Vyhledat téma:

Jak připravit pejska na miminko?

27. 7. 2015 6:55:53

Ahojky holky.

Chci se zeptat, jestli některá z vás má zkušenosti s přípravou psího mazlíčka na příchod miminka? Máme 5tiletého ohaře a nechci to podcenit. Teď jsem ve 4. měsíci těhotenství a raději vše chci mít dopředu podchycené, aby pak pejsek na miminko nežárlil a nebyly komplikace. Předem děkuji za rady a tipy. :)

Romana

27. 7. 2015 7:25:48

Ahoj.

To máš dobré, že to zjišťuješ už takhle brzo. Pejsci se na miminko většinou připravují lehce, pokud to teda není rozmazlený pes, který je zvyklí, že se mu všechno podřizuje. To je potom těžší. Ale psi jsou vnímavý a pokud mu ukazuješ bříško a miminko pak třeba může cítit, když se začne hýbat, tak si myslím, že problém nebude. Taky sem se dočetla, že by člověk v posledních týdnech před porodem měl s pejskem trénovat podobný režim, jako kdyby miminko už bylo na světě, aby si pes zvykl, že není tím jediným členem domácnosti, který má veškerou péči a pozornost. Pak prý se vyhneš tomu, aby pejsek na miminko žárlil.

Kamila

27. 7. 2015 7:30:34

Existuje spousta super článků na netu, kde máš popsáno, jak bys měla postupovat, aby pejsek snesl změnu co nejlíp. Tady je tuším taky jeden článek, kde to je pěkně popsáno. :)

Jana

27. 7. 2015 8:00:01

Ahoj.

Já když jsem byla těhotná, tak jsme naší fence ukazovali bříško a měli jsme už i zařízený pokojíček pro miminko, o kterém věděla a nic dalšího jsme neřešili. Pak když se nám malá narodila, přijala jí úplně v pohodě. Bylo to úžasný, jak dcerku zkoumala a tak opatrně jí očmuchávala. :))) Myslím, že pokud nemáš původně pejska jako náhražku za dítě a zbytečně ho nerozmazluješ, že miminko přijme v pohodě. :)

Verča

27. 7. 2015 8:40:59

Naše čubina přijala dvojčátka úplně v pohodě a tehdy jsme moc neřešili nějakou přípravu a žárlení. :) Psi jsou dost senzitivní a myslím, že v bříšku o miminku vědí a pak se přizpůsobí. :)

Denisa

27. 7. 2015 8:45:05

Taky si myslím, že se pejsek normálně přizpůsobí. My měli číču a ta taky bez příprav mimčo přijala bez problémů. :) 

T.

27. 7. 2015 8:50:20

Já mám teda se svým pejskem úžasné zkušenosti ohledně dětí. Mě vždycky na každé malé dítko moje bláznivá fenka reagovala úplně úžasně. Vůbec jsem jí nepoznávala. Oproti tomu běžnému motovidlu a nemotornému velkému psovi z ní najednou byla hrozně opatrná a něžná fenka. Dítka jí tahala za uši, skoro na ní jezdily jako na k ní a pes držel ... bylo to hrozně roztomilý. :) 

27. 7. 2015 9:00:40

Ahojky. Myslím, že není třeba žádná speciální příprava. pejsek má 9 měsíců na to, bay si zvykl, že něco přijde a podle mě to sám cítí, že tam miminko je. :)

Kamča

27. 7. 2015 9:05:31

Jj, přesně souhlasím s názory, že jsou psi citlivý a není potřeba je nijak speciálně připravovat. My jsme to s přítelem neřešili a dopadlo všechno dobře. :)

27. 7. 2015 9:30:26

Já se právě bojím, aby třeba Deny malému miminku nechtěně neublížil. :/ Jinak si myslím, že žárlit nebude, na děti je zvyklí, ale na větší od mé sestry.

Romana

27. 7. 2015 9:45:08

Toho bych se neobávala. Psi většinou fakt moc dobře vědí, že jde o miminko - mládě a tak k němu i přistupují. Jsou mnohem opatrnější než když si s nimi hraje dospělák. :)

H.

27. 7. 2015 10:00:09

Tak tak ... s tím souhlasím. Mám zkušenosti s hodně pejskama a vím, že k miminkům se chovají vždycky o dost něžněji. :)

Denisa

27. 7. 2015 10:10:12

Já musím s holkama souhlasit. Ještě jsem neslyšela odnikoho z mých známých, že by pejsek miminku nějak nechtěně ublížil. :)

Věrka

27. 7. 2015 10:20:05

Já jsem teda o tom taky neslyšela a je pravda, že většinou mě lidi pejskaři taky říkali, že se naopak k miminku chovají jemně. Ale zase jak jsem prvorodička, tak nechci nic podcenit. :)

Romana

27. 7. 2015 10:25:22

To rozhodně chápu! :) Ale není se čeho bát.

Věrka

27. 7. 2015 10:45:36

Snad máte všechny pravdu. :)

Romana

27. 7. 2015 10:50:59

Určitě se bude chovat pěkně :)

Věrka

Váš komentář