Vyhledat téma:

Vyvolání porodu - Můžu odmítnout?

20. 7. 2015 12:10:15

Ahoj holky. Prosím o přispívání bez zbytečného rýpání a narážek. Jsem ve 38. týdnu těhotenství. Do toho 35. týdne všechno ok, ale potom přišly dva horší monitory. Můj pan doktor to přisuzuje tomu, že údajně málo piju. Přidala jsem tedy tekutiny a monitor ok. Potom mi paní doktorka v porodnici na kontrole řekla, že mám hraniční tlak pro preeklampsii skoro celé těhotenství a nařídila odběry. Výsledky budu vědět v pátek. Pokud by celkový stav měl směřovat k dřívějšímu porodu a odmítnu indukci, udělají mi císaře? Nebo to je tak, že když takový postup odmítnu, tak mě tak nechají s tím, že si pak nesu odpovědnost za komplikace? Díky.

Bára

20. 7. 2015 12:25:55

Co já vim, tak pokud máš preeklampii, tak se vždy dělá císař. Teda aspoň takhle mi to u Apolináře řekli. Já preeklampsii s dvojčatama měla a paní se mnou na pokoji měla taky preeklampsii a také jí tehdá řekli, že jedině císařský řez… Ona ta preeklampsie není moc sranda, takže si nemyslím, že by v tobě nechávali mimino s tím, že je to tvoje zodpovědnost…

20. 7. 2015 13:00:47

Asi to tak úplně není pravda. Kamarádka teď byla 3 týdny v nemocnici s preeklampsíí, 2 týdny ji kontrolovali, a když to bylo hraniční vyvolali to. :/

Kamča

20. 7. 2015 12:45:43

K svůj zdravý rozum, jsem při prvním porodu (málem?) prisla. Milerada porodim normálně. Bez prostinu a oxytocinu.

20. 7. 2015 13:35:04

Já jsem vyvolávaný porod zcela odmítla (bylo to v Podolí). Dcera měla ke konci horší průtoky (ale ne špatné) a byla menší. Doktor řekl, že by porod vyvolal. Já jsem rovnou řekla, že ani náhodou. Ptal se mě, jak si myslím, že asi porodím. Řekla jsem že buď přirozeně nebo pokud je to akutní, tak že jsem okamžitě svolná s císařem. Chvíli mě přemlouval, pak viděl, že se mnou nehne.
Nakonec se ukázalo, že to tak závažný není. Pustili mě normálně domů, chodila jsem na monitory obden a nakonec porodila krásně v termínu, přirozeně a bez oxytocinových srágor.
Pokud máš hraniční preeklampsii a indukci odmítneš, tak si myslím, že zrovna tebe moc přemlouvat nebudou.

Darča

20. 7. 2015 13:55:51

Me vyvolavali 60 hodin. Tablety a oxytocin. Po celou dobu jsem mela kontrakce jak prase a po oxy jsem myslela, ze fakt umiram. Pochopitelne jsem neporodila, dole se vube nic nedelo takze cisar. Ve tvem pripade bych sla radeji na sekci (kdyby k tomu byl duvod) nez absolvovat tenhle hnus fialovej.

Zuzka

20. 7. 2015 14:30:18

Oni tě nechali 60 hodin vyvolávat?? :O Nebo to byl překlep, mi z toho jde normálně husina. :( Zaplať bůh za moje super doktory který na to šly pomaloučku a i tak to skončilo sekcí, malá nesestupovala a mě stoupal tlak, takže já bolesti od nějaké druhé hodiny a v osm se šlo na sál, takže vpodstatě pohodička. Špatné vzpomínky na to nemám, jediný čeho lituju, že malá byla potom taková zfetlá asi tři dny a pak to teda rozjela s plnou parádou. :D

Jana

20. 7. 2015 14:55:40

Ano, může se vyvolávat max tři dny, pak je sekce. Dali mi to podepsat v porodnici. :(

Zuzka

20. 7. 2015 15:55:20

Odmítnout vyvolání porodu samozřejmě můžeš, nikdo ti nemůže zavádět tablety nebo cokoli píchat proti tvé vůli, ani ti násilím neudělají sekci. Pokud by ale lékaři vyvolávat chtěli, musíš jim podepsat revers. Když se pak něco po…, budou z obliga. Morální odpovědnost poneseš tak jako tak ty.

Emma

20. 7. 2015 16:05:21

Taky jsem dostala oxy a s křížovými bolestmi lezla několik hodin po zdi. K tomu jsem tam byla úplně sama a nevěděla co dělat. Asi to vypadá hystericky, ale jako prvorodička jsem byla fakt vyplašená a mimo. K tomu přibylo hodně velký šití, protože po několika hodinách ničeho, se malá rozhodla pro změnu rychle ven. Upřímně mě to straší dosud a bojím se mít druhý. A tlačení sester na břicho ani nevzpomínat. Jsem vděčná za zdravé dítě, ale negativní pocity ve mně zůstaly. A to nejsem z těch, co by raději rodila doma a měla jen negativní názor na lékaře.

20. 7. 2015 12:30:30

Já myslím, že na vyžádání ti císaře neudělají. :( Asi se tě budou snažit přesvědčit k vyvolání a budou apelovat na tvůj zdravý rozum. Ale konečné slovo máš, řekla bych, ty, takže když vyvolání odmítneš, těžko ti to udělají násilím. 

Dana

20. 7. 2015 12:55:58

Asi záleží na stavu mimina a na tom, na koho člověk narazí. Mě teda doktorka říkala, že je možnost indukce a že by se k ní i ona přikláněla, ale rozhodně mě do ní nenutila. Kdybych řekla, že bych raději počkala, a v případě zhoršení stavu mimina šla raději na císaře, problém by to nebyl.
Jo a můžu říct, že i vyvolání porodu a samotný porod proběhl úplně hladce, dokonce bych řekla, že to pro mě bylo jednodušší než předchozí porod přirozený. Takže za mě netřeba se toho bát. :)

Terka

20. 7. 2015 13:30:41

Ta vyvolávačka je fakt peklo. Řekla bych, že to je dobré pro ty, které mají alespoň dole nějaký náznak na porod, ale pokud jsou ty cesty nepřipravený, tak se nenadělá nic, proto anonymní chápu. Já prožila 6 hodin utrpení a po otevření na špičku prstu jsem se otevřela na prst. 

Valerie

20. 7. 2015 14:05:06

To je dost zvláštní, protože mně zase řekli, že preeklampsie se ukončuje pouze sekcí, našla jsem si to tehdá i na netu. :( Je to hodně ohrožující pro matku i pro dítě totiž, to si nikdo nechce vzít na triko. 

Eva

20. 7. 2015 14:05:21

Preeklampsie je závažný stav. Měla jsem v těhotenství bakterie střevní v moči a hned antibiotika, aby to nedošlo do preklampsie. Pokud jí máš, tak už nekomentuju naše zdravotnictví, pokud tě nechají rodit přirozeně.

20. 7. 2015 15:05:36

Normálně já nemůžu ani to napsat to ox… a hned mám husinu, raději říkám kapačka. I když po císaři bylo to první stoupnutí vážně děsný, tak jsem v pohodě, ale na tu kapačku do smrti nezapomenu, to bylo šest nekonečných hodin života bez výsledku… a v porodnici mi sestry ještě řekly, od pátku jsme o vás věděly a bylo nám jasný, že to takhle dopadne…

20. 7. 2015 16:45:40

Ani omylem bych netrvala na klasickém porodu. Ve středu jdu do nemocnice do poradny. Přesto jdu ještě zítra ke svymu dr, který má pak 10dni dovolenou. Už jsme mluvili o tom jak se k tomu stavím a v jakém stavu jsem byla po tom prvním, takže jdu zítra k němu abychom nějak probrali možnosti. Jako třeba sekce v jiné nemocnici.

Denisa

6. 9. 2017 11:20:45

Doktorky všechny 

Váš komentář