Vyhledat téma:

Dítě ve školce

18. 8. 2015 10:50:41

Zdravím mamky.

Jaký máte názor na to, dát tříleté dítě do školky, když máte doma novorozeně? Říkám si, že je jasné, že dítě kolektiv potřebuje, ale aby se zase necítilo odstrčené a nevinilo za to miminko? A co dětské nemoci, kterými se může ve školce nakazit a přinese to navíc i domů? Je běžné, že s nástupem do školky i do té doby jinak zdravé dítě najednou začne víc marodit. Děkuju za zkušenosti a názory.

Lída

18. 8. 2015 14:15:01

Neboj se ničeho a do školky ho dej. Potřebují se socializovat a ne pořád videt mamce na krku. Taky by se ti mohlo stát, že z dítěte budeš mít asociála, co bez mamky pomalu ani nemrkne. Ve školce se bude rozvíjet a mít kamarády. :)

Danuše

18. 8. 2015 14:20:59

Já jsem se taky trochu bála, ale po pár dnech jsem zjistila, že malá to zvládá mnohem líp než já. :D Po mámě ani nevzdechla a spíš se ještě divila, že pro ní jdu už po obědě ... za čas jsem ji s klidem nechávala ve školce celý den. :)

Lucie

18. 8. 2015 11:05:54

Můj bráška (3 roky) od září nastoupil do školky, jelikož žije jen mezi dospělákama líbí se mu tam, a kolikrát ani nechce domu. V červenci se mi narodila dcera a byl z ní unešený, ale přece jenom jsme ho do školky dali, děti potřebují být mezi svými. Protože by si pak nemohli zvyknout na školu. Neříkám že nějaký ten bacil domu nepřinese, ale určitě by jste ho tam aspoň měli zkusit dát,uvidíte že mu to prospěje. :)

Dana

18. 8. 2015 11:45:43

Mého malého bráchu vzali bez problému. Neměl by to být problém, ale zápis do školky bych neodkládala na poslední chvíli a vyhlídla si jich víc. Je totiž možné že v nějaké školce malou nevezmou a další jo.

18. 8. 2015 11:50:00

Tak to určitě, hned na začátku roku bychom to šli obhlídnout a zápisy by měly být někdy v dubnu. Ale i tak jsou tu školky hodně plné. Záleží asi vždy na konkrétním městě.

Lída

18. 8. 2015 13:00:21

Přeji hodně uspěchů s vybranou školkou a ať se malá naučí být mezi svojí věkovou kategorií. :)

18. 8. 2015 13:20:38

Díky :)

Lída

18. 8. 2015 13:25:54

Já nevím je to hodně těžké rozhodování. já mám smůlu, že mám školku 7km daleko. Asi by záleželo na tom jaké to 3 leté dítě je pokud by bylo samostatné tak bych si ho nechala asi doma. Ale každé dítě je jiné. Na můj vkus je ještě dost malé aby bylo pryč od mámy ale potřebuje i kamarády.

Kateřina

18. 8. 2015 13:40:29

Já bych ji tam v případě, že by vše vyšlo, jak bych chtěla, stejně dávala maximálně na dopoledne. A v poledne asi domů, aby toho nebylo ze začátku moc. Ale kdo ví, jak to nakonec všechno dopadne. Možná půjdu do práce nebo mi možná malou ani nevezmou. Jinak my máme školka taky hodně z ruky, takže si právě ani neumím představit, jak bych ji tam vodila.

Lída

18. 8. 2015 13:45:52

Taky se může stát. Každé dětátko je jiné. Kamarádka dala kluka ve třech letech do školky a on byl úplně neštastný dokonce se začal počůrávat. :( Trvalo to rok a ted je tam v pohodě.

Kateřina

18. 8. 2015 14:25:11

Tak to byl přesně nejmladší bráška. Chudák jako jedinej z nás tří musel do školky už ve dvou letech, protože mamka musela tehdy jít do práce. Do dneška toho lituje, že si nevybojovala to, aby mohla být ještě rok doma. Každý den ho tam táhla smykem s řevem. On byl povahově největší závislák na mamce.

Lída

18. 8. 2015 13:40:38

Moje kamarádka je na mateřské s 16 měsíční holčičkou a chlapečka skoro 4letého začala dávat do školky na 3 dny v týdnu, aby toho na něj nebylo moc a nestýskalo se mu a užili se ještě s maminkou... To by mohlo být řešení i pro vás.

Jana

18. 8. 2015 13:45:59

To je fajn takhle. To bych jednou možná i já udělala.

Kateřina

18. 8. 2015 14:20:37

Jo, to vypadá jako pohodové řešení. :)

Lída

18. 8. 2015 13:50:33

Tak já mám doma sedmiměsíčního syna a dvouapůlletého,takže příšti rok bych určitě chtěla,aby chodil do školky.K bráškovi se chová pěkně a nevadí mu,že někdy jedu jen s mladším někam a starší zůstane doma s tatínkem.A vzhledem k tomu,že v létě je jeho oblíbená činnost na hřišti s dětmi nebo jsme taky jednu dobu chodili do cvičení a to byl ve svém živlu,tak strach z toho,že by se cítil odstrčen nemám,i když uvidíme jak se bude chovat až ho do školky povedu,ale mezi dětmi je rád a myslím si ,že je to dobré.Samozřejmě riziko toho,že bude nosit domů nemoci je na stopro,ale říkám si ,že bacilům se nevyhneme nikde.Tak jsem zvědavá jak to půjde a je tady i možnost,že může chodit jen na pár dní v týdnu.

Bára

18. 8. 2015 14:00:50

Holky je docela mazec,že přihlášku do školky,když podepíšete,teda když dostanete rozhodnutí o přijetí,je to zkušebka na tři měsíce jak v zaměstnání,se už asi fakt zbláznili, naštěstí by museli mít vážný důvod,to přijetí vypovědět!Ale je to fakt děs.

18. 8. 2015 14:05:08

Určitě bych ho do školky dala. I když by to mělo být třeba i jen na dopoledne. Malý má rád děti. Dokonce máme problém ho občas dostat z hřiště, které je plné dětí. Takže děti má rád, tak proč ho nedávat do školky, i když by doma bylo další mladší dítě.

Kačka

18. 8. 2015 14:05:13

Tak nakonec jsme toto řešili taky. Nemocí se až tak nebojím, protože od září začnu chodit s Kačkou plavat, takže stejně bude pořád mezi dětmi a bacily. Spíš mám strach, jak bude reagovat Petruška, když zůstanu s Kačenkou doma a ona bude "od nás pryč". Doufám, že to přijme kladně a po pár dnech bude klid. Jsou totiž na sebe dost fixované. Zatím to zkoušíme jen dvěma pětidenními pobyty u prarodičů a vypadá to slibně.

Verča

18. 8. 2015 14:10:41

Já bych se o děti nebála, každé si ze začátku trošku poplače, je to nezvyk, ale strašně jim to pomůže, jak v seberozvíjení se, tak v jednání s dětmi, učiteli, ostatními... člověk je tvor společenský, tak si myslím, že každý se dřív nebo později přizpůsobí. :) A popřípadě, jsou školky, kde s prckem můžeš napřed docházet jen pár dní v týdnu a dokonce tam s ním i být, což je taky veliká výhoda. :)

Pavla

18. 8. 2015 14:25:53

Neboj se toho a děcko do školky dej úplně s klidem. U spousty dětí jsou pak maky překvapené, jak dobře to zvládají. :)

Helča

18. 8. 2015 14:30:21

Kvůli socializaci určitě neváhej. 3 roky jsou úplně akorát. :)

18. 8. 2015 14:40:31

Školka znamená určitě víc nemocné dítě, ale přece ho nebudeš kvůli rýmě a kašli držet doma, ne? :) Najde si tam kamarády a naučí se spoustu věcí. :)

Iva

18. 8. 2015 14:45:37

Přesněěě! Neznám dítě, co by neodstonalo nějakou tu nemoc, když je ve školce, ale taky je podstatný jeho vývoj a musí si hrát a učit se novým věcem. Ty taky nebudeš mít čas ho naučit všechno, když máš v péči miminko. :)

Alena

18. 8. 2015 14:55:11

Naprostý souhlas! :)

Helča

Váš komentář