Vyhledat téma:

Výživoví poradci - Vaše zkušenosti

29. 7. 2015 23:15:42

Ahoj holky. Zajímal by mě váš názor na výživové poradce? myslíte, že se jim mám svěřit? Pomůžou mi? Nebo je to jen vyhození peněz z okna a marketingový tah? Zkušenosti z okolí nemám, tak to zkouším tady na vás. :) Předem dík za reakce.

Lucie

30. 7. 2015 6:55:04

Chtelo by to sehnat nejakejo s dobrou referenci. Kdyz jsou dobri, tak opravdu poradi.

Zuzka

30. 7. 2015 8:25:18

Podle mě to rozhodně to smysl má. Tam nejde o to, že vám nadiktuje celozrnné pečivo a nízkotučné jogurty. Ba naopak. Správný poradce by Vám měl sestavit jídelníček na míru, tudíž vysloveně originál a ne nějakou kopii, co už má dalších sto lidí před vámi. Pokud to dodržujete, efekt to má obrovský. ALE je třeba najít opravdu někoho, kdo tomu rozumí a ne někoho, kdo vyčte na netu pár informací a pak je předává jako velké moudro dál. Osobně znám jednu paní, která jídelníčky dělá a klienti se u ní drží už spousty let, právě proto, že jim to vyhovuje a dvakrát do roka dostanou nový jídelníček upravený podle potřeb. Ale bohužel už další zákazníky nepřibírá.

30. 7. 2015 8:35:34

Pokud budeš dobře poslouchat a dělat to co ti radí věřila bych tomu. Pokud člověk neposlouchá a nenechá si poradit je to pak těžké.

Kamila

30. 7. 2015 9:10:56

Není výživový poradce jako výživový poradce. Můj bratr poslal přes sms jednomu datum narození, výšku a hmotnost a ten mu za 90 Kč poslal mailem "jídelníček". Takže tudy fakt cesta nevede. Pokud mi výživový poradce neudělá kompletní zdravotní prohlídku, aby třeba zjistil, že mám cukrovku nebo cholesterol, o čemž do teď nikdo nevěděl, jídelníček bych nebrala.

Anna

30. 7. 2015 14:15:26

Určitě je potřeba brát v úvahu také svoji intuici. Když přede mnou bude sedět stokilový výživový poradce nebo naopak nějaká neduživka, tak asi už to samo o sobě ledacos napoví. Výživové poradenství by asi mělo zahrnovat kompletní změnu životního stylu, nejen úpravu jídelníčku. Správný výživový poradce by měl v první řadě začít vylučovací metodou - to znamená vyřadit ony "chipsy, tatranky" atp.

Taky jsem dostala poukaz na návšttěvu poradců (teď nevím název, ale měli všude reklamu v časopisech) a poradkyně byla možná doktorka podle vizitky na plášti, ale naprosto bez jakékoli empatie, zkušeností. Jen odkdákala, co se někde naučila nazpamět. Hrůza!

30. 7. 2015 14:25:49

Já si myslím, že pokud je vůle, jde t i bez nich. Dnesa je všude dost informaci, jak se správně stravovat a je to jen o vůli. Ale někomu ta podpora pomůže nebo ji přímo potřebuje, tak pokud je to poradce, který netahá z libí peníze díky nákupu jejich produktů, tak si myslím, že to je jako podpora dobré. :)

Sab

29. 7. 2015 23:55:34

Nevim,moc tomu nevěřím. Pokud chci žiju zdravě,pokud na to vůli nemám - nemá cenu někam lézt. Podle mě je to jen o té vůli!

Tereza

30. 7. 2015 7:35:37

Ono asi záleží jak který a hlavně si člověk musí zjistit,kdo už s tím konkrétním poradcem má nějakou dobrou zkušenost. U nás je velmi dobrá poradkyně. Takže určitě bych zkusila někoho o kom víš, že se dá na něj spolehnout.

Lenka

30. 7. 2015 7:45:09

Určitě poradí, co je zdravé a co není, co by se mělo jíst a jak... ale pak stejně záleží na tobě samé, zda se toho budeš držet... a co ti bude vyhovovat... myslím, že i klidně stačí si něco přečíst na netu, a nemusí se za to platit nehorázné sumy, který si nutriční poradci účtují. :(

Vlaďka

30. 7. 2015 8:00:38

Já osobně bych k žádnému nešla, jelikož co mám zkušenosti, vždy tam necháte plno peněz za nějaké ty zdravé a užitečné preparáty,které pomohou hubnout či přibrat. Sice jako dávají jídelníček, rady a tak, ale vždy je to spíš o tom prodat nějaký ten jejich zázrak. Neříkám,že jsou to špatné věci,které nemají výsledky,ale jsou přeci jen dost drahé a člověk si je nakonec přestane kupovat a zase se dostane tam kde byl na začátku,když se nakonec vybodne i na nějaké ty rady a jídelníčky. Všechno je to o zvyku-kdyz si člověk zvykne každé ráno vydatně zdravě posnídat-tak to bude dělat každý den stejně a bude to pro něj prospěšné, ale když se do něčeho nutíte,tak od toho dřív či později stejně ustoupíte a je otázkou času,kdy se zase vrátíte do původní podoby. :-/

Jana

30. 7. 2015 8:10:57

Myslím, že dokáží poradit a pomoci, ovšem jejich rady se musí dodržovat. Aby došlo ke kýženému výsledku. :)

Hana

30. 7. 2015 9:15:15

Já právě projíždím diskuzí a setkávám se hlavně s těma negativníma reakcema. Sem tam se najde někdo, kdo napsal svůj příběh a je spokojený a šťastný, ale většina lidí píše, že jsou to jen vyhozené peníze. Já osobně byla jednou na schůzce, kdy jsem to ani nepotřebovala, prostě mi najednou někdo zavolal, že na mě má číslo od mé kamarádky a že mám konzultaci zdarma, bylo to zajímavé, ale takové neplodné. Nepotřebuji hubnout, takže jsem žádnou spolupráci nenavázala. Já jsem totiž teďka zvědavá na poradce, protože jsem četla, že budou mít přísnější školící programy, takže by mě zajímalo, jestli třeba někdo k poradci chodí, tak jestli bude pozorovat nějakou změnu. :) Třeba postupné vyprazdňování poradenského centra nebo tak. :)

Amálka

30. 7. 2015 9:25:08

Kamarádka byla u světa zdraví, dokonce tam má fotky. Je dobrá, zvládla to a takhle firma jí dost pomohla. Osobní zkušenost nemám, ale vidím na ní, že je spokojená. :)

Dáša

30. 7. 2015 9:30:51

Když je to tvá kamarádka, vidíš jakým způsobem jí? Jestli jí naučili novým návykům a teďka se všeobecně stravuje jinak než dříve? Pravidelně, pestře a nebaští už to, co dřív? A nevíš, jestli potřebovala i nějaké produkty, nebo to zvládla jen díky změně jídelníčku a pohybu? Já vím, spousta otázek, ale velmi mě to zajímá. :)

Amálka

30. 7. 2015 9:35:24

Sama bez produktů. No, přestala jíst sladké po večerech a přecpávat se. A hlavně ta psychika, že na to nebyla sama, nebyly čokoládky ve zkouškovém apod.

Dáša

30. 7. 2015 9:45:59

Zdrava strava a pravidelny pohyb, to si myslim, ze je to nejdulezitejsi. Mne jednou rekl podle mych vysledku trener, ze testoviny brambory, atd mam jist jen k obedu, odpoledne vubec, coz jsem nevedela.

Dara

30. 7. 2015 9:50:29

Určitě souhlasím s tím, že vyvážená strava a pohyb pomáhají nejvíce. Akorát tedy moc mi nesedí to jídlo, které jsi tu psala, protože podle toho, co jsem slyšela já, tak můžeš jíst cokoli, tedy večer před spaním asi ne knedlo, vepřo, zelo, ale třeba přesně ty těstoviny a brambory, které jsi tu psala si myslím, že klidně můžeš, jen ne se přežírat.

Amálka

30. 7. 2015 9:55:31

Mne rekl, sacharidy maximalne k obedu. Taky jsem to nechapala, ale naucila jsem se. Vecer by se mela jist jen zelenina a maso (sunka, ryby, atd.) i kdyz je pravda, ze kdyz manzel donese domu k veceri sushi tak neodolam. A pecivo jim vecer, to bych umrela hlady, ale snazim se spis celozrnne, ale da se tomu verit? :-/ Jinak cemu odolavam jsou prave ty spagety.

Dara

30. 7. 2015 10:00:35

Já poradce taky navštívila, myslela jsem si, že jím docela dobře a zjistila jsem, že vůbec celozrnné pečivo, které si koupíš v supermarketech, tak je málo kdy opravdu celozrnné, musíš hodně číst etikety, aby jsi koupila opravdu to, co chceš a nesmíš dávat na to, jak to vypadá. Mimochodem, díky tomu že jsem večer déle vzhůru, tak také nemohu dodržovat nic jako, že jídlo nejpozději v 17h a to mi také vyvrátili, ale jím cca 1,5-2h před tím, než půjdu spát, teďka v létě mám hodně ráda na večer zeleninové saláty, je to lehké, navíc nemám v tom teple hlad, takže to je má ideální večeře v tomto období. :)

Bára

30. 7. 2015 10:05:22

A teď k reakci na úvodní dotaz. Takže jestli jsou poradci jen tahači peněz? Někteří určitě ano! byla jsem u dvou, prvním šlo jen o to, vytáhnout ze mě peníze, abych si nakoupila přípravky a čau a druzí byli pravý opak, šlo jim o mé zdraví a díky tomu, že jsem se nepustila do žádného programu, o doplňcích stravy nepadla řeč dokud jsem se na ně sama nezeptala. :)

Bára

30. 7. 2015 10:15:46

Ja si rada davam tunacka a kupuji si v Kauflandu zitny chleb maroko. Rano jim ovoce, odpoledne zeleninu, obdourala jsem uplne cokoladu a tycinky, coz bylo pro me docela zavisle, ale zvladla jsem to.

Dara

30. 7. 2015 10:45:05

Jsi moc šikovná, vzdát se čokolády bývá většinou hodně velký problém. :)

Bára

30. 7. 2015 10:50:23

Muzes si dat ale tu co obsahuje opravdu hodne kakaa a to staci opravdu jedno az dve policka a jsem spokojena.

Dara

30. 7. 2015 11:00:05

I to je pravda. :) Pokud je toho takto malilinkato, tak to snad neuškodí, pokud to tedy není o půlnoci. :D

Amálka

30. 7. 2015 11:10:25

Nene to urcite ne...to nemam na jidlo ani pomysleni. :)

Dara

30. 7. 2015 11:30:45

Tak to já zase někdy mám, když se stane, že se někde zapikám, většinou v autě na cestách, tak to baštím i v noci, ale snažím se pak spíš než sladké, tak křoupat zeleninu, díky tomu, že něco koušu, nemyslím na spánek a přišla jsem na to, že třeba po mrkvi mě tolik neřežou oči. :)

Amálka

30. 7. 2015 11:40:09

Presne ... na cestu autem do Chorvatska jsem chroustala mrkev.

Dara

30. 7. 2015 11:55:26

Dříve jsem takhle jedla spíš oplatky, ale ta zelenina je lepší. A jíte doma bio nebo nebio? Já se snažím zeleninu, ovoce a maso hnát do bia - zelenina a ovoce ze zahrádek a když není tak obchod. :)

Amálka

30. 7. 2015 13:00:51

Bio nejime, ja tomu v obchode neverim...a kdyz mam ze zahradky tak ho urcite uprednostnim pred kupovanym klasickym.

Dara

30. 7. 2015 13:10:52

To jo, ale v zimě zahrádka není, tak to vezmu v tom obchodě. Ale jak říkám, jen ovoce a zeleninu a semtam to masko. :)

Amálka

30. 7. 2015 13:45:31

A beres si bio nebo klasiku?

Dara

30. 7. 2015 13:50:03

Jak co, kdybych si brala všechno bio, tak jsem za chvilku úplně na mizině. Proto je třeba s mírou a snažím se brát bio právě to ovoce, zeleninu a maso. :)

Amálka

30. 7. 2015 11:45:24

Já tomu teda moc nevěřím, myslím si, že s trochou selského rozumu a sledováním svého těla si každá dokážeme postavit ideální jídelníček sama ;)

Karča

30. 7. 2015 11:50:00

Jako ano, ale některé na to prostě hlavu nemáme. :/ A pak se pomoc hodí. :)

Amálka

30. 7. 2015 12:50:27

Tak pokud vám nebudou tvrdit ,že vám pomůžou ještěří ocásky a kozí oči. Tak se jím věřit dá. Sestavení a hlavně dodržování jídelníčku je jeden ze základu hubnutí, z mého pohledu, když se to spojí i s pravidelným cvičením, tak se výsledek zaručeně dostaví.

Františka

30. 7. 2015 13:30:13

Já jim taky věřím, jsou bohužel i takoví, kteří by se věřit nemělo, ale má poradkyně byla fajn, naučila mě spoustu věcí,hlavně nade mnou držela pevnou ruku, dodávala mi motivaci, abych vydržela a kontrolovala, to jsem ze začátku potřebovala hodně, měla jsem takové ty cuky, vrátit se ke starým návykům, ale vydržela jsem po několika měsíčním programu jsem byla najeta na správnou kolej a teďka už je to přes rok od mého svěření se jim do péče a stále pokračuji ve stylu, do kterého mě nasměrovali, jsem za to moc ráda. :)

Amálka

30. 7. 2015 13:55:48

Já jsem se třeba po porodu na výživové poradce obrátila, ale jen proto, že moje kamarádka s těmi konkrétními měla dobrou zkušenost. Vždy je to asi o referencích. Důležité je uvědomit si co vlastně chci se sebou dělat a z jakého důvodu odbornou pomoc vyhledávám - tak se vyhnete nákupu zbytečností, které by Vám někteří poradci rádi prodali. Nakupte jen ty výrobky, které vám pomohou s vaším konkrétním případem. Toť má rada. 

Helena

30. 7. 2015 14:05:50

Takže ti poradci, o kterých mluvíš, fungují tím způsobem, že ti pomáhají přípravky. Jen to nebo i úprava jídelníčku a poupravení životosprávy? Já totiž nemám ráda všemožné chemie, chtěla bych shazovat kila přirozenou cestou, klidně pomaleji, ale raději bych se naučila jak správě fungovat už napořád než jen teď pro tuto chvíli a s přípravkama. 

Kamila

30. 7. 2015 14:10:06

Souhlasím s tím, že strašně moc záleží n referencích a doporučeních od známých, v dnešní době mi přijde, že to tak funguje už snad ve všem, ale pokud jde o naše zdraví tak o to víc. Máme zafixované, že poradci jsou podvodníci, ať je to v jakémkoli byznisu...a není se čemu divit. Ale je třeba otevřít oči a dokázat si srovnat, kde už to tak není, což mi příjde, že u těch poradců přes zdraví už určitě není, váží si svých zákazníků, sama mám zkušenost, kdy pro mě udělali první poslední, abych byla spokojená a dokonce i když jsem odmítla přípravky, nenásledoval kopanec ze dveří - takovou zkušenost mám já se světem zdraví.

Amálka

Váš komentář