. Bylo to super! Takže já vřele doporučuju. :)

D.

3. 8. 2015 16:25:19

Ahoj holky, mám dvě děti, obě jsem rodila normálně, první porod byl hrozný a dlouhý, druhý trval "jen " 5 hodin, což byla v porovnání s tím prvním uplná rychlovka, ale hlavně u druhého jsem celou dobu porodních bolestí strávila v vaně a až nakonec jsem vylezla, párkrát zatlačila a malý byl za 10 min na světě. Musím říct, že to bylo uplně skvělé, bolesti byly daleko menší a prožila jsem to docela v pohodě. Takže doporučovala bych vydržet ve vaně co nejdýl přes ty největší bolesti a na samotný porod vylézt ven. Ale jsou maminy, které říkaji, že v těch bolestech pro ně byla představa horké vany naprosto šílená. Tak uvidíte, dopředu to stejně neodhadnete, co vám uleví a pomůže.

3. 8. 2015 16:45:37

Ahoj, já jsem do vody moc chtěla rodit. Byla jsem domluvená s personálem, podepsala jsem i papíry na porod do vody. Ale během porodních bolestí mi sprcha vůbec nepomáhala a měla jsem tak silné bolesti a malou jsem nemohla vytlačit, že jsem stejně rodila klasicky na porodním křesle. Škoda, moc jsem se na porod do vody těšila

Terka

3. 8. 2015 17:00:22

Ahoj všem. Taky mě zajímají zkušenosti s porodem do vody. Hodně mě to láká, ale pořád se nějak nemůžu rozhodnout. Díky.

Dáša

3. 8. 2015 17:25:49

Ja mam zkusenost – ale v zahranici, hodne veci muze byt jinak. Jen u prvniho porodu, druhy byl nakonec na suchu. co te presne zajima?

Denisa

3. 8. 2015 17:30:37

Všechno :D Jak dlouho porody trvaly, jestli to méně bolelo, jak porod probíhal (kdy ses do vody přesunula) jestli byly kontrakce silnější? Díky.

Dáša

3. 8. 2015 18:00:49

U prvniho porodu jsem stravila ve vode asi 7 hodin – nabidli mi vanu na uvolneni a ja odmitla vylezt. Kontrakce byly snesitelnejsi. Ke konci jsem uz mela malo sily, tak me manzel drzel pod pazi a ja visela na lane a rodila ve drepu. Pak jsem si dceru priplacla na sebe, ona dostala cepicku a rucnik a cekaly jsme na placentu, tu jsem rodila take do vody  – ona nesla vypustit, rozbilo se jim to, jinak by ji asi vypustili a dali na nas nejaka prosteradla, jestli jsem to dobre pochopila. Placenta sla ale docela rychle, pak uz jsem musela ven a hned me osusili a sla jsem na luzko. Dceru drzel manzel.

U druheho jsem mela k dispozici nafukovaci kojici polstar a na tom jsem se v mezicase valela a pospavala, to bylo geneialni, tenktokrat jsem chodila ven – vycurat se, aby se mi zmensil mechyr, zima mi nebyla a nevadilo mi to. Pak se mi kontrakce ale prodluzovali a bylo mi doporuceno vylezt ven a protit se – coz nakonec neslo, nemohla jsem se ani hnout a pobyt venku nebyl moc prijemny.

Jinak jsem byla celou dobu napojena na monitoru a taky vysetreni probihalo normalne – i mi ke konci pichali vodu ve vode.

Trochu me to mrzelo, ze jsem pak rodila na suchu, pac ta bolest byla vetsi. Stejne jsem rodila na zemi na porodni stolicce, tak jsem se pak stehovala na postel.

Porod do vody se ale neda naplanovat, nekomu to nesedne, nekomu to porodd muze zpomalit, mohou nastat mensi komplikace kdy to nejde. proste to zkus jestli mas moznost uvidis…neni nic krasnejsiho, nez kdyz si vylovis vodnicka.

Jo ale musis mit s sebou partnera nebo nekoho, nemuzou te ve vode nechat samotnou. U nas teda byla PA porad pritomna, ale obcas odchazela.

Denisa

3. 8. 2015 17:45:50

Ja tedy nerodila primo do vody, ale take jsem byla ve vode. Opravdu bych rekla, ze trochu zmirnovala bolesti, alespon do te doby, nez se malej zacal tlacit ven. Bohuzel me kontrakce byly extra silne a midwife nebyly schopne mi zkontrolovat cipek. Takze jsem musela vylezt a kdyz mi nabidli jit okamzite zpatky, byla jsem tak vycerpana, ze jsem se ani na nohy nedokazala postavit a stravila zbytek porodu na posteli. Takze za me osobne, klidne do vody ano, v pripade, ze se Ti nebude libit, nebo vyhovovat, da se kdykoli vylezt, ze?

Na druhou stranu, puvodne jsem strasne touzila po porodu do vody, ale nijak mi nevadi, ze to bylo nakonec na posteli, protoze jsem dostala kluka rovnou do naruce a ja mohla zustat sedet s novorozencem na posteli a uzivat si prvni chvile bez myslenek na to, abych ho udrzela nad vodou ci vylezani z bazenku atd.. Rodila jsem v UK.

3. 8. 2015 17:55:27

Já právě při prvním porodu měla hroznou touhu být ve sprše, ale bohužel mě tam nepustili, protože po prasknutí vody museli miminko chvilku monitorovat a po té chvilce už nebyl čas nikam chodit a malý byl za chvíli venku…
pořad si určitě vygoogluju děkuju za odkaz. tady v Čechách bohužel moc porodnic tuhle možnost nenabízí a co jsem volala do té nejbližší tak tam to zase neradi vídí. :/

Dáša

3. 8. 2015 18:20:07

Já jsem nerodila přímo do vody, ale ve vaně jsem strávila celou 1. dobu porodní. Musím říct, že to bylo super, teplá voda podle mě zmírňovala bolest kontrakcí. Na samotný porod jsem se pak přesunula k lůžku a na lůžko, přišlo mi to praktičtější, protože mezi kontrakcemi jsem se potřebovala pohupovat v bocích, nějak se uvolnit, což ve vaně nešlo. Navíc já jsem hodně malá a ty vany jsou dělané na průměrné až nadprůměrné rodičky. :D Já jsem se tam v podstatě neměla o co zapřít, takže jsem byla ráda, když jsem ke konci byla na suchu a mohla jsem se při tlačení pořádně do toho opřít. Někomu ale ta vana prý vyloženě nedělá dobře, však to zkus, vylézt se dá vždycky. :D

3. 8. 2015 18:45:10

Jo to je fakt, maly lidi to maj horsi, ja mam jen stopadesat cm a v te prvni vane jsem mela trochu problem – ale pomohl mi prave ten satek zaveseny od stropu. Jako klasicky v pololehu bych teda neporodila.

Druha vana byla uz lepe resena, tam jsem mela operne body lepsi, satek byl ale take, ale ten jsem uz nepouzivala.

U prvniho jsem se na tom satku prave krasne pohupovala v bocich.

Denisa

3. 8. 2015 18:50:45

Taky bych do toho klidně i šla, ale nemůže to být pro miminko nějak.. jak bych to napsala.. infekční? když se do tý vody třeba i počůráš nebo tak???

Iva

3. 8. 2015 19:00:18

Moč je sterilní… a ono při průchodu porodními cestami není zrovna čisto.

Denisa

3. 8. 2015 19:05:45

No to je taky fakt. :D

Iva

3. 8. 2015 19:25:28

Pro miminko to nebezpecne neni. Me treba PA rikala, ze jestli potrebuju curat, do vody muzu. Ono se to taky zredi, ale to mi nebylo prijemne a i jsem se lepe na zachode uvolnila.

Táňa

3. 8. 2015 19:50:08

Zdravím. Také jsem na 100% rozhodnutá pro porodní vanu. Říkám si, že 1. i 2. doba porodní, ale samozřejmě uvidím podle situace, ale minimálně 1.dobu porodní bych byla ve vaně ráda. Při prvním porodu mi hodně vyhovovala sprcha, byla jsem v porodnici kde vana byla, ale jednak se nedala používat a zadruhé byl ten jediný pokoj s vanou obsazený. Tak hlavně doufám, že tentorkát se na pokoj s porodní vanou dostanu, budu rodit jinde, tak opravdu doufám, protože zase mají jen jednu místnost s vanou.

Zdeňka

3. 8. 2015 20:00:26

Tak porod do vody je velmi klidný, rychlí, a moc to ani nebolí. Jestli rodíš poprvé tak porod do vody je ten pravý.

G.

3. 8. 2015 20:15:09

Já rodila do vody u obou porodů a kdybych měla rodit zase, jdu opět do vody. Nemůžu nic vytknout. 

Petra

3. 8. 2015 20:20:25

Já bych do toho nešla. Je to každého věc, ale když jsem viděla komplikované porody do vody v době, kdy jsem o tom uvažovala, tak mě to odradilo. Ve svém okolí nemám nikoho s osobní zkušeností. 

3. 8. 2015 20:40:05

Ahoj.

Všechno má své pro a proti a každé mamince bude vyhovovat něco jiného. Statistiky porodnosti mluví jasně pro porody do vody. Přeju hodně štěstí při porodu, ať se rozhodneš jakkoliv, tak hlavně ať to jde jako po másle a jste oba zdraví. :)

3. 8. 2015 21:00:11

Ahoj.

Já do vody nerodila, ale moje kamarádka ano a nemohla si to vynachválit. Určitě to chce zvážit reference porodnice, ve které máš rodit, jestli jsou praxí s těmihle porody v pozitivu. 

Hanka

3. 8. 2015 21:20:53

Ahojky.

Já jsem kvůli otočenému plodu nemohla rodit do vody, ale při příštím porodu chci tuhle alternativu, když už mi to na poprvé nevyšlo. Ze zkušeností svého okolí můžu taky potvrdit pozitivní zkušenost, proto do toho chci jít taky. :)

Andrea

Váš komentář