Vyhledat téma:

Miminko a vysoká škola

20. 8. 2015 14:05:12

Ahoj všem.

Chtěla jsem se zeptat, jestli tu není některá maminka, co studuje VŠ na denním studiu? Mám 8-měsíční miminko a jsem v prvním ročníku, tak by mě zajímalo, jestli se do toho vůbec pouštět, jestli to některá zvládáte? Díky za názory a zkušenosti.

Jarka

14. 9. 2015 16:07:05

Ahoj.

Záleží jaká jsi povaha, jak náročnou školu studuješ, jak máš vyřešené hlídání. Všechno se dá zvládnout, ale asi by se mi takhle s malým miminkem úplně začínat školu nechtělo, máš to nejtěžší před sebou - co se týče dítěte i studia. Já jsem dodělávala poslední rok, diplomku a státnice a úplně mi to stačilo.

Klára

14. 9. 2015 16:08:45

Začínám studium na architektuře, to sranda nebude. Hlídání mám a jinou VS jsem už studovala a nijak extra problém to pro mě nebyl, ale s dítětem je to jiné. Na druhou stranu si říkám, že mi celkem o nic nejde, tak proč to nezkusit. 

Jarka

14. 9. 2015 16:09:30

To by asi byla škoda to nezkusit, protože to bude škola, na kterou se jen tak nedostaneš. Hlídání je nejdůležitější, když to máš vyřešené, tak už je to fakt jen na tvojí vůli a odhodlání. :)

Kláraemoticon

14. 9. 2015 16:09:52

Ahojky.

Jestli ti o nic nejde, tak to zkus a uvidíš. Pokud vyhodnotíš, že to moc nejde a studium přerušíš z důvodu péče o dítě do tří let, nezapočítává se to do celkové max. délky studia.

14. 9. 2015 16:10:30

Zdravím děvčata.

Já jsem dokončila bakaláře když jsem zjistila že jsem těhotná. Chtěla jsem jít dále na inženýra teda dálkově. Nakonec jsem si to rozmyslela a do školy nešla. A jsem za to šťastná že jsem s miláčkem doma. Hlídání jsem také měla, ale ta představa že bude více času s babičkami než se mnou a že přijdu o první zvednutí hračky o první úsměv to jsem nedala. Ale jak psaly výše záleží jakou máš povahu. Já jsem člověk co se něčemu věnuje naplno. Takže malému vařím čtu mu od malinka atd a kdybych studovala tak potřebuji jed na 100% u ve škole. Já jsem se rozhodla správně a věřím že ty se také rozhodneš dobře.

Yvona

14. 9. 2015 16:10:57

Já bych do toho šla. Za zkoušku nic nedáš, jak se říká. :)

Lenka

Váš komentář