Vyhledat téma:

Chodítka pro děti ANO či NE?

11. 1. 2015 9:45:58

Zdravím všechny. Chtěla jsem se zeptat, jaký máte názor na chodítka u miminek? Pro jak staré dítě je vhodné? Četla jsem na to nějaké články, ale názory se různí. Co si myslíte vy? Díky za názory.
Adéla

11. 1. 2015 12:50:23

Ahoj Adélo. Můj názor se ztotožňuje s názory lékařů, že děti by se do chodítka vůbec dávat neměly. Škodí to z hlediska vývoje a postavení pánve, zbytečný tlak na nevyzrálou páteř a dětské kosti. Jsou ale alternativní varianty podpory při prvních krůčcích - třeba takové "chodítko" activity od Chicca. Kupovala jsem ho pro svoje dítě a ikdyž už je teď větší, stále si s ním hraje, protože teprve teď začíná chápat, který tvar kam patří.
Jana

11. 1. 2015 16:05:40

Ahoj. Souhlasím s Janou, že klasické chodítko není vhodné, dokud prcek sám nechodí a pak si myslím, že je to už na nic když už sám chodí. Nechápu, že se stále prodávají.
Gábina

12. 1. 2015 5:30:56

Já jsem přímo od lékařů slyšela, že pokud má dítě dobře vyvinutá jadýrka na kyčlích (což Vám poví Váš ortoped), není chodítko pro Vaše dítě nebezpečné. Pánev nepoškozuje.
Ivana

12. 1. 2015 21:30:08

Ahoj, ja jsem absolutni odpurce choditek jakehokoliv druhu pokud se jeste dite nedokaze samo postavit. Prave z duvodu zatezovani patere a nevhodneho zpusobu chuze! Myslim si, ze je dulezite nechat dite batolit na podlaze, az samo prijde na to jak se vubec nozicky pouzivaji. Nemuzu videt jak davaji maminky deti do choditek sotva umi sedet, aby se snad citily ze uz maji tak sikovne ditko, nebo aby mely o dite " postarano". Mela jsem tu moznost sledovat takove "choditkove" deti, jsou vic nemotorne, zacinaji pozdej chodit a co je nejhorsi, maji spatnou techniku chuze, chodi po spickach a spickama do sebe, nedoslapuji na celou plochu nozicky a dlouho trva nez se to odnauci. A navic se jim bere ta moznost objevovani. Nemusite se mnou souhlasit, kazde dite je jine a co je u jednoho velkym rizikem u druheho je riziko male. To uz se musi kazdy rozhodnout sam, jaky to ma vliv na dite a jaky na samotnou maninku.
Ája

15. 1. 2015 10:25:24

Jsem zastánkyní zdravého vývoje děťátka a proto se ztotožňuji s názory Adély, Ivany i Áji. Sama jsem u naší holčičky chodítko nepoužívala vůbec - vystačily jsme si s rukama. :)
Míša

Váš komentář