Vyhledat téma:

Strach ze psů

26. 6. 2015 15:30:59

Ahoj holky.

Aktuálně řeším problém, že náš malý syn se začal z ničeho nicbát pejsků. My doma psa nemáme, ale kdekoliv nějakého potká, i když je třeba maličký, hnedka má histerák a bojí se ho. Nechápu proč a nevím co s tím? :( Nesetkal se s tím někdo z vás?

Hanka

26. 6. 2015 16:45:35

Ahoj Hanko.

Si si jistá, že mu nějaký pejsek něco někde neudělal? Ono stačí třeba že by ho nějak vyděsil štěkotem nebo tak? Nic takového se nestalo? 

Petra

26. 6. 2015 17:10:15

Já právě o ničem nevím. :( Ale nevím, co s tím. Fakt dělá hrozné scény a nejde se všem psům vždycky vyhnout tak, aby je neviděl. :(

Hanka

26. 6. 2015 17:45:24

On na něj ve finále ani nemusel třeba štěknout. Stačí, že třeba potká většího psa a jestli je malinký, tak se lekne, že je to velké a živé. To se mi taky stalo na procházce s mým psem. Mám labradora a po cestě šel malý chlapeček přímo před námi. No a najednou se zastavil, můj pes v klidu zastavil hned za ním a chlapeček se otočil ..no a najednou měl oči mého psa v úrovni svých (byly mu cca 2 roky)  začal hrozně plakat, protože se prostě jen lekl. Třeba to mohlo být něco podobného.

Petra

26. 6. 2015 18:00:24

Tak na tohle si tedy nevzpomínám, že by se něco stalo. Ale je fakt, že u všeho taky nejsem a mohla to být nějaká prkotina. :( Jenom teď nevím jak s tím naložit?

Hanka

26. 6. 2015 18:25:29

Tak se zkuste nějaký čas pejskům vyhýbat úplně a postupně když bude někde pejsek, tak mu ukázat, že je hodný a hladit ho a nejdřív ať se třeba na tebe kouká a časem třeba začne sám chtít mít kontakt s pejskem. :) Ono naštěstí malé děti rychle zapomínají.

Petra

26. 6. 2015 18:40:44

Nebo zkus nějakou knížku, ve které třeba pejsci vystupují a zábavnou formou mu ukázat, že pejsci z pohádek jsou hodní a postupně přejít na ty živé. :)

Terka

26. 6. 2015 18:45:16

To je dobrý nápad holky. Díky za tipy. :) Asi to bude teda běh na delší trať, když nevím, co je příčinou, ale musím to nějak zvládnout. 

Hanka

26. 6. 2015 18:55:49

Podle mě to bude nějaké dětské trauma, že se fakt jen někde lekl. To zase přejde, když uvidím, že pejsci jsou hodní. :)

Terka

26. 6. 2015 19:00:01

No, snad máš pravdu. :)

Hanka

26. 6. 2015 19:15:16

Řekla bych, že Terka má pravdu. :)

Petra

26. 6. 2015 15:55:47

Ahoj.

Tak o tomhle jsem teda ještě neslyšela. Pokud mu žádný pes nikdy nic neudělal, tak je to zvláštní.

26. 6. 2015 16:55:38

Třeba na něj někde nějaký pejsek vyjel a ani o tom nevíš a od té doby se prostě bojí. Jako rodič nemůže být u všeho ale tipuju, že za tím něco takového bude.

Jana

26. 6. 2015 19:25:40

Ahoj. Mě se stalo něco podobného. Pak jsme přišli na to, že na něj vystartoval pejsek přitom, když si sním hrála. Pesan prostě jen chtěl hračku, ohnal se a bylo to. Pak už malá brečela pomalu i u fotky psa. Naštěstí to bylo rychle minulostí. Ukázali jsme jí, že ostatní pejsci jsou hodní a že když si che s nějakým hrát, že mu musí hračku rychle dát, protože on si chce taky pohrát a bylo po problému. :)

Lenka

26. 6. 2015 19:30:30

No, je to možné, že to bylo třeba podobně. Každopádně holky mě tu přivedly na pár tipů, jak se s tím poprat, tak uvidíme, co zafunguje. :)

Hanka

Váš komentář