Vyhledat téma:

Masáž hráze před porodem

7. 8. 2015 8:05:53

Ahoj maminky. Mám a vás dotaz, jak se provádí masáž hráze před porodem? Čím se má mazat a v jaké fázi s ní začít? Trpím bolestí při každé prohlídce v poradně a že tamtudy mám rodit si prostě nedovedu ani představit. :( Děkuju moc za rady a porady. 

Kristýna

7. 8. 2015 9:55:55

Kristý, tady máš přesný návod, jak postupovat. Snad pomůže. :)

Masáž hráze Vám může napomoci vyhnout se nástřihu při porodu. A to zvláště u prvorodiček. Pokud je hráz dostatečně a dobře masírovaná stává se elastičtější a tím se rozšíří poševní vchod. Pak bude snazší vytlačení hlavičky novorozence. Použijte nejlépe rostlinný olej. V lékárně zakoupíte olivový nebo slunečnicový anebo speciální olej od firmy Weleda.

Nejprve si umyjte důkladně ruce, abyste si nezavlekly do pochvy nějakou infekci. Hygienu dodržujte také při sexu i s partnerem. Nejlepší poloha je v polosedu s pokrčenýma nohama. Zaveďte do pochvy ukazováček a prostředníček, které předtím potřete olejem až do poloviny. Pomalu je roztahujte dokud to půjde. Přejíždějte z jedné strany na druhou a tlačte stěnu pochvy směrem dolů a dopředu. Masáž zakončete mnutím mezi palcem (venku) a ukazováčkem (uvnitř). Tím pevnou hráz zjemníte. Ještě můžete tlačit roztaženými prsty směrem ke konečníku přes poševní stěnu. Tím napodobíte tlak hlavičky na konci porodu. Postupně by měla být hráz elastičtější. Pokud jste cítila bolest, je to znamení dobře prováděné masáže.

Masáž můžete provádět společně s partnerem a tím spojit příjemné s užitečným. Ze začátku můžete masáž provádět se zrcátkem, abyste se ujistila o správnosti masírování. Masáž provádějte cca 5 – 10 minut 1 – 2 x denně 6 – 8 týdnů před termínem porodu.

Pokud trpíte například výtokem, masáž neprovádějte. Mohlo by dojít ke zhoršení.

Pokud jste v kontaktu s porodní asistentkou, můžete s ní vše probrat a ona může zkontrolovat, zda je Vaše technika správná.

Ale pamatujte na to, že někdy ani sebelepší masáž Vás před nástřihem nezachrání. Záleží na mnoha okolnostech. Miminko může mít příliš velkou hlavičku nebo bude potřeba porod urychlit. Takže to berte tak, že masáží nic nezkazíte, možná Vám pomůže a možná ne. A když se z nějakého důvodu rozhodnete masáž neprovádět, také to není konec světa. Hodně rodiček nebylo nastřiženo i přes to, že nemasírovaly a naopak jich mnoho nastřiženo bylo i když masírovaly jako o život.

7. 8. 2015 10:00:36

Masíruj přesně tak, jak je výše popsáno. Začíná se od 35.týdne. Já měla olej od Weledy. Taky mám prý vysokou hráz, ale jsem přesvědčena, že to smysl mělo, masíroval manžel a oba jsem po pár dnech cítili už výsledek. A i po nástřihu jsem seděla hned celkem v pohodě a krásně se to zhojilo:) taky jsem nechápala, a dodnes nechápu, jak tudy to mimčo může projít, když mnohdy i sex může zabolet…no prošlo a nebylo to tak strašné:)

Dáša

7. 8. 2015 13:05:00

Já masírovala Weledou (masáž musí bolet, aby byla účinná) a přesto mě nastřihli. Alespoň jsem měla pocit, že jsem pro to něco udělala. Sedět jsem nemohla asi měsíc. Doporučuji koupit kruhy na plavání. Masírujte, masírujte. :) Přeji větší úspěšnost než jsem měla já.

7. 8. 2015 15:00:20

My masirovali Weledou, cca od 34. týdne. Nebylo to prijemne vubec. Trapila jsem se s tim az do temer 42. týdne. Nastrizena jsem byla a musim rict, ze mi to ani neprislo, byla jsem rada, ze strihli, nez aby se to dal prodluzovalo… Strihnuti i siti bylo umrtveny, nebolelo to vubec. Kdybych to vedela, tak se vyprdniu na celou masaz hraze. Ale asi zalezi na porodnici, ja rodila v HK, vazne spokojenost. Ze siti jsem citila takovy tahani, bylo to spis neprijemne, nez bolestive. Nicmene, daleko neprijemnejsi byla ta masaz. Sesiti je OK, ted uz o nem ani nevim. 

Simona

7. 8. 2015 21:10:44

Já masírovala od 30. týdne těhotenství a při porodu jsem byla úplně bezproblémová. bez nastřižení a nepotrhaná. Přeju hodně štěstí, snad ti to pomůže.

I.

7. 8. 2015 10:55:00

Já jsem masáž hráze neprováděla a bohužel by mi byla houby platná, paní doktorka říkala, že ji mám steně moc vysokou. Ná střihu jsem se děsně bála, ale opravdu to nebolelo, teda když je tam doktor, kterej to umí střihnout v pravou chvíli. Šití pak taky nebolí, sice je to pak nepříjemné, když se to hojí a chodíš jako kačena, ale mimi za to přece stojí ne?

Terka

7. 8. 2015 11:05:07

Já rodila jednou (zatím) a masáž hráze jsem prováděla myslím od 30. týdne, ale nejsem si už jistá. Každopádně jsem na to používala olej od firmy Welleda – jmenuje se to přímo olej na masáž hráze, objednávala jsem si to v lékárně. Welleda má myslím i internetové stránky, nebo aspoň nějaké prodejny. V lékárně sice chvíli koukali, asi moc nevěděli, o co jde, ale nakonec mi olejíček objednali. Uvnitř bylo popsáno, jak se má masáž provádět. Mně to u porodu pomohlo. Kamarádce zrovna třeba ne. Každopádně se přikláním k tomu, žeje lepší to zkusit. Měla jsem jen skutečně malý nástřih, který se skvěle hojil. 

Kačka

7. 8. 2015 11:55:49

Doufám, že mi bude masáž hráze k něčemu dobrá (strašně špatně se mi všechno hojí a nedokážu si představit jak by se mi hojilo šití tam dole …). Masírujeme s taťkou od asi 30.tt, používáme k tomu olejíček od firmy Eone (asi to bude velmi podobné tomu, co vyrábí Welada, taky je to směs rostilinných olejů, které mají zajistit lepší rozmasírování, je o trošku levnější). Jak často se má masáž provádět? Každý den? Díky Zuzka

7. 8. 2015 12:55:16

Určitě to chce zkusit. Masírovali jsme denně od asi 35. týdne a přesto, že jsem rodila už 38+3, věřím tomu, že jsem se tímto zachránila před nástřihem. Už v den porodu jsem seděla a po chodbě jsem se jako jedna z mála nebelhala. Takže i když „mimi za to stojí“, myslím, že bez nástřihu je to přece jen pohodlnější. :)

Kačka

7. 8. 2015 15:05:00

Ahojky. Přečetla jsem si, že je dobrý ten olej Eelleda, ovšem mě zajímá, jak dlouho Vám ta lahvička vydržela, nebo zda-li Vám zůstalo. Popřípadě kolik, a jestli je ještě potom k něčemu jinému ten olej dobrý. Děkuji za rady.

Danča

7. 8. 2015 16:05:14

Já měla jiný olejíček a skoro nic neubylo.

Verča

7. 8. 2015 17:30:37

Ahaaaaa, tak v tom případě asi kouknu po levnější verzi někde. :)

Danča

7. 8. 2015 18:00:33

Já jsem cvičila s aniballem, malá 3,2 kg a pidi nástřih, ale úplně v pohodě. Hned po porodu jsem seděla, ona na mě koukala jak na blázna a ptala se mě jestli mě to nebolí. :D Ale mě to fakt vůbec nebolelo, všechno v pohodě, jak kdybych nerodila. Za mě je nejlepší ten aniball!!!

Lucka

7. 8. 2015 18:05:03

Já měla balzám Intimiss od Hádka. Masíroval manžel denně 6 týdnů před porodem. Bylo to moje první dítě, 3,7kg a bez nástřihu i bez poranění. Za chvíli jsem ani nevěděla, že jsem rodila. Sex 3 týdny po porodu úplně ok.

Vendy

7. 8. 2015 18:30:35

Já používala Weledu a ubylo naprosté minimum. Nevím, na co dalšího by se dal ještě použít, možná na bříško proti striím. 

Eva

7. 8. 2015 19:00:53

Holky, prosím, kde se dá koupit olejíček na masáž hráze? Díky. 

Terka

7. 8. 2015 19:00:13

v DM ho mají. :)

Petra

7. 8. 2015 19:10:45

Jeee, děkuji za radu. Zajdu tam. :)

Terka

7. 8. 2015 19:30:16

Za málo. :) Ale sehnala bys ho podle mě v každé drogérce nebo v lékárně určitě :)

Petra

7. 8. 2015 19:55:40

Zkusím to DMko a pak půjdu kdyžtak po dalším. :)

Terka

7. 8. 2015 20:25:14

Prirodnim olejem nic nezkazis, a mas ho vzdy doma, sluncnicovy olej, olivovy. :)

K.

7. 8. 2015 20:50:27

Koupila jsem si v DM přímo olejíček na masáž hráze a stejně jsem se rozhtrhla až nad konečník. :( Fakt to bude hrozně indivduální. Ale přeju hodně zdaru a ať to proběhne hladce. :)

Saša

7. 8. 2015 21:00:02

Tak to víš, záruka to není. Ale já jsem před prvním porodem masáž nedělala a nástřih jsem měla, kamarádka masírovala a nástřih neměla. Tak to chci vyzkoušet. Maximálně to nepomůže, ale aspoň budu vědět, že jsem pro to něco udělala.

Yvona

7. 8. 2015 21:20:09

Já masáž neprováděla, ale kromě finále jsem byla celou dobu proodu ve sprše a to mi pomohlo. Doktorka říkala, že mi to změkkčilo a zpružilo kůži a tím pádem jsem pordila bez nastřižení a inatržení, tak se poptej i na tohle. :)

Jana

7. 8. 2015 21:20:09

Já masáž neprováděla, ale kromě finále jsem byla celou dobu proodu ve sprše a to mi pomohlo. Doktorka říkala, že mi to změkkčilo a zpružilo kůži a tím pádem jsem pordila bez nastřižení a inatržení, tak se poptej i na tohle. :)

Jana

7. 8. 2015 21:25:35

O tom jsem taky něco slyšela a určitě se na to chci informovat. :) Díky. 

Kristýna

7. 8. 2015 21:35:36

No, já se k tomuto mohu jen připojit. Navíc mě to utlumilo porodní bolesti. Ve chvíli, kdy jsem vylezla ze sprchy, tak jsem málem bolestí umírala a ve vodě to bylo o dost lepší. :) Můžu tohle jen doporučit.

Gabča

7. 8. 2015 21:45:20

Měla jsem to to samé! :) Příští porod mám rozhodnutý taky do vody. Pukud máš volbu, jdi do toho taky! :)

Romča

7. 8. 2015 22:10:17

Tak jsem měla porod částečně do vody a je pravd,a co tu píše Jana ... mě to doktorka říkala taky a nebyla jsem vůbec potrhaná ani nebylo třeba nastřihávat.

Dominika

Váš komentář