Vyhledat téma:

Jsem prvorodička a bojím se porodu :(

28. 7. 2015 9:55:32

Přeji pěkný den všem maminkám. :) Čekám první miminko a bojím se porodu. Chci se zeptat, jak velká je bolest? Budu ráda za jakékoliv zkušenosti a rady, které máte ohledně tohoto. Aktuálně jsem na konci osmého měsíce a utíká to všechno hrozně rychle, tak se chci připravit. Rodit mám v Trutnově, ale bohužel poslední dobou čtu nepěkné recenze na doktory a sestřičky, tak mě to moc neuklidňuje. Nejhorší je ale to, že už několik žen tam prý porodilo samo. Připadá mi to jako hloupost, aby křik při porodních bolestech nikdo ze sestřiček na oddělení nebo doktoři neslyšeli. Nevím jak to přesně bylo nebo v jaké porodnici se vše odehrávalo, ale když pomyslím v jakých bolestech se museli svíjet a nikdo jim nepomohl miminko odrodit, tak to mi opravdu nedá spát. Opravdu se bojím, aby se mi nestalo to samé. :( Jak poznám, že je porod doopravdy tady? Jestli nejde jen o poslíčky a tak? Budu ráda za každý ohlas. Díky. 

Pavla

28. 7. 2015 13:05:51

Noooo, bolí to jak čert :D ... ale to asi víš. Já čekala nejhorší, takže jsem pak nebyla vykulená, ale stojí to za to, jestli můžeš vem si partnera, ten tě podrží. :) A neboj, na Boleslavskou porodnici taky všichni kydají hnůj a já byla naprosto spokojená. :)

Tera

28. 7. 2015 22:05:39

No, snad dopadnu podobně :)))

Pavla

28. 7. 2015 23:05:40

Taky jsem měla porodnici, u které se hromadily stížnosti a nakonec to bylo úplně v pohodě. Nějakým těm pomluvám bych nedávala váhu a o, jestli tam matky rodily sami, to mi přijde dost přehnaný. :(

D.

28. 7. 2015 14:05:37

Tvoje obavy jsou normální. Jisté je, že porodit zvládneš, musíš totiž. :D Jaký bude tvůj porod ti ale nikdo neřekne. Někdo ho má šílený (můj případ), někdo pohodový. Dvě moje kolegyně ani nevěděly, že už rodí a do porodnice přijely otevřené na 7 cm. Mně personál hodně pomáhal. No, mysli na to, co tě čeká po porodu, to dítě je to nejúžasnější, co mě kdy v životě potkalo. Přeji ti rychlý a pohodový porod.

Ivana

28. 7. 2015 15:05:38

Kaxdej porod je uplne jinej, ja treba bolesti nemela krom poslednich cca 10 minut ale dalo se to vydrzet, misto toho me bolelo v krizi. :D Boji se kazdej protoze nevi do ceho jde. Hlavne v klidu preju co nejpohodovejsi porod. :)))

28. 7. 2015 16:00:34

Mě kdyby nepraskla voda, tak ani nepoznám, že rodím a porodila bych doma. Kontrakce ani tak bolestivý nebyly. Jako bolelo to, ani dalo se to v pohodě prodýchat. Nejvíc mě bolelo, když jsem musela být v kolenoprsní poloze kvůli nepostupování hlavičky dolů do pánve. Nejvíc mě zaskočila bolest při tlačení. Nebolelo to nějak moc, ale vážně jsem netušila, že to bude bolet nahoře. Jakože močová trubice. To jsem netušila. Čekala jsem, že bude bolet konečník, ale tohle fakt ne. :D

Darinka

28. 7. 2015 16:25:56

Že porod bolí, víme všechny. Nemá cenu se tím trápit týdny a měsíce dopředu a znepříjemňovat si tím těhotenství. Když samotná bolest pak trvá jen pár hodin. :D Za mě – bolest jako ms, nebo střevní chřipka, ale zesiluje. Až poslední půl hodiny byly opravdu silné – přesněji řečeno, když se mi zdálo, že už to nevydržím, tak se šlo tlačit. :)))

Klára

28. 7. 2015 16:55:22

Ahoj, neboj se..moc věcí si myslenkama můžeš přivolat. Porod je nejkrásnější věc na světě. V dnešní době si žena může vybrat, kdo ji odrodi, může se k porodu vyjádřit a když jde vše dobře, tak si ho krásně užije. Provadej vizualizaci a predstavuj si svůj vysněný porod. Neboj se a tes se! :)

28. 7. 2015 17:20:20

Jeeeezis, jakou ja mela paniku z porodu a jak dlouho. :D pak jsem se smirila s tim, ze ven nejak musi a nakonec jsem porodila krasne za 4,5h od prasknuti vody, bez epiduralu a jo, bolelo to, ale dovolim si tvrdit, ze po operaci nohy jsem si zazila podstatne horsi stavy nez pri porodu. A tady ma ta bolest alespon nejaky vysledek. :D

Hanka

28. 7. 2015 18:45:04

Jé já byla v porodnici 3×. 2× naplano s poslíky, podruhý už mi to bylo blbý, ale PA mě uklidňovaly, že to je běžná věc a že ani doktoři nepoznají co je a není poslík, teda poznají, ale nemůžou s jistotou určit, jestli se z těch poslíků porod nerozjede. Potřetí jsem tam jela s ruplou vodou a byla jsem asi jediná, která tam nakráčela s rozzářeným úsměvem, že konečně už je to tu a už mě domu nepošlou a já už konečně porodím. Takže raději naplano než být doma dlouho. Myslím si, že kdyby šel porod tak dobře, že by jsi rodila rychle a třeba sama, tak to klidně dáš, oni tam stejně spíš stojí a dozorují, ta makačka je na tobě. Tělo ti pomůže a poradí – i když já jak jsem psala do finále nedoběhla – takže sdílím zkušenost mého okolí.

Kája

28. 7. 2015 19:00:19

V lednu jsem rodila jako prvorodička a na porod jsem se netěšila, ale ani jsem z něho neměla strach. Cíleně jsem se vyhýbala všem katastrofickým scénářům porodů, nepomůže to a jen to znervózňuje. Nejvíce mi pomohla rada od PA ohledně dýchání, při slabších kontrakcích prodýchávat stylem – nádech nosem, výdech ústy, později, když kontrakce zesílily, tak při kontrakci dýchat rychle jako pejsek. Tak jsem se soustředila na dech, že mi ten čas s kontrakcema krásně ubíhal. Osobně ty větší porodní bolesti ke konci mohu upřímně přirovnat ke střevní kolice, s tím rozdílem, že máš mezi kontrakcema čas si vydechnout. Určitě to zvládneš. Za mě doporučuji mít u porodu partnera, pokud s tím nemá problém, myslím, že personál se chová lépe. Takže mysli pozitivně, porodní bolesti jsou od toho, aby se miminko dostalo na svět, takže je to přechodná bolest se šťastným koncem. :)

Kamča

28. 7. 2015 19:55:35

Já se taky strašně bála, ale zvládnout se to prostě musí. Já teda měla příšerný porod, čímž tě nechci strašit. Začátek jsem vůbec nepoznala, ale byla jsem zrovna ten den na kontrole a Dr. se na mě usmál a prý už začínám rodit, mě teda ještě nic nebolelo. Po pár hodinách to začalo, myslím, že porodní bolest nejde s ničím srovnat. Pro mě teda byl porod hrůzný zážitek, ale zvrtlo se tam spousta věcí, které tady radši rozebírat nebudu.
Ale člověk na tu bolest rychle zapomene a ve výsledku si řekne, že to celé opravdu stálo za to a šel by do toho klidně znovu. Tak hodně sil a krásné zdravé miminko. :)

28. 7. 2015 20:00:42

U nás byl první porod z říše snů. :) Ve 21.30 mě kontrakce doslova postavily v posteli a 0.26 byla malá na světě. Bolelo otvírání, samotný porod už byl pohoda… Partner se do dneška směje, že moje první věta po porodu byla: Pohoda, ještě jednou to dám. :D

Jak už tady několikrát zaznělo, hlavně se soustředit na sebe a na mimčo a půjde to dobře. :)

Helena

28. 7. 2015 21:00:48

Nesmíš na to tak myslet. Najdi si nějakou činnost, čti nebo něco.
Bolest jsem větší v životě nezažila, fakt mě to zaskočilo, ale to tak prostě je. Porod od poslíčků poznáš, to se neboj. :) Horší je za blbá recenze porodnice. Jako všude je to o lidech a po dvou porodech zpětně vím, že i sympatická porodní asistentka si dělá co chce a uspěchává to, aby měla asi klid, či co… ale každý porod je tak specifický a tak jiný, že se připravit asi moc nedá… A ve finále v těch bolestech člověk kývne na cokoliv. Třeba můžeš mít předsevzetí, že nechceš píchat plodovku, ale pak budeš vědět, že ti to uleví a kývneš hned.

28. 7. 2015 21:45:06

Muj porod byl krasnej, bolesti jsem si resila po svem, nemela jsem nacteno zadne prodych. apod. Zvladnes to jako mi vsechny, dulezite je citit se uvolnene v porodnim prostredi. Me hodne pomohlo ze tam byl pritel. :)

28. 7. 2015 12:05:23

Téměř každá budoucí maminka se bojí a má takovéhle myšlenky a obavy … je to normální. Zvládneš to jako všechny ostatní. Těš se na to, co tě čeká po těch pár hodin v náručí. Nebudeš mít s sebou tatínka, nebo nějakou jinou podporu u porodu?

Eva

28. 7. 2015 13:00:59

Ja mela bolesti silne jako pri menstruaci, akorat kratke, ze si mezi nima odpocnes. Uz jsem mluvila s hodne porod. asistentkama a vsechny se shodly na jednom-jak se zena v hlave na porod připraví, takovy bude. Pokud je presvedcena, ze bude rychly a dobry, pak bude. Hlavně musi jít odhodlsne, ze to zvládne. Drzim pesti.

Karča

28. 7. 2015 14:30:58

Neboj. :) Je to porod tak to bolí, ale nemusí to být nutno nějaký šílený očistec, možná bys mohla uvažovat o změně porodnice – času mas ještě dost, pokud by ti to pomohlo se tolik nestresovat tak si najdi jinou porodnici. A určite si sebou vem někoho blízkého – mámu, manžela, kamarádku. Mě říkala doktorka, jak budou alespoň 3 hodiny pravidelně i male bolesti tak vyrazit … poslíčky jsem mela porad od 20. týdne a taky jsem to řešila … hlavně buď v pohodě a víš co, lepší jet 10 krát zbytečně než 1 pozdě. :)

28. 7. 2015 15:00:40

Já tedy obavy neměla, poslední měsíc před porodem mi konečně bylo úplně dobře a nějak jsem neměla pocit, že bych měla rodit. :D No, taky kdyby mě nestopli v porodnici na monitoru, tak se malý asi narodil doma.

Dana

28. 7. 2015 15:25:01

Pokud jsi od Trutnova, doporučuji porodnici v Jilemnici, ta je velmi vyhlášená, porody jsou alternativnější, můžeš si vybrat polohu, zařvat si dle libosti apod., kdybych bývala neměla bydliště v praze, tak jsme tam rodila – a stejně jsem uvažovala, že bychom tam mohli dojet.

Pokud máš velký strach, doporučuji k porodu dulu – mně velmi pomohla. Samotný průběh porodu je u každého jiný a nedá se absolutně srovnávat. Já si celkem užila, ale se mnou na pokoji ležela maminka, která přijela otevřená na 7 cm (rodí se při 10) s tím, že má asi jen poslíčky…

Táňa

28. 7. 2015 15:55:53

Holky, ja si furt opakovala nekolik tydnu pred porodem, ze porod bude snadny, ze bolesti budu vyborne snaset a ze bude trvat 4 hod(nevim uz proc) a fakt. Trval presne 4 hod a vse ok :D

28. 7. 2015 17:00:41

Mě dokonce chlap záviděl, že jsem si mohla to těhotenství a porod prožít..prý by to chtěl zažít taky ten pocit (vlastně jsem s malou byla vždy o rok dýl než on. :)))

Denisa

28. 7. 2015 18:05:59

Já se porodu nebála, přízemně jsem jela v heslu nějak se ven dostat musí a to prostě nějak dám. Bolí to, ale tím jak prodýcháváš tak se dostáváš do takovýho zvláštního stavu, že jsou horší bolesti, tohle jsou spíš tlaky. Já teda mezi nima pauzy neměla- ale to bylo tím oxytocinem. :) Po 16 hodinách, kdy malej odmítnul sestoupit jsem skončila na CS – takže další co vyvrátí ten pozitivní přístup. Co se týče přístupu doktorů tak s tím jsem problém neměla, ale já jim do toho nijak významně nekecala, řekli co plánují a já obecně nemám problém se standardními postupy.

Julie

28. 7. 2015 18:25:41

Já se na porod těšila, i když nějaká obava tam asi byla, nejvíc jsem ale byla zvědavá, jaký to je. :D No, a bylo to…dost hrozný. :D Pro mě ta bolest byla očistec, v určitých chvílích jsem opravdu už „nemohla“ a chtěla, ať to hlavně skončí. V říjnu mám rodit podruhé a … těším se. Prostě to za to stojí, ať je to jakékoliv, nakonec budeš vzpomínat se slzou v oku. :)

28. 7. 2015 18:55:36

Ahoj, jen tě chci trochu uklidnit. Já čekám teď po 5 letech druhé a za pár týdnů rodim a mam snad ještě větší panický strach ze všeho než u prvního. Zas si říkam, zvládli to ostatní musíme taky. A jinak na naší porodnici je taky strašně moc recenzí, který jsou fakt strašný. I já jsem to zažila, ale co nám zbyde… přeji ti rychlý porod a nestresuj se. :)

28. 7. 2015 19:20:08

Ja nez se u prvniho porodu stihla rozkoukat a zacit se litovat, jak to boli, tak bylo mimino venku. :D Jako jo, cca hodinu to bylo jak kdybych spolkla michacku na maltu, ale kdyz se tomu clovek nebranil a nechal to plynout tak sly bolesti zpracovat.

D.

28. 7. 2015 20:05:20

Strašně jsem se těšila a šla sebevědomě rodit s prasklou vodou. Po pár hodinách otvíracích bolestí, při kterých jsem se vůbec neotvírala, jsem chtěla umřít. Přežila jsem, ale na bolest nezapomenu. Skončilo to císařem. Jo a toho, kdo mi prvně řekl, že to bolí jako silnější menstruace, bych kopla do hlavy. :D

28. 7. 2015 21:05:20

Ahoj. Ja bych urcite doporucila epino nebo aniball. Je to ohromna pomoc. Prvni porod jsem mela nic moc (kleste..), u druheho jsem se lepe psychicky i fyzicky pripravila (nacviceno 31cm s balonkem), i jsem sepsala porodni plan (co nechci atd)… Druhy porod byl krasny, bez jakehokoliv poraneni, nula stehu, maly hned se mnou, po 2 hodinach jsem litala po pokoji. :D Ten prvni porod jsem nejak podcenila a prekvapila me bolest, neumela jsem ji dobre zpracovat. Epino mi u druheho hodne pomohlo, nemuzu si ho vynachvalit!!! Hodne stesti. :)

28. 7. 2015 21:40:32

A k aniballu, me psychicky pomohl, nastrih byl ale maly, vecer uz jsem sedela s propletenyma nohama na posteli. :D Nic na bolest jsem nepotrebovala protoze zadna nebyla. :D

28. 7. 2015 21:30:04

Mě porod bolel dost, ale až ke konci. Když jsem myslela, že už to nezvládnu a začala škemrat o něco na bolest tak za půl hodiny byl kluk na světě. :D

28. 7. 2015 21:35:43

U me byl nejvetsi problem, ze jsem zacala panikarit. Rodila jsem vyvolavane a pri 4 cm mi zacaly silne bolesti. Jako fakt hodne silne, ale bylo by se to i dalo rozdychat. Jenomze ja zacala plasit, ze jestli to takhle boli ted, tak co teprv pri 6, 8, 10, a co pak pri tlaceni, no ja to nedam, ja to nezvladnu… No hrdinka proste. Kdybych byla vedela, ze tyhle bolesti jsou ten bod nejvyssi, vsechno by se vyvijelo jinak. Bolesti uz horsi nebyly, spis naopak, ale ja proste panickou hruzu, takze to nejak neslo, uz to vypadalo na vytahovani, spekulovali i o cisari. Az v tu chvili mi to doslo, kdyz rekli, ze kdyz do 15 min nic, tak jdou vytahovat! Zmenila jsem pristup v hlave a zacala spolupracovat a stihli jsme to vsechno bez zasahu. :D Takze, je to v hlave. :) Neboj se a jdi do toho, telo je na to staveny. Mysli na miminko, pro nej to je daleko vetsi „zazitek“ po vsech strankach. A hodne stesti! :)

28. 7. 2015 21:50:20

No, ja to tak čtu, tak zkušenosti se různí, což jsem tak nějak čekala. Dost lidí mi taky řeklo, že je to o psychice, tak uvidíme. Ale uklidňuju se, že já to budu mít dobrý. :)

Pavla

Váš komentář