Vyhledat téma:

Botičky? A jaké?

2. 4. 2015 8:40:17

Dobrý den, prosím o radu!
Mám roční dcerku a doma jí nechávám chodit bjen v ponožkách nebo naboso. Slyšela jsem ale názor, že by dítě mělo nosit botičky i doma, aby se jí neničila klenba. Přečetla jsem si několik publikací o tomto problému, ale přijde mi to že to je o názoru. Co vy na to? Myslíte si, že je vhodné pro roční dítě, aby chodilo jen tak nebo má nosit botičky? Děkuji.
Radka

3. 4. 2015 8:25:29

U nás jsme taky tento konflikt s mámou řešily. Nakonec jsme vyřešily ke spokojenosti všech. Místo nějakých bačkůrek, pantoflíčků atd. jsme pořídily ručně šité kožené capáčky. Děti je milují a jsou navíc moc hezké, nožka je v nich naprosto přirozeně, nemůžeme si je vynachválit.
Klaudie

3. 4. 2015 13:10:38

Ahoj. Já zastávám názor, že nožička se o dítěte dobře vyvíjí právě ve chvíi, kdy není blokována botičkou, pokud to není nezbytně nutné (při pbytu venku atp.). Pokud má dítě nohu staženou, pak se logicky nemůže správně stavět a používat plochu chodidla tak, jak by mělo. Potvrdil mi to i doktor, takže si úplně nemyslím, že je to o názoru.
Pavlína

3. 4. 2015 14:05:48

Já bych dítěti taky žádnou botku nedávala a zvlášť, jestli ještě ani úplně samo nechodí.
Ester

6. 4. 2015 21:15:59

Za sebe se řikláním k většině a od svého dětského lékaře mám taky potvrzeno, že zbytečné nošení botek, když se nožička teprve vyvíjí, může mnohdy spíš uškodit. Já synovi botky dávala minimálně. Teď jsou mu 4 a nikdy jsem problém neměli a ani klenby nemá špatné. Chodí nám krásně.
Andy

8. 4. 2015 9:21:25

My botky začali nastálo dávat až když už malá běhala. Nikdy jsme to zvlášť neřešili a těžko říct, jestli by se to nějak negativně projevilo, kdybysme jí botičky dávali dřív.
Jarka

Váš komentář