Vyhledat téma:

Divné chování k vlastním dětem

1. 7. 2015 10:35:52

Ahoj. Mám takový problém s manželem. Má prapodivný vztah k vlastním dětem. Když přijde k naším dětem a vidí, že jsou hodné, tak je začne otravovat: lechtáním, bere hračky. Moje domlouvání nepomáhá a nevím si rady. Budu ráda, jak mi sdělíte své zkušenosti a rady. Díky.

Lena

1. 7. 2015 13:00:02

Myslím, že u některých mužů je to rozpačitost. Oni prostě nevědí, jak se k takovému dítěti chovat. Jde o to zkusit jim to nějak vysvětlit - pokud to jde. U některých zvláště natvrdlých jedinců nepomůže nic.

Dáša

1. 7. 2015 13:50:31

Ahoj. Tohle mi připomíná chování nejstarších sourozenců. Možná je tak prostě zvyklý se k mladším chovat.

Jana

1. 7. 2015 16:05:59

Ahoj. Můj taťka se taky tak chová k vnoučatům a myslím, že jim to nevadí, berou ho, jaký je a i se jim to líbí, to škádlení. Ale to není každý den, nevím, jaký to je, když to dělá tatínek dětí.

1. 7. 2015 16:25:42

Tohle dělal můj bývalý manžel, hlavně u staršího, když byl malý. Přišel z práce, začal ho škádlit až do nepříčetnosti a pak mu vynadal, nebo ho seřezal. Bylo to zoufalství a nikdy nepochopil, že to není výchova, ale že on je b*b. Vysvětlování, domlouvání, vynadání mu nepomáhalo. Trochu se to zklidnilo, když se narodil mladší. Jakmile to začal zkoušet i na něj, došla mi trpělivost. Dneska jsem ráda, že jsem se rozvedla, protože můj nynější manžel si s dětmi opravdu hraje a trestá jen v nutných případech a rozumně!
Takoví chlapi jsou nevyzrálí a nemají co vychovávat děti, když se sami neumí chovat. Fackovala bych je za to, protože opravdu trpí pak jen děti a nesou si to celý život.

Eva

1. 7. 2015 16:25:59

Ano, ten chlap musí přece poznat hranici, kdy je to hraní a dětem se to líbí, a kdy je jen sprostě trápí.

Lea

1. 7. 2015 16:50:39

Souhlasim, jeste, ze mam skveleho manzela a zadne podobne blbosti nedela.

Iva

1. 7. 2015 17:45:57

V mém případě bylo jasný, že se jim to líbilo jen do určitý chvíle. Když se dítě začne vztekat, už to hra není. Dodnes má mladší problémy s ovládáním chování. Občas se mi dostává do hysterickýho záchvatu vzteku. Bude mu 13 a od začátku školní docházky docházíme k psycholožce, aby se naučil být trochu asertivní.Není zlý, ale když se cití být ohrožený, nebo ublížený začne se chovat vůči okolí zákeřně. Problém je, že dítě zvládnu, ale pro dospělý život je to na houby.Svět se s ním mazlit nebude.Zůstala jsem s dětma sama , když mu bylo něco málo přes rok a na něm to zanechalo větší následky, než na tom starším. I když tam jsem si psychologů taky užila. Jen měl výhodu, že je víc pohodář. Dodnes proklínám toho b**a.

Eva

1. 7. 2015 17:50:33

Ahoj všichni,je to hrozný. Jak se nám narodilo první dítě, tak manžel se věnoval.Jezdil s ním na výlety a tak.Po 7letech začal manžel, takové věci dělat.Není mi to jasné!!!Nějaký blok, nebo co? Nebo zkouška odvahy? Kdo to vydrží???? Nevím?

Klára

1. 7. 2015 18:05:58

Spíš jsem mívala pocit, že mu dělá radost ta "moc a nadvláda" nad dítětem a když se mu to vymklo z rukou, a už nevěděl, jak ho zklidnit nebo zastavit, jelikož ho to přestalo bavit, potrestal ho. Teď mluvím o mém bývalém. Snaž se to zarazit co nejdřív, nebo se to vymkne z rukou tobě a budou problémy s malým.Hlavně v kolektivu ve škole.Vím o čem mluvím, jsem znovu vdaná 9 let a řešíme to neustále. Vlastní otec napáchal "škodu" za pár měsíců, já už to řeším několik let a pořád z toho ještě nejsme venku.

Eva

1. 7. 2015 18:25:43

Mám pocit, že tvůj muž žárlí. Pro první dítě byl Bůh, teď jsou - jak tomu rozumím- dva, hrají si spolu a on se s tím nedokáže vyrovnat. Má pocit, že pro ně už tolik neznamená. Proto se snaží jejich pšknou hru přerušit a strhnout pozornost na sebe.

Dáša

1. 7. 2015 18:40:16

Jestli je provokuje vážně vždycky, když jsou v klidu, tak to normální není a pokud si to nenechá vysvětlit opakovaně, je v něm nějaký problém. :( Buď bych to řešila s odborníkem, nebo pryč od něj hned! 

K.

1. 7. 2015 18:45:47

No, to mi připadá jako docela nevyspělé chování. :( S takovým člověkem bych asi nevydržela, když nemá normální vztah k dětem. :(

Iveta

Váš komentář