Vyhledat téma:

Názor na tělesné tresty

8. 8. 2015 9:05:49

Maminky, zajímal by mě Váš názor na to dát dítěti jako za trest na zadek? Má to podle vás nějaký sadistický podtext? Když jsem byla já dítě, tak byly tělesné tresty normální a dneska se to hodně řeší. Co vy na to?

Klára

8. 8. 2015 12:15:51

Já děti nebiju a ani to nikdy nebylo potřeba. Nevyhýbala bych se ale výchovnému plácnutí na zadek, kdyby to bylo vhodné.

Dáša

8. 8. 2015 12:20:10

Jsem naprosto za tento názor. :)

8. 8. 2015 12:50:34

V určité míře ano, ale nevybíjet si tím svoji agresivitu a nahromaděný vztek. ;)

Šárka

8. 8. 2015 10:40:46

Ahoj. No, na holou bych asi nedávala, přijde mi to potupné. Obzvlášť u školních dětí. Ale na zadek přes oblečení mi to přijde normální. Někdy prostě jiná cesta není.

Jana

8. 8. 2015 9:50:09

Jak píše Jana, na holou bych nedala. Přijde mi to nevhodné, když by se mělo dítě přede mnou ještě svléknout. Ale přes oblečení mi to přijde normální. Neříkám, že se děti mají řezat hlava nehlava celý den, ale prostě někdy je to fakt potřeba, aby přes zadek (a ty starší kolikrát přes papulu) dostaly.

Anna

8. 8. 2015 9:55:25

Souhlas Dani. Já to taky nemyslela tak, že by měly děti dostávat pořád. Ale když už fakt zlobí a domluva nepomůže, tak plesknutí přes zadek není nic strašného. Něco jiného je fakt výprask, kdy bych si měla někoho ohnout přes koleno, to by mi bylo proti srsti a opět bych to považovala za ponižující.

Jana

8. 8. 2015 11:40:22

Hm...hodně jsem přemýšlela ale asi trest má být ponižujíci.Klidně se i může za tímto druhem trestu skrývat nějaký uchylný podtext ale pevně doufám že většina maminek je normálních a jen chce dítě pořádně potrestat aby si to jen pamatovalo.Potom by se dítě před tebou nesmělo ani vysvlékat a ni ho koupat.Za nás když jsem byla malá bylo vařečkou na holou opravdu ten nejhorší trest a pravdu jsme se ho bály, už jenom proto že jsme si myslely že to může hodně bolet a ne že vtom někdo hledal nějaký úchylný podtext prostě to tenkrát nikoho nenapadlo.

Klára

8. 8. 2015 11:45:33

Tak výprask na holou a koupání, to snad nejde ani srovnávat. Dítě koupu od narození denně, ale na holou snad denně nikde nedostává. Prostě já jsem rozhodně proti. Nevidím v tom ani logiku ani důvod. Přes oblečení to nebolí o nic míň. Navíc já nejsem ani zastáncem nějakého extra výprasku. Lepanec přes zadek nebo při nejhorším facka za lhaní nebo nějaké velké odmlouvání. Nevím, jaké vztahy máte v rodině, celkově je to každého věc, ale mně by to bylo absolutně proti srsti. Jinak já jsem dostala jako puberťák jednou jedinkrát facku od taťky a pamatuju si to víc jak 20 let. A nešlo o to, že by to nějak extra bolelo.

Jana

8. 8. 2015 12:00:50

Správný trest by hlavě měl být spravedlivý, odpovídající a přijímán oběma stranami. Pokud by byl ponižující, myslím, že trestaná strana s tím nějak moc nesouhlasí. Taky si myslím, že školní dítě už nemusím koupat já, že to dokáže samo. Maximálně umyju třeba vlasy. Ale zbytek nahatého těla má stejně pod vodou. Školní dítě bych už nevystavovala tomu, že ho uvidím nahaté. Něco jiného jsou třeba šatny v bazénech, ale tam jsou na chvilku nahatí všichni. Můj bratr nesnesl, aby ho někdo opačného pohlaví viděl nahatého, už v předškolním věku. Pak by pro něj výprask na holou byl nepřekonatelný problém.

Dara

8. 8. 2015 12:00:11

Hlavne vareckou muzete diteti ublizit...zdravotni sestra rikala jednou me babicce, ze jeden chlapecek se z toho zacal pocuravat.

Iva

8. 8. 2015 12:05:26

Ublížit můžeš klidně i jen obyčejnou fackou neodhadneš sílu a dítě nějak špatně dopadne a hlava je rozbitá i klidně něco zlomeného.

Klára

8. 8. 2015 12:10:50

Jo jo to mas urcite pravdu. Kdyz ma clovek vztek, muze ublizit jakkoliv. Lepsi je zhluboka dychat. :D

Dara

8. 8. 2015 10:00:41

Ahojky. Holky už to napsaly ... na "holou" přímo ne, ale na zadek občas taky dám... když už jiné metody selžou... tak zadek to jistí. :)

Vlaďka

8. 8. 2015 10:25:13

A treba tim,ze to u nas neni na dennim poradku a za kazdou hloupost tak kdyz uz na to dojdde tak malej vi,ze to opravdu prehnal.uz mi i rekl,ze me nema rad.

Anna

8. 8. 2015 10:35:46

To děti "umí", z toho si nic nedělej, myslím si že jeho to mrzí, že to řekl. :( Mě to děti taky už řekli, a pak za mnou přilezli že je to mrzí. To víš v afektu občas člověk řekne špatné věci.

Vlaďka

8. 8. 2015 10:50:17

I my dospelaci rikame nekdy to, co nechceme. Vim, ze to tak nemysli, vzdycky prijde a rekne, ze me ma rad, ja to beru s humorem, prijde mi to i vtipny, jak si nosi ze skolky tyhle "hlasky" nikdy predtim jsem to od nej neslysela. Minule jsem mu rekla, ze si s nim nejdu hrat a on na me ze jsem oskliva. :D

Anna

8. 8. 2015 10:45:20

Dávat na holou školnímu dítěti mě přijde trochu úchylné. Pokud je to potřeba, dám také na zadek, ale přes oblečení, na holou rozhodně ne!

8. 8. 2015 11:00:36

Vidíš,a přesto se to stávalo a stává.Mě jako malé to vůbec nepřipadalo že by se to nehodilo prostě to asi bylo normální.To v dnešní době tak nějak přišlo prostě když jsme něco velkého provedly mamka nám stáhla kalhoty a ještě jsme dostaly vařečkou a vůbec nás nenapadlo se cítit ukřivděné.Ale také jsme byly mnohem vychovanější než děti dneska.Ale dneska je také mnohem víc týraní dneska je vůbec divná doba.

Klára

8. 8. 2015 11:15:08

Presne tak, to co si dovoli deti dneska tak za nas neexistovalo..mela jsem respekt z dospelych i ze starsich dětí a dneska? Hruza.Ja teda na zadek nedostavala, mama nas nebila, ale zase na nas kricela..nevim co je horsi.

Anna

8. 8. 2015 11:20:48

Někde jsem teď slyšela, že křičení je snad nejhorší. Že je lepší dát přes zadek nebo odejití z místnosti atd., ale to křičení je prý pro dětskou psychiku hrozné.

Dara

8. 8. 2015 11:25:16

Já bych spíš řekla, že když rodiče křičí často, tak to dítě už to ani nevnímá a stejně nereaguje. Ale ruku na srdce, který rodič prostě občas nezařve. Já se taky někdy neuhlídám.

Jana

8. 8. 2015 11:25:54

Taky občas zvýším hlas. Kolikrát mě tak vytočí, že se prostě neudržím. Snažím se ale nekřičet nic, čeho bych pak litovala.

Dara

8. 8. 2015 11:35:15

No to jo. Já na ně taky nekřičím nějaké šílenosti. :) Ale normální věci, jako ať už si konečně jde něco uklidit apod. Jako vysloveně že bych jí nadávala, to ne.

Jana

8. 8. 2015 12:25:56

Výchovné tělesné tresty ano, ale jen opravdu když je třeba a určitě nezneužívat svoji sílu a sílu svého vzteku a neventilovat si to na dítěti. 

Sára

Váš komentář