Vyhledat téma:

Nevím jak se rozhodnout? :(

1. 8. 2015 9:35:20

Ahoj dámy.

Chci se poptat na osobní zkušenosti se situací, kdy žena vydělává a muž je na mateřské. Mám svoji práci ráda, jsem těhotná a aktuálně přemýšlím nad variantou, že by manžel zlstal po šestinedělí s mimčem doma a já bych se vrátila do práce. Práci miluju, ale zase si říkám, abych se nepřipravila o krásné okamžiky s miminkem a nelitovala pak, že mi to uteklo. :( Jsem ve 4. měsíci, takže čas ještě mám, ale asi by mi pomohla nějaká zkušenost tady od vás. Předem díky za reakce.

Lenka

1. 8. 2015 10:50:37

Já myslím, že není nic špatného, když žena chodí do práce a muž je na mateřské. Ty chceš chodit do práce hned po šestinedělí a normálně na celý den? 

Ema

1. 8. 2015 11:25:48

Já bych neřešila, pokud máš možnost třeba zkráceného úvazku. A nebo třeba práci řešit částečně z domova. Pokud si v situaci,že bys nastupovala na full time, tak to se nedivím, že se nedokážeš rozhodnout, taky bych nevěděla.

Olí

1. 8. 2015 11:55:38

No, já jsem chtěla na 6 hodin denně s tím, že bych měla 2 dny home office. Mám dobrou, zajímavou a dobře placenou pozici, u které to jde poladit. Ale pořád si říkám, jestli jako matka o něco nepřijdu, když nebudu dost času doma. :/

Lenka

1. 8. 2015 12:20:51

Leni, pokud to máš takhle a svoji práci máš ráda a naplňuje tě, tak bych neváhala. Miminka si i tak užiješ dost a dost. :) Na tom, že je muž doma s miminkem, nic není a hlavně to může mít zkrácené jen na ty 2 roky a to uteče jako voda. :)

Ema

1. 8. 2015 12:45:37

No právě, uteče to jako voda :D Pořád váhám a nemám ve svém okolí nikoho, kdo by to takhle měl zařízené, takže ani nemám zkušenost z doslechu. Proto se ptám zde. 

Lenka

1. 8. 2015 12:55:42

Ahoj.

Moje sestra se švagrem to takhle praktikovali a nemohli si to vynachválit. Upevnil se vztah mezi miminkem a tatínkem a sestra si nikdy neposteskla, že by jí něco uteklo nebo že by to mě,o negativní vliv na dítě.

Terka

1. 8. 2015 13:00:40

Já mám osobní zkušenost a je pravda, že o pár zásadnějších okamžiků jsem přišla, ale je třeba to brát tak, že většina tatínků taky není u prvního kroku svého dítěte a přesto svět stojí. I kdybych na té mateřské byla, taky nemusím být u všeho, co moje dítě udělá poprvé. ˇˇRekla bych, že špané by ve vém případě bylo to, kdyby si nakonec měla práci raději než dítě, ale to si nemyslím, že by se stalo. Přecejen jako matky nosíme mimi 9 měsíců a máme k němu jinou vazbu a to ti nevezme ani to, že nebudeš na mateřské. :)

Iva

1. 8. 2015 13:25:38

Ahojky.

Já taky nemám osobní zkušenost, ale z doslechu svého okolí, kde mám takových párů několik, tak jsem nezaznamenala žádné negace. Dneska kdejaký muž dělá ženskou práci nebo žena může opravovat auta ... tak proč by muž nemohl být na mateřské a žena v oblíbené práci. Pokud na dítě nekašle a není jí jedno, tak proč se nevěnovat tomu, co tě baví. :) Držím palce, ať se rozhodneš správně a ať mimi dělá jen radost. 

Pavlína

1. 8. 2015 13:35:04

Děkuju, Pavlí. Snad se mi to všechno rozleží a rozhodnu se správně. :)

Lenka

1. 8. 2015 14:00:29

Máš čas a určitě se rozhodneš tak, jak bude nejlepší pro všechny. :)

Pavlína

1. 8. 2015 14:10:48

Ahoj.

Tak tohle rozhodnutí není snadné a člověk to pak už mění hůř, když zjistí, že mu to nevyhovuje. Ale nebála bych se, že to nějak ukvapíš nebo rozhodneš špatně. Ve finále s tebou zacloumají hormony a až uvidíš malé, tak si řekneš, že ti za to práce nestojí. A nebo taky ne. :) Já osobně bych na mateřskou manžela neposlala, protože si chci péči o miminko užít a mít ji na starost sama, ale chápu tvůj postoj. Působí to na mě tak, že nevolíš, jestli práce a mimi, ale ráda bys obojí ... což úplně nepůjde splnit na 100%. Pokud máš ale ty možnosti, co si psala, tak bych taky neváhala a šla bych do té varianty, kdy je na mateřské tatínek. :)

Lucie

1. 8. 2015 14:20:43

Lenko, myslím, že času máš ještě dost, ale podle toho co píšeš, tak bych udělala to, co píše Lucka. :) Držím pěsti na správné rozhodnutí.

1. 8. 2015 14:25:29

Děkuju všem za podporu a přání. Snad se zadaří tím správným směrem. :)

Lenka

1. 8. 2015 14:55:18

Já jsem měla obdobu tvého případu a stíhala jsem oboje. Dcera tím nijak netrpěla a naopak si myslím, že to naší rodině prospělo. :) Co jsem slyšela od spousty maminek, jak jsou tatínkové neschopní se postarat o potomka a neváží si toho, jak žena o rodinu pečuje, tak to my jsme nezažili. Za sebe teda můžu jen doporučit.

Klára

Váš komentář