Vyhledat téma:

Zkušenosti s rektální trubičkou?

4. 8. 2015 13:55:45

Ahoj holky. Aktuálně nás možná čeká první použití rektální trubičky. Jak se má správně zavádět miminku? Máme si na něco dát pozor? Máte s tím některá zkušenosti? Díky.

Jarka

4. 8. 2015 20:00:34

Já jsem trubičku používala do cca 4 měsíců. Nejdříve několikrát denně (spíše v noci), dále pak jen před spaním a ve 4měsících jen pokud bylo nejhůř. Trubička se zavádí do prdelky jemně, pomalu, nesmí se tlačit silou. Mě pomáhalo jí zavést skoro celou. Z počátku mi nešla zastrkávat u řitního otvoru, ale chce to cvik. Vždy jsem ji před použitím namazala slunečnicovým olejem. Nedám na rourku dopustit-vyzkoušeli jsem vše ostatní (masáže, klubíčkování, biogaia kapky i jiné kapky, jedla jsem jen nenadýmavé věci atd...dokonce jsem nejedla mléčné výrobky). Prdíky syna trápí i nyní (7m.), ale to po nadýmavých jídlech...ještě k rource. Často se zacpává, je potřeba ji jemně vytáhnout a proudem vody vymýt. V zadečku lehounce posouvat sem a zpět. Ze začátku zavádět asi jen půl délky - než se s ní naučíte zacházet.

4. 8. 2015 22:30:13

Rektální rourky se není potřeba bát.

Zkusila jsem snad vše a v okamžiku, kdy vám miminko bez ustání brečí i přesto, že má hlad, odmítá přijímat stravu, byla trubice do konečníku po aplikaci okamžitým řešením a děťátku se hned ulevilo.

Na http://www.trubicedokonecniku.cz/aplikace-u-kojencu mají velice podrobné informace k aplikaci, která pokud se provede dle návodu není důvod mít obavu, že by jste miminku ublížili. :)

Helča

4. 8. 2015 22:40:34

Já bych se rektální trubičky bála. Jestli to chceš zkoušet kvůli prdíkům, nejdřív bych asi vyzkoušela jestli nezaberou kapičky, Espumisan, masáže a nahřívání.

Romana

4. 8. 2015 22:45:56

My rourku doma máme, jednou jsme ji použili...ale prý při častém užívaní hrozí, že se miminko odnaučí samo vyprazdňovat... raději používáme gel na bříško a masírujeme + před každým kojením dáváme kapky Espumisan...je to den ode dne lepší. :)

Denda

4. 8. 2015 22:55:15

My ji máme taky, koupila ji babička, ale zatím jsme ji nepoužili, mně to přece jen přijde takové divné a možná i nebezpečné, takže cvičíme s nožičkama, nahříváme bříško a dáváme před každým papáním kapičky Espumisan. :)

Klára

4. 8. 2015 23:00:42

Trubičku jsme v kojeneckém věku používali a vyprazdnujem se normálně, takže není třeba se báti trubičky, hlavně ze to pomůže - ovšem je spíš problém určit příčinu toho proč dítě pláče-vždy za tím prdíky nejsou... vzpomínám si na tu bezmoc,když už člověk zkouší všechno.

Renáta

4. 8. 2015 14:05:12

Ahoj. To ji máte na prdíky? 

Fany

4. 8. 2015 14:25:46

Ano, ale ještě pořád nevím, jestli do toho máme jít. Prostě celé dopoledne pořád křičí a kroutí se. Ale v noci pak celkem dobře spí. Bohužel si nenechá cvičit s nožičkama a masáže taky nepomáhají. Teď jsme koupili třešňový polštářek a větrovou mastičku, ale zatím jsme bez úspěchu.

Jarka

4. 8. 2015 14:45:03

A jak dlouho třeba brečí??? myslím hodinu dvě??? nebo jen několik minut?? některé děti prostě brečí aniž by jim něco bylo.....např. moji ségry dcerka, tak pořád "hulákala"... nikdo taky nevěděl proč, a pak to ustalo...kolem třetího měsíce, myslím, už je to dlouho... nepamatuji u si to přesně.

Fany

4. 8. 2015 14:55:37

Jak kdy. Někdy je to s přestávkami, někdy dokáže i půl hodiny vkuse. Ale je to přes celé odpoledne. Uklidní jí jen drncání kočáru, ale přijdeme domů a řve zase.

Jarka

4. 8. 2015 15:05:31

A nezkoušela jsi Espumisan pro miminka? Sice s tím zkušenosti nemám, ale jinak to lidé chválí?

Jo a nejez čerstvé pečivo jestli kojíš.... já ho třeba např nemohla při nejstarším synovi jinak řval jak tur.... takže když chleba nebo rohlík tak jedině den starý. :(

A ještě zkus pít čaj pro kojící matky ... ten taky pomáhá.

Fany

4. 8. 2015 15:20:50

Mě doktorka doporučila kapičky a pomohli. A když jsem kojila jedla jsem hodně švestky.

Jarka

4. 8. 2015 15:25:02

Já třeba čaj piju, ale je fakt, že jsem teď změnila značku. Třeba to bude i tím. Čerstvé pečivo nejím. To snad ani nemáme. :D A od doktora máme Sab Simplex. Nejhorší je, že skoro nic nejím a nepiju. Kdybych do sebe ládovala cibuli, květák, fazole atd., tak bych se nedivila.

Eva

4. 8. 2015 16:00:47

My jsme trpeli na koliky, ale rourku jsme pouzivali jen pri zacpe a to byl starsi...nam pomohli prirodni kapky babycalm a nahrivani polstarku s peckama.

Klára

4. 8. 2015 16:05:43

Já ji teda nepoužila, ale dostala jsem tyto rady. Zavádí se poměrně hluboko, nejen na krajíček, ale zase ne že by se měla nacpat až do krku, takže tak nějak s mírou a opatrně. Nemá se používat často, protože miminko si na to pak zvykne a neumí se vyprdět samo. A každopádně ji použíj někde ve vaně, protože z mimča to může vyletět docela daleko, tak ať nemusíte malovat. :)

Jana

4. 8. 2015 16:10:00

Děkuji za rady. Ale my jsme stejně dneska neměli dost odvahy. :) Uvidíme zítra. A Peťuška to umí vyslat daleko i bez trubičky. To už vím. Málem jsem nestačila ucuknout.

Jarka

4. 8. 2015 17:05:00

Tak to je šikulka. Třeba ta trubička nebude vůbec třeba. Já se jednou chystala ji už taky použít, ale nakonec k tomu nedošlo. A s odstupem času si ani nejsem jistá, jestli to nebylo spíš hladem, že brečela.

Jana

4. 8. 2015 16:45:25

Prosím, prosím ... rourku nepoužívat!!! My měli na prdíky úžasné probiotické kapičky BioGaia...jsou sice dražší, ale druhý den už nevím co je to kolika a boleníčko bříška!!! Rourka je nebezpečná, poškodíš prckovi konečník!!!

Táňa

4. 8. 2015 17:10:40

Stejně na to nemám odvahu. Myslela jsem to jako jednu z možných posledních variant.

Jarka

4. 8. 2015 17:00:22

Trubku jsem používala , ale nevím zda pomáhala. Sab Simplex byl myslím na prd, alespon u nás. :(

4. 8. 2015 17:15:13

Mně taky přijde, že je na nic. Akorát to v ní daleko víc bublá.

Jarka

4. 8. 2015 17:20:44

Sab Simplex je opravdu k ničemu!!!

Uli

4. 8. 2015 17:25:01

Sab Simplex jsem taky používala a vůbec nám nepomáhal,rourka taky ne a tu sem se bála i používat.dávala jsem mu nahřátej pytlíček a občas jsem mu pomohla teploměrem a za týden jsme měli klid,

Darinka

4. 8. 2015 17:30:17

My ho měli a myslím že i u starších sem ho měla a dobrý.k tomu sem ještě mazala bříško gelíkem na prdíky a bylo dobře.

Zuzka

4. 8. 2015 17:45:46

Přesně, vyhození peněz! Já se nasponzorovala lékárny. Všeho možného jsem nakoupila a těch Sab Simplexů bylo více a prd. :(

4. 8. 2015 18:00:40

U nas Sab Simplex taky k nicemu, vyhozene penize...jak uz jsem psala Babycalm...je tam fenykl a anyz.

D.

4. 8. 2015 18:15:58

Doktorka nám dávala Sab Simplex, ale spokojená jsem nebyla. Pomohla jsem mu teploměrem a cvičili jsme nožičkama.

Radka

4. 8. 2015 18:40:44

Sab simplex je pěkný sajrajt k ničemu nadávají všechny maminy. My měli Baby Cam - myslím, že se to tak jmenuje a ro bylo mnohem lepší. Dnes bych asi dala akutně ty Espumisan kapičky.

Denda

4. 8. 2015 17:55:16

Malé trubičku dávali v nemocnici. Trpela na prdiky dost. Ja ji pak doma taky dávala, byla to skoro jediná ucinna pomoc. Nemůže ji to nijak uškodit ani poškodit konečník! Jak taky, je to z dobrého materiálu. Akorát říkali, že se to nemá používat moc často. Já to kombinovala s čistě přírodními kapkami BABYCALM a bylo to dobrý.

Tereza

4. 8. 2015 18:25:25

Musíš jen dávat pozor, abys jí nestrčila moc hluboko. Jinak pomůže hodně, měli jsme ji u zadečku pernamentně.

Helča

4. 8. 2015 18:50:04

My používali Espumisan kapky a peprmintoví krém pupík(masíruješ na bříšku) a pomohlo to.

Emma

4. 8. 2015 18:55:40

Jj vidíš to, taky jsme používali Pupík, nebo tak nějak se to jmenovalo.

Radka

4. 8. 2015 19:00:56

Nám taky pomáhá hodně.

4. 8. 2015 19:05:28

Zkus ponožku s rýží - nahřeješ v mikrovlnce a dáš dítku na bříško ALE POZOR nesmí to pálit, rýže hodně nasákne to teplo a drží ho dlouho. Fanoušek mi s touto ponožkou krásně usínal. :)

Vlaďka

4. 8. 2015 19:20:45

Na to máme polštářek s třešňovýma peckama. Ale Peťuška se pořád zatím všemu brání - masírování bříška, cvičení nožičkama, nahřívání bříška. Prostě nespolupracuje, jen pořád brečí.

Jarka

4. 8. 2015 19:25:27

Chudáček, ona ti jen říká, že jí bolí bříško a neví, že se jí snažíš pomoct....drobeček malej. :)

Vlaďka

4. 8. 2015 19:35:39

My jsme trubičku nikdy nepoužili ani nepořídili, pomáhalo cvičení nožičkami a nahřátá plenková žínka na bříško. Zpětně přiznávám, že jsme naštěstí neměli velké problémy s kolikou.

A.

4. 8. 2015 19:45:15

Mě napadlo, co zkusit dávat malé Laktobacily Baby. Jsou na zažívání a jsou vhodné již od narození. Já je dávám Anině kvůli zácpě, ale píšou na tom, že je to při zažívacích potížích.

Vlaďka

4. 8. 2015 19:50:40

Já do ní nechci moc cpát všechny ty možné tabletky. Vypadá to, že se to lepší, tak snad už nebudou potřeba.

Jarka

4. 8. 2015 20:05:01

To by snad neměla být "chemie" v tom pravém slova smyslu... a je to prášek... stačí rozpustit do vody....ale uvidíte... hlavní je aby malou bříško už netrápilo.

Vlaďka

4. 8. 2015 21:00:28

Ano taky si nemyslím ze je to chemie - tobolka s mikroorganismy strevu prospěsnými se vysype do napoje a je to. :) Ikdyz ano vypadá to umele a dneska se neda verit ničemu. tak hold je to na našem úsudku.

Diana

4. 8. 2015 21:05:58

Hmm ... tak hlavně že Anině to pomohlo a už zase chodí pravidelně na záchod.

Vlaďka

4. 8. 2015 20:00:06

Tak buď zkus tu rourku, nebo teploměr, to vždy zabralo, tu rourku jen trošinku zastrč do zadečku a chvilinku s ní zahýbej, a uvidíš, my jsme jí moc nepoužívali, dávala jsem kapičky Infacol, ten zabíral.

Lucka

4. 8. 2015 21:10:14

Espumisan jsem taky dávala a hlavně jsem si začala dávat velký pozor na to, co sním.

Zuzka

4. 8. 2015 21:25:49

Ja si pamatuju, jak jsem cele kojeni nemohla brokolici a ja ji hrozne zboznuju, tak na tu jsem se moc tesila...skoda ze espumisan nebyl za nas :-/

Tea

4. 8. 2015 21:45:08

Tak slyšela jsem, že také všem nepomůže. To bude asi s ostatními kapičkami a vším na prdíky.

Karča

4. 8. 2015 21:50:28

No jo, když takové mimi křičí, nikdo nemůže vědět co ho vlastně trápí, můžeme jen hádat a bříško je asi nejčastější příčina.

Radka

4. 8. 2015 22:00:56

Přesně. Můj osobní závěr je, že nemá bolení bříška, ale hlad. I když mi doktor tvrdí, že hlad mít nemůže, když za 9 dní přibrala 240 g. Jak mi pak vysvětlí, že při kojení se ani nepohne, zatímco sestřenčin kluk se pořád vrtí a odpojuje, a po krmení je jak beránek a vůbec nebrečí. Přece, kdyby ji bolelo bříško kvůli prdíkům, nějaké kojení to "nevyléčí".

jarka

4. 8. 2015 22:00:40

Ale jo, během kojení se miminku posune vše ve střevech, tudíž i plyny a uleví se mu. A nezapomínejme na nevysvětlitelný pláč v období spurtů.

Zdeňka

4. 8. 2015 22:10:27

Já na prdíky zkusíla probio kapky, ty jsou dobré.

T.

6. 10. 2015 10:10:06

Na prdíky nám zabíral Espumisan, pět kapiček na lžičku před každým kojením.

Rourka nebyla potřeba. 

14. 10. 2015 11:00:13

My dáváme Espumisan před každým kojením, 1x denně probiotika a naučili jsme se klubíčkovat a polohu na tygříka, ve které se synkovi moc líbí a bříško nemá tak napnuté. 

20. 10. 2015 8:55:37

Trubička je podle mého zlo...nasadila jsem malé Espumisan (ale zakopanej pes je v pravidelnosti,chvilku mi trvalo,než jsem na to přišla)...kapičky nám zabírají opravdu perfektně...

24. 11. 2015 16:14:06

Potom, co jsme zkoušeli fenyklový čaj, masáže, nahřívání a bez efektu...tak jsme také v lékárně koupili Espumisan a trubičku...trubičku jsme použili jen jednou...nejvíc asi zabral Espumisan..dáváme před každým kojením 5 kapek a noci jsou mnohem klidnější.

22. 12. 2015 15:27:50

Každému zabere trošičku něco jiného... u nás fungovalo dobře vibrovací lehátko, fenyklový čaj pro mě a pro mylýho kapky Espumisan před každým krmením. Chvilku to trvalo, ale nakonec to pomohlo a ulevilo se všem.

Váš komentář