Vyhledat téma:

Krkavčí matka?

9. 9. 2015 8:50:41

Ahoj dámy a pánové.

Chtěla jsem se jen zeptat na váš názor na to, zda vám přijde v pořádku, když na mateřské je místo ženy muž a to proto, že žena chce budovat kariéru? Mě to teda normální nepřijde, tak jsem jen chtěla zjistit obecný názor. Podle mě ase o dítě má starat žena a muž má být živitel rodiny. Díky za reakce.

Terka

9. 9. 2015 9:00:11

A proč by na tom mělo být něco špatného? Podle mě se i tatínek dokáže o dítko postarat úplně v pohodě. A znám případy, kdy je pro rodinu ekonomicky výhodnější, aby žena chodila do práce. Pokud to ženě nevadí a nemmá pocit, že jí kvůli financím utíkají okamžiky s dítětem, tak proč ne?

Petra

9. 9. 2015 9:25:58

Mě to přijde prostě trochu proti přírodě. Prostě matka nosí dítě 9 měsíců v bříšku, porodí ho a pak nemá ani touhu se o něj dál starat a užívat si miminka? To je prostě divné.

Terka

9. 9. 2015 9:55:44

Tak pokud mluvíš o konkrétním případu a matka nejeví zájem se o dítě starat a radši chodí do práce, to je trochu zvláštní. Ale jsou takové maminky. Stejně tak, jako jsou přecitlivělí tatínci. 

Petra

9. 9. 2015 10:00:13

Nevím no, prostě mezi matkou a dítětem je pouto trošku větší už jen kvůli té fyziologii.

Terka

9. 9. 2015 10:20:15

Nevím no, prostě mezi matkou a dítětem je pouto trošku větší už jen kvůli té fyziologii.

Terka

9. 9. 2015 10:30:08

Do hlavy nikomu nevidíme a nevíš, jak to ta konkrétní mamina má nastavený. Svoje dítě může milovat víc, než leckterá jiná, co s ním tráví tu mateřskou.

Petra

9. 9. 2015 10:45:12

Když může být chlap květinářem, nebo kadeřníkem, tak proč by nemohl zastat i mateřskou? :D Já už se dneska nedivím ničemu. V téhle moderní době jsou všechny pravidla a zažitosti dob minulých, už opravdu mimo.

Renata

9. 9. 2015 10:55:17

Ahoj. Já osobně znám pár, kde je mamina v práci a taťka na rodičovské a funguje jim to perfektně. Vychovali takhle už jedno dítě a je naprosto v pohodě a rozhodně mi nepřijde, že by dítě mělo dojem, že ho mamka má míň ráda. :)

Julie

9. 9. 2015 11:45:16

V dnešní době je tohle asi stoupající trend. Za chvíli se tomu už nikdo divit nebude, že jsou chlapi na mateřské. Teď to ještě tak běžné není, ale bude doba, kdy ano.

Verča

9. 9. 2015 11:55:29

Milé dámy, v Anglii třeba žádná mateřská není a ženy jsou po pár týdnech po porodu zase do práce, pokud nemají chlapa, co je všechny uživí. Taky tam děti žijí normálně a netrpí tím, že maminka je v práci a o dítě se stará "teta" ve školce. :)

Karol

9. 9. 2015 12:05:57

A Anglie rozhodně není jediná zem, kde to takhle je ...

Zuzka

9. 9. 2015 15:30:19

Přesně tak. A děti tam jsou normální. :)

Karol

9. 9. 2015 18:00:31

Ahoj. Já třeba bych se o mateřskou ošidit nenechala. S dětmi trávím čas ráda a v našich končinách je zbvykem, že je matka s prckem doma, tak toho i využívám. Samozřejmě ale u nás tatínek vydělává více než já a pokud by to bylo naopak a museli jsme řešit finance, tak by taky situace mohla být jiná. Neodsuzuji proto ani jedno. :)

Váš komentář