Vyhledat téma:

Vegetarianství u dětí

11. 6. 2015 9:30:38

Ahoj maminky vegetariánky. Moje miminko má teprve 3 měsíce, ale už do budoucna uvažuji o stravě našeho malého. Má některá z vás nějaké info nebo zkušenosti s vegetarianstvím u malých dětí? Já sama jsem vegetariánka už od 12 let, těhotenství bez problémů přímo ukázkové, malý zdravoučký taky bez problémů. Teď má už 7,3kg. Kojím takže si myslím že i jemu vegetariánství jen prospěje. S jakými začít příkrmy? Dávat i luštěniny? Díky moc za názory, rady a tipy.

Petra

11. 6. 2015 10:10:19

Já osobně si myslím, že vyloženě malé dítě by mělo přijímat všechny složky stravy, které jsou obvyklé - včetně masa. Četla jsem články, že vegetariánství není pro děti vůbec vhodné. Být tebou, na vlastní pěst nic nepodnikám a spíš se poradím s pár odborníky, aby pak malý ještě neměl nějaké problémy.

11. 6. 2015 10:50:10

Luštěniny bych jako první příkrm určitě nedala, pro menší děti do roka jsou těžko stravitelné a navíc ty se slupkou nadýmají. 

Vegetarianství bych se tak neobávala, ale bude to chtít najít vhodné náhražky masa. Hlídat hlavně zdroj železa, to dítě získává z masa.

11. 6. 2015 17:50:46

Ahoj. Taky nemam rada maso, ale na kurzech o vyzive deti jsem se na to ptala a rikali nam, ze minimalne do 2 let je pro dite maso celkem nenahraditelnym zdrojem zeleza a bilkovin. Doporucili mi, abych mu maso davala aspon do roku a pul a pak klidne pomalu vsechny ty veci co jsou v mase nahradit necim jinym. A postupne vlastne prejit na vegetarianskou stravu.

Bára

12. 6. 2015 8:05:02

Podle mě, když opravdu dbáš na jídelníček a dodáváš potřebné složky z masa jiným způsobem, tak se to podle mě dá. V podstatě každá potravina má nějaké složení a jednotlivé složky jdou nahradit.

Dana

12. 6. 2015 11:55:09

Bez urážky, ale proč o takovém závažném rozhodnutí rozhodujete vy? Dítě si v tomhle věku samo neyvbere, nerozhodne se a může to mít vliv na jeho zdraví. Potom by třeba maso rádo jedlo, ale protože na to organizmus nebude zvyklí, tak nebude moct ani zkusit, co to maso vlastně je a jak chutná. 

Taky sem pár let maso nejedla ale nikdy by mě nenapadlo do toho tahat další teda své dítě. O tomhle bych se vážně poradila a to hodně pečlivě, s odborníky a nerozhodovala bych sama.

K.

12. 6. 2015 12:05:09

Vidim to presne jako bara. Ve dvou letech se sice porad samo nerozhodne, ale az bude schopne uvazovat samo za sebe, urci si, zda se ztotoznuje s nazorem rodicu, nebo ne.

Kamča

12. 6. 2015 17:10:27

Já si myslím, že to je do určitého věku hazard se zdravým vývojem dítěte. Nechala bych to na věk kdy samo bude jasně rozhodnuto, jestli chce taky nejíst maso nebo ne. Je to jen můj názor a hlůavní odpovědnost je na vás, já bych do toho ale u takhle malého dítěte nešla.

Monča

12. 6. 2015 18:35:23

Tisíc lidí, tisíc názorů ... Já žádnou matku s vegetariánským dítětem neznám a ani jsem se nesetkala s názorem, že to či ono je lepší. Ale souhlasím s názory, že porada s odborníky je asi základ. Hazardovat se zdravím dítěte mi nepřijde fér ani zodpovědné.

Simča

Váš komentář