Vyhledat téma:

Naschvály při výplatě nemocenských dávek

15. 6. 2015 8:35:11

Ahoj holky. Jsem už docela zoufalá, protože teď řeším takový problém. Jsem na rizikovém těhotenství už druhý měsíc. Tenhle měsíc mi má být poprvé vyplacena nemocenská za předchozí měsíc. Lístek na peníze, jsem zaměstnavateli odevzdala 1.6. Teď jsem kontaktovala ČSSZ, protože mi stále peníze nedorazily. Tam mi řekli, že žádný lístek na peníze od míého zaměstnavatele neobdrželi a proto mi výplata dávky v nemoci nemohla být vyplacena. Doporučili mi kontaktovat zaměstnavatele, který je prý povinen okamžitě po obdržení lístek zaslat na ČSSZ. Můj zaměstnavatel mi už minulý měsíc zpozdil výplatu poslední mzdy před nemocenskou. Výplata nemocenské měla být vyplacena v termínu 12. dne v měsíci. Na dotaz, co se děje mi řekl, že že mi dá vědět v průběhu tohoto týdne kdy mi výplatu vyplatí. Když jsem se na to dnes opět ptala, řekl že nemá peníze a tak musím čekat. Pochopitelně hloupost, všichni zaměstnanci, kteří na neschopence nejsou, už mají výplatu dávno na účtě. Už předchozí měsíc mi mzdu vyplatil až 18-tého. Co se týče lístku na peníze, řekl mi že jediné co pro mne může udělat je že zavolá účetní zda již lístek odeslala. Říkám, tak mi dejte zítra vědět a on, že neví že možná nebude mít kredit. Další hloupost. Ptala jsem se ho, co mám tedy dělat když potřebuji platit složenky a on mi odpověděl že i on je potřebuje platit. Prostě naschvály. Je tahle prodleva ať už kvůli výplatě a nebo nezaslání lístku na peníze nějak právně napadnutelná? Děkuji jsem s nervama v háji, první dcera má horečky a ještě k tomu řešit takové hovado! Moc děkuji za rady a pomoc.

Emma

14. 9. 2015 15:34:38

Ahoj.

Tak to je teda dobré hovado, ten šéf!!! Nechápu, proč tohle lidi dělají a ještě když jsi na rizikovém a určitě i tak máš toho dost. :( Já bohužel neporadím, protože se v tom nevyznám. Jen jsem chtěla vyjádřit podporu a držím palce, aby se to povedlo vyřešit co nejdříve!

Jana

14. 9. 2015 15:35:14

Díky Jani. Snad na něj budu mít ze zákona páky, protože potřebuji každou korunu a fakt už jsem z toho dost v háji. :(

Emma

14. 9. 2015 15:36:11

Tak to naprosto chápu! Je mi líto, že nijak nepomohu. Ale ještě od chlapa, to je fakt ubohé takovéhle naschvály. :( Je to ubožák.

Jana

14. 9. 2015 15:36:42

To bohužel je, ale přijde mi, že čím větší hajzlík, tím víc věcí mu projde. :(

Emma

14. 9. 2015 15:37:52

Pro příště udělej jednu věc a to, že si ten lístek na peníze jen oskenuješ a jemu pošleš ten sken. S originálem pak zajdi na sociálku. Taky bych si třeba vyžádala číslo an tu účetní a řešila to jen s ní, když je on takový omezenec.

Terka

14. 9. 2015 15:38:13

A to můžu ten originál si nechat a jim poslat jen kopii? 

Emma

14. 9. 2015 15:38:38

Ano, oni stejně ten originál posílají na socku.

Terka

14. 9. 2015 15:39:09

Tak moc děkuji za radu na příště. Udělám to takhle. ať to na sociálce mají včas!

Emma

14. 9. 2015 15:40:37

Ahoj.

Předně je to pěknej ignorant a zakomplexovanej blbec, jestli má potřebu takhle někomu ztěžovat život. A za další, já bych to neřešila vůbec s ním, zvlášť pokud ti to nedělá dobře. Zkus to pro příště řešit jen s tou paní účetní. On stejně tyhle věci přímo neřeší. 

Iva

14. 9. 2015 15:41:42

Ahojky. Přesně jak píše Terka. Originální lístek bych jim na poslání vůbec nedávala. Nejlepší je si to poslat sama. Taky jsem měla trable s agenturou a vyprdla jsem se na ně a jen jim posílala kopie a originál si posílala včas a sama na sociálku.

Danaemoticon

14. 9. 2015 15:42:59

No, pokud ti ještě dělá potíže s výplatou mzdy, tak to bych ho normálně udala na revizi. Nahlásila ho na úřad, že ti včas neplatí a ať mu přijde finanční kontrola. Že ti tvrdí, že nemá peníze a přitom ostatní zaměstnanci mzdy dostali. 

Radka

14. 9. 2015 15:43:33

A to jde? A kde to zařídím? Díky.

Emma

14. 9. 2015 15:43:58

Já myslim, že tohlento jde ošéfovat přes finanční úřad. 

Radka

14. 9. 2015 15:44:13

Tak děkuji za info.

Emma

Váš komentář