Vyhledat téma:

Kvalita pleti po porodu

27. 7. 2015 8:30:18

Ahoj všem. Mám dotaz na všechny maminky po porodu. Jak jste na tom po něm s pletí? Mě po celém obličeji naskákaly uhry jak v pubertě. :( Dávám si masky, čistím pleť gely proti akné, ale pořád jsme jako puberťák. :( Je možné, aby to mělo spojitost s kojením? Nebo to jsou hormony? Jinak jím naprosto zdravě, nekouřím, alkohol mám jen výjimečně a pleť mám úplně tragickou. Nemáte s tím někdo zkušenost? Co s tím? Fakt mě to dost trápí. :(

Petra

27. 7. 2015 14:50:20

Zdravím, já měla strašnou plet před těhu, během těhu to docela šlo, ale ted? Děs!!:D…Zkoušela jsem si dát Garnier Puer 3 in 1,pak clear and clear a místo toho aby se to zlepšilo, tak je to ještě horší. Používáte některá z vás něco, co fakt pomáhá? a smím vůbec takový přípravky, když plně kojím?

27. 7. 2015 14:55:41

Ahoj, přesně vím, jak se cítíš, měla jsem to od porodu a trvalo to cca půl roku, bylo to zřejmě hormonama, protože nic jiného na to z kosmetiky nepomáhalo, ani dražší kosmetika z lékárny. Pominulo to, až když jsem kojila už jenom částečně, když už malé nestačilo mléko. Ted,3 roky po porodu, už akné nemám žádné, pouze pár pupínků, když mám dostat menses.

Dagmar

27. 7. 2015 15:10:24

Ahoj holky. Ja uz od tehotenstvi mam hroznou plet. Ted jsem dva mesice po porodu a je to nejhorsi. :/ Mam ty velke bolaky na obliceji, zadech a ramenou, takze se za to stydim. Zasla jsem si na kozni a dostala sem antibiotika ve vodicce, pak prasky na akne a krem. No snad to zabere. :/

Julie

27. 7. 2015 10:10:44

Já tímhle začala trpět ke konci těhotenství a doteď se toho bohužel nemůžu zbavit. :( Někdy to je horší a jindy zas lepší, ale pořád ještě kojím, tak nevím jestli to může být tím, ale nikdy dřív jsem na to nijak netrpěla.

Dana

27. 7. 2015 10:25:18

Také jsem po porodu celá „rozkvetla“, zatím to přičítám kojení a rozhozeným hormonům, zase vypadáš mladší, že jo? :D

Hanka

27. 7. 2015 11:25:02

Tak tak, já už si raději ani nic nepatlám pak je to horší. Ráno a večer si obličej umyju intim mýdlem a nakrémuju. Ale v těhu jsem měla i „krásné“ záda :-D bože, to bylo něco, jak mě to svědilo tak jsem jezdila zádama po sedačce, no když si na to vzpomenu, tak se tu teď i směju, ale příjemné to určitě nebylo. Dokonce byla i doba v těhu, kdy jsem to měla i „tam“ ... au!

Dana

27. 7. 2015 11:45:25

Ahoj, já rozvetla jak jarní louka. V těhu krásná pleť a teď hrůza. Myslím, že je to hormanama i kojením. Prostě z nás ty mimča vytahají všechno. :DDD

Terka

27. 7. 2015 11:55:39

Tak to se mi docela ulevilo,že v tom nejsem sama. :D

Petra

27. 7. 2015 14:10:59

Já v těhu měla pěknou pleť,teď má malá 2měsíce a už to začíná vylízat.Hormony na tom mají jistý podíl,ale jediný lék je pít pít pít samozdřejmě neperlivou vodu. :)

27. 7. 2015 13:45:34

Přesně tak i já. Když jsem byla těhotná tak jsem měla pleť jak miminko. Opravdu nikde nic celých 9 měsícu. A po porodu mám strašně moc akné na zádech. V obličeji občas sem tam, ale záda mám tak strašně poseté akné, že je mi z toho na zvracení a ne a ne se toho zbavit. Poraďte někdo jak s tím pryč .A já tedy nekojím, malé je 10 měsíců a nemůžu se toho zbavit. Někdo tady píše dodržovat pitný režim, tak u mě to teda nepomáhá. Vypiju toho celkem dost a žádné zlepšení není znát.

Gabča

27. 7. 2015 14:00:53

Myslím, že pomůže čas a nebo návštěva kožního lékaře. Mně se dělá, cca od 6-týdnů po porodu, akné na nohách. Některé dost bolí. Piju jak Dán a štve mě to šíleně. Nemůžu si ani nohy oholit. Já to budu řešit ev. v lednu, kdy chodím na kontrolu se znamínkama.

K.

27. 7. 2015 14:45:50

Holky já zkusila úplně něco nového. :) Chlorelu a zatím to beru jen měsíc a něco. Jde to pomalu dolů, ale hlavní je, že to jde. :D

Magda

27. 7. 2015 14:50:57

Ahoj, tiež sa mi 4 týždne po porode objavili na tvári vyrážky. Nebolo to akné, ale skor ako keby ma niečo poštípalo, hrozne ma to svrbelo, pálilo. Zmienila som sa o tom synovej detskej lekárke a tá mi doporučila Zinek (1 tableta denne) a mazať Sudocremom. Bolo to 01.16.2015 a dnes mám pleť opať krásnu. Doktorka tvrdila, že vďaka kojeniu mám nedostatok zinku, a to sa prejavuje práve na pleti a može to viesť až ku vzniku akné. Každopádně mě to pomohlo.

Téa

27. 7. 2015 15:00:04

Ahoj holky, i ja behem tehotenstvi jsem mela plet bez problemu ale ted jsem 7 mes. po porodu a plet mam katastrofalni! Ani se me nechce chodit ven, vypadam strasne, mam toho plny tvare i na krk mi to leze, zada a ramena. Zkousela jsem kdeco, ale nic nrpomaha, vypadam strasne a stydim se za to. Potad hooodne kojim. Zkusim ten zinek. :)

Jana

27. 7. 2015 15:05:24

Ahoj mám skoro pěti měsíční holčičku před porodem nic ale po porodu hrůza taky jsem myslela že až přestanu kojit tak to zmizí al nekojím už 2 měsíce a je to čím dál horší.

Helena

27. 7. 2015 15:15:33

Jsem dva a půl měsíce po porodu a o oblasti brady, čelisti, krku, za ušima, pod vlasy, zádech, ramennou a dekoltu se mi dělají mega velké vředy. Bolí, svědí, nejdou vymáčknout, špatně se hojí. Trpěla jste na to některá? Jak vám od toho doktor pomohl? Za jak dlouho se to zlepšilo? Díky moc.

H.

27. 7. 2015 15:20:10

To se jen srovnavaji hormony podle me. Me se po porodu taky hrozne zhorsila plet a pak se to casem upravilo samo. 

Radka

27. 7. 2015 15:30:29

jj budou to hormony, ale toto je fakt hrozne, boli to a svedi to strasne moc. Je mi z toho do breku.

H.

27. 7. 2015 15:45:50

Tak jedine zajit nekam jinam na kozni a poradit se, protoze znama taky koji a trpi aknem djakziva a i pri kojeni ma od doktorky napsane nejake tabletby i mazani.

Radka

27. 7. 2015 16:00:37

Kozarka mi chtela napsat zynerit, ale ten na me v puberte nefungoval. A nic jinyho mi prave kvuli kojeni nechtela dat. No asi zkusim jinou kozni.

H.

27. 7. 2015 15:55:19

Já to měla podobně, nejdříve jsem to také neřešila, i dr. říkala že je to defakto normální, žačala jsem to řešit až později, skoro 2 roky po porodu kdy jsem stále vypada jako puberták, na kožím mi dala zynerit – to je lokální antibiotikum, jednou měsíčně chodím na kosmetiku, kdy mi i pomocí leisru ty jizvičky rovná, protože právě v oblasti brady mi několik jizviček zůstalo. Toto je bohužel na předpis a bylo to k doléčení míst, kde se ty vřídky pořád dokola opakovali. Zkusila bych zinek, nevím zda tedy nevadí při kojení jedině se zeptat v lékárně, ale z většiny to bude bohužel hodně hormony, navíc to může zhoršovat navíc třeba i čokoláda. K ošetření, zamaskování zkusit z lékárny aknecolor, tmavý tonovaný krem, léčí a vysušuje. pak zkusit i kosmetičku zda by neporadila.

Markéta

27. 7. 2015 16:10:57

Aknecolor pouzivam, ale i ten je nantyto meganedary kratky. Sice jenhijeni s nim rychlejsi, ale i tak je ro des bes. A co HA, nepomohla?

H.

27. 7. 2015 16:20:14

Neberu HA, cca rok po porodu to bylo lepší, ale tím že mit tam ty ložiska zůstali tak mě tedy pak ten zynerit pomohl

Markéta

27. 7. 2015 16:40:34

Ty blaho, predstava, ze budu chodit s takovym ksichtem rok, je fakt hrozna. :(

H.

27. 7. 2015 16:45:37

Ahoj,přesně vím o čem mluvíš. Tenhle sami problém jsem měla po porodu a byla sem z toho opravdu nestastna. Nechtěla sem nikam chodit a často kvůli tomu brečela. Dostala sem na to od doktora antibiotika, krém a prášky. jo a to sem taky kojila, ale kožní mi řekl, že to při kojení nevadí. no stejně mi nic z toho nepomohlo a od té doby co jsem přestala kojit a začala brát antikoncepci tak se mi pleť hned srovnala a jsem zase bez pupínku.:)

Simona

27. 7. 2015 17:00:56

Ty blaho, takze nejucinejsi lek na bedary je prestat kojit… A ja jsem se v tehu radovala, jak mam plet jak detskou prdylku a ono se mi to vratilo i s urokama. Tak to me jeste par mesicu cekat tvrdeho boje s bedary. :(
Petra

27. 7. 2015 17:05:29

No, ono když je to hormonální, tak to takhel bohužel je a většinou an to zabere až ta antikoncepce. :(

Simona

22. 7. 2015 17:55:10

No, ono když je to hormonální, tak to takhel bohužel je a většinou an to zabere až ta antikoncepce. :(

Simona

Váš komentář