Vyhledat téma:

Manžel nechce abych pracovala. Co s tím?

14. 7. 2015 8:20:04

Ahoj holky.

Na chlapi se někdy musí asi trochu po lišácku, ale já nějak nevím, jak mám obhájit to, že chci na mateřské pracovat. Neporadíte někdo, jak mu vysvětlit, že mě to baví a že dítě tím nezanedbávám? Díky.

Kačka

14. 7. 2015 9:35:52

Tak předně nějak nechápu, co ti má muž co zakazovat pracovat, když tím nezanedbáváš dítě. Jsi snad svobodný člověk ne? Za nohu tě snad doma nepřivazuje, ne?

Daniela

14. 7. 2015 10:00:59

To opravdu ne. :) Jenom má prostě na věc jiný náhled. On vydělává dost, pracovat nemusím a přijde mu, že kvůli práci prostě zbude méně času na dítě a že od toho je mateřská, aby se žena doma starala o dítě. 

Kačka

14. 7. 2015 10:05:48

A ty si mu zkoušela nějak rozumně a v klidu vysvětlit, že to je práce, která by tě bavila a dítě bude zaopatřené i tak?

Daniela

14. 7. 2015 10:25:02

Ano, to jsem zkoušela, ale má tu svojí pravdu a vždycky to skončí u toho, že peníze navíc nepotřebujeme. :/

Kačka

14. 7. 2015 10:50:25

Tak to tedy nevím ... já bych mu to asi omýlala dokolečka tak dlouho, dokud by to nepochopil. :D Samozřejmě to myslím s nadsázkou, ale přece ti nemůže bránit v tom, dělat nějakou práci, když chceš a neohrožuje to nijak výchovu dítěte, ne?

Daniela

14. 7. 2015 11:00:25

Já nevím, možná jsem málo důrazná. :/ Neumím si prosadit svou, ale nechci se zbytečně hádat. :( Jenom jsem chtěla mít prostě trochu jinou náplň než jen tu péči o dítě. Všechno stíhám a spíš je to stereotyp a už bych chtěla mezi lidi.

Kačka

14. 7. 2015 11:10:05

Ahoj Kačko.

Já bych asi postoupila taktiku toho opakování ... prostě mu kolem dokola vysvětlovat, že nejde o peníze, ale o to, aby si nebyla asociál a že dítě bude mít péči stále 100%. Navíc dítěti taky prospěje, když bude mezi lidmi, pokud by to byla práce, kde s tebou může být. A pokud by muselo někam na pár hodin týdně na hlídání, tak to taky neni nic proti ničemu. Aspoň se socializuje a nebude jen izolované v rodině. :)

Tereza

14. 7. 2015 12:10:36

Přesněěě! Dítě taky nemůže být jen v okruhu rodiny a je dobré, když hned od mala má kontakt i s cizími lidmi. Pokud ti práce neohrožuje výchovu, tak proč bys nesměla něco dělat. Tím spíš, když by tě to bavilo. Držím palce a nedej se! :)

Táňa

14. 7. 2015 11:35:50

Naprosto souhlasím s Terezou. Nemělo by se to přehánět, ale neměl by tě nutit být doma, když máš potřebu bát ve společnosti a péči o dítě zvládneš i tak.

Darina

14. 7. 2015 11:45:45

Mám pocit, že z doby, kdy cvhlap diktuje ženě, co má a nemá, jsme se už vymanili ... ale asi se trochu pletu. Já bych se teda takhle omezovat nenechala. :( Ale každá jsme jiná. Držím palce, ať ho zlomíš.

Jana

14. 7. 2015 11:55:25

Teeedaaa, tak to zírám, že v dnešní době ještě ženská musí prosit muže, aby mohla pracovat. Já jsem pracovat naopak musela, co bych za tohle dala. :D

14. 7. 2015 12:25:16

Ahoj.

Já bych mu dala, že nemůžu :D 

14. 7. 2015 13:00:10

Kačko, drž se toho, co chceš ty. Pokud víš, že zvládneš i dítě, i práci, tak se nedej a snaž se ho přesvědčit. Třeba mu navrhni, že to zkusíš na měsíc a uvidíte, jestli to půjde. :)

Lena

14. 7. 2015 13:45:57

Taky držím pěsti a rozhodně se nevzdávej. Za velké hádky to nestojí,a le musí taky chápat, že být jen izolovaná s dítětem, to taky není žádný med.

Váš komentář