Vyhledat téma:

Hyperaktivní dítě

10. 6. 2015 9:25:48

Ahoj.

Už vážně začínám být zoufalá. Mám dvou a půl letou dcerku a poslední dobou je nezvladatelná. Chvíli neposedí, třeba než usne, tak je schopná půl hodiny skákat na posteli a dělat vylomeniny. Je neúnavná. Navíc je šílený vztekloun. U hraček moc nevydrží, pořád jenom ječí a vzteká se. Je nezastavitelná a vidí to i okolí. Prosím nemáte některá zkušenosti s tak živými dětmi, jak postupovat s výchovou, když jí nic nebaví? Je to i takový malý tyran, všechny mlátí, ikdyž jí vysvětluju že se to nesmí. Už si nevím rady. omůže třeba odborník? A jaký? Díky moc!

10. 6. 2015 10:50:32

Někdy s tím nic nenaděláš, je to v dítěti a ani bych to nedávala za vinu špatnému přístupu rodiče. Můj syn má to samé, akorát teda nikoho nebije. Zajdi s ním k praktickému lékaři, on ti doporučí odborníka.

Šárka

10. 6. 2015 11:30:14

Já to mám to samé se synem. Nám se to teda k lepšímu zlomilo kolem toho třetího roku. Agresivní nebyl nikdy. 
Doktorka mi na to řekla, že z toho třeba vyroste, že před třetím rokem by neřešila testy na ADHA, kterým mě děsili ostatní. Fakt podle sebe bych doporučila přečkat ten třetí rok, já z toho byla úplně zoufalá a rozebraná, i jsem brečela, že to není možný. Sice je pořád jako na klíček, ale už je to zlaté.

Kara

10. 6. 2015 10:50:44

Objednejte se do dětské poradny. Doktor praktik Vas tam posle, kdyz za nim zajdes a vysvetlis situaci. Ale ono to podle me nebude tak horke, jak to treba ted vypada. On je pak clovek uz v nervech a vidi to horsi, nez to je. Znam to z osobni zkusenosti.

Karel

10. 6. 2015 14:30:30

Asi mi nezbyde nic, nez navsteva odbornika, i kdyz sem to tak resit nechtela. Porad mam takovy pocit osobniho selhani, ze jsem nekde udelala chybu. :(

10. 6. 2015 15:05:43

To bych takhle vubec nebrala. Pokud rodic na dite vylozene nekasle, coz ty na to nevypadas, kdyz ti tohle dela starosti a resis to. To se tak stava a deti jsou ruzne ... muze se stat, ze tza mesic se zklidni nebo to muze trvat ddalsich nekolik mesicu ci let. Ale osobne siu myslim, ze je lepsi zkusit ty odborniky, nez se z tohzo sama zhrouti. Je to napor na psychiku. 

Adéla

10. 6. 2015 15:25:31

My to měla s malou to samé a o to horší mi to přišlo, že je to holka a třeba bije svoje vrstevníky. Někdy jsem si bez přehánění říkala, co to máme doma za malou stvůru. :( Nám pomohli v dětské poradně. Po zásahu paní psycholožky se to postupně zlepšilo. Aktivní je dodneška, ale není agresivní. Zkus to. Třeba ani nebude potřeba psycholog a pomůže ti jen ten praktický.

Míša

11. 6. 2015 5:30:45

Holky, děkuju moc za podporu a tipy. Holt někdy to nejde všechno podle plánu a sama to asi nezvládnu. Tak zajdu k té praktické a uvidíme, kam nás pošle. Díky moc ještě jednou.

11. 6. 2015 18:35:22

Návštěva odborníka není ostuda. Ani důkaz žádného selhání výchovy. Tohle se prostě někdy stává. nevěš hlavu. Držím palce, aby návštěva odborníka pomohla na maximum. :)

Pája

11. 6. 2015 19:10:16

Fakt díky holky. Ani nevíte jak ráda čtu ty slova podpory. :)

Váš komentář