Vyhledat téma:

Problémy s oblékáním

18. 6. 2015 9:30:54

Ahoj maminky.

Mám potíž se synkem a už jsem z toho nešťastná. Je mu 3/4 roku a víc jak půl roku ho učím oblékat. Zvládne tak akorát volnější triko, slipy a tepláky. Pokaždé u něj musím stát a dohlížet, když ho nechám samotného, tak si nevezme pod tepláky slipy apod. Boty si taky plete a navíc mu všechno hrozně trvá. Dneska se do školky oblékal dohromady hodinu! A to jsem mu nakonec tu mikinu, boty a bundu musela oblíct já. Už nevím, jak ho to naučit. Měl jste někdo taky takový problém? Nějaké tipy, rady? Díky moc budu vděčná za cokoliv!!!
Linda

18. 6. 2015 10:45:26

Řešila jsem něco podobného.  Pak jsem zkusila metodu, že jsem začala vždycky dělat tu samou činnost, co dcera a závodila jsem s ní. Tak se ráno oblékáme, čistíme zuby a další věci.

P.

18. 6. 2015 14:50:47

Občas každý ditě zkouší na rodiče, že něco neumí. Zkus před něj to oblečení položit tak, jak by si ho měl popořadě oblékat a nechat ho, at se s tim popere.  Asi to bdue chtit trpelivost, ale kazde dite se to nauci, jenom to nesmis vzdat. Asi to zpocatku nebude mit za 5 minut, ale ono se to zlomi. Drzim palce.

Eva

18. 6. 2015 14:55:06

Náš malej do srpna uměl jen tepláky a slipy a od září co chodí do školky umí vše i ponožky a triko i zapnout mikinu nebo bundu. Ale taky ne pokaždý, jak se vztekne tak je konec. Dneska taky zkoušel že to neumí tak sem mu řekla že teda nepůjde do školky a za chvíli by oblíknutej. :)

J.

18. 6. 2015 17:25:55

Spíš než vyhrožování bych asi zkusila nějaký slib odměny. Něco malého, co má rád, ale zase aby to nebylo moc. Výhrůžky nebo vztek maminky většinou mívají opačný efekt. :/

18. 6. 2015 17:05:01

Slyšela jsem názory, že mám při oblékání dělat tajtrlíčky, udělat mu to trošku zábavné, ale zase nechci ze sebe dělat zbytečně šaška, abych pak nepodlomila určitou míru autority.

Linda

18. 6. 2015 18:25:49

Ja ze sebe delam saska porad. treba kdyz se oblece tak mu udelam fanfaru a vrtulku apod. Ted se mi sam oblekl, kdyz chtel ven za kamaradkou, ale jiank je to taky samy saskovani, aby ho to bavilo a snazil se.

Lenka

18. 6. 2015 22:10:44

Děkuju tedy za tipy. Zkusím to nějak zkombinovat a uvidím, co zabere víc. 

Linda

Váš komentář