Vyhledat téma:

Poraďte nějakou zdravou svačinku

2. 6. 2015 8:00:09

Ahoj. Nechci cpát děti umělinami z obchodů a spíš se soustředím na zdravou stravu. Doma nemíním mít Otesánka a zdravá strava od malinka, to je podle mě základ pro zdravé tělo a hlavně dobré návyky ve stravování. Rád bych se zeptala, jestli některá z vás neřeší to samé a mohla by dát tip na nějaké zdravé svačinky pro malého? Nebo celkově nějaké zdravá dětská jídla a třeba i domácí zdravé sladkosti. Předem moc děkuju.

Ilona

2. 6. 2015 13:05:18

Tady je pár tipů ode mě:

• sýr cottage + zelenina
  • žervé ve vaničce + tmavý rohlík
  • kukuřičný chlebík s máslem nebo k němu dávám dva kusy malé balené Lučiny
  • tortila plněná zeleninou a sýrem (kdo má rád, může i kvalitní šunku)
  • ovocný nebo zeleninový salát
  • na kolečka banán, na to bílá Hollandie a pár kuliček Nesquiku na ozdobu
  • zapečený tmavý toust
  • když už povolím sladké, tak mažu na žitný chléb marmeládu
  • maces/žitný chléb + k tomu jakýkoliv čerstvý sýr nebo šunka

Třeba to dobře poslouží. :)

Klárka

2. 6. 2015 21:10:25

Díky za konkrétní tipy, určitě vyzkoušíme. :)

Ilona

2. 6. 2015 21:45:21

Není vůbec za co! :) Snad bude chutnat. :)

Klárka

2. 6. 2015 8:10:21

My dáváme svačinky převážně čerstvé ovoce a zeleninu, mívají i sušené ovoce, oříšky a semínka. Zobou to průběžně a docela se to osvědčilo.

2. 6. 2015 10:05:18

My dáváme taky ovoce a zeleninu plus míváme pečivo, ale jen kukuřičné, rýžové nebo celozrnné bio.

Linda

2. 6. 2015 10:25:19

My dáváme taky ovoce a zeleninu plus míváme pečivo, ale jen kukuřičné, rýžové nebo celozrnné bio.

Linda

2. 6. 2015 10:55:34

Mému dvou a půl letému špuntovi dáváme: živý bílý jogurt, různé druhy ovoce, kukuřičné křupky, kaše z alternativních druhů mouk (ovesná, jáhlová, pohanková,…) slazené javorovým sirupem, saláty – třeba brokolicový s vajíčkem, mrkvový s kukuřicí apod. Klasické sladkosti vůbec nekupuji, když mu chci dát něco sladkého upeču alternativní moučník. Občas dostane kousek kvalitní čokolády s obsahem kakaa nejméně 80%.

Jana

2. 6. 2015 13:10:15

Když už Klárka nahodila konkrétní tipy,. tak se připojuji i já:

• jogurt s ovocem (pyré či čerstvé)
  • cereálie s mlékem/jogurtem
  • pudink s piškoty
  • mléčná rýže s ovocem (pyré nebo čerstvé)
  • kompoty (z domácího ovoce)
  • různé kaše: ovesné, kukuřičné, tradiční krupicová, pohanková,…
  • oříšky, sušené ovoce
  • domácí moučníky – koláče a bábovky, často je děti mají k snídani, svačině, druhé svačině. To zároveň nahrazuje i to sladké, které sice úplně nevynechávám z jídelníčku, ale snažím se ho nahrazovat – samozřejmě po snězeném jídle dostanou děti bonbon, pár kousků čokolády, mussli tyčinku a jiné dobroty.

2. 6. 2015 13:55:59

Já mám recept na výbornou mléčnou rýži :)))

Kup si rýži přímo na přípravu té mléčné určenou (bývají tam přímo i tipy a recepty). Vaří se stejně jako kulatozrnná v trošce vody a v mléce. Já to dělám tak, že tu rýži vařím nejprve ve vodě a mléko přídávám až pak. Dáš tam špetku soli a osladíš třeba stévií nebo třtinovým cukrem. Potom si do toho přidáš třeba ovoce, nebo nějaký domácí džem, marmeládu, kousky vysokoprocentní čokolády a tak podobně ... prostě na co je chuť. :) Vynikající je třeba i se skořicí a medem. :)))

Lucka

2. 6. 2015 14:50:36

Jeee, to vypadá dobře, to určitě vyzkoušíme!!! Děkuji za tip!

Ilona

2. 6. 2015 15:10:10

Hmm, jak jednoduhcé a mě to nepadlo ... taky zkusíme, určitě bude výborná. :)

Jana

2. 6. 2015 15:30:33

Jen to zkuste holky, mě se po ní můžou obě děti utlouct :)

Lucka

2. 6. 2015 21:55:11

Mě to láká už jen podle toho popisu, tak doufám, že jim to pak všechno nesním sama. :D

Jana

2. 6. 2015 17:05:28

U nás jede mléčná rýže podle receptu Romana Vaňka z kuchařky Poklady. Recept je původně na rýžový nákyp, ale když se to nenechá zapéct a vynechá se vajíčko, tak je to vlastně hodně podobné mléčné rýži. A je to teda výborné, I můj muž je schopný toho sníst celý hrnec. :D

Romča

2. 6. 2015 18:10:14

Já ji dělám podle tohoto receptu a jsme všichni spokojení – http://www.home-made.cz/…mullera.html. Najdete tam i spoustu dalších zajímavých receptů. Ten web miluju! :)))

2. 6. 2015 18:15:25

Ja detem omezila sladke taky kvuli zoubkum. Snidane ve skolce neovlivnim, tam maji vsechny to same, ale o vikendu maji k snidani napr. vajicka na hnilicko, michany, omelety ci sunku, ze sladkeho palacinku jen tak bez naplne.

K svacinkam odpoledne dostavaji hodne ovoce/zeleniny. Pecivo teda az tak moc neresim, to dostavaji i ve skolce, takze ten chleba ci rohlik jim namazu – to zas nepovazuju za nic nezdraveho. Ze sladkosti ted maji oblibene spaldove susenky z DMka a zmrzliny. Bonbony uz nedavam vubec a i sami vedi, ze nemuzou, takze ani je nevyzadujou. K piti maji pres den vodu k snidani ci obedu povolim caj.

Daniela

2. 6. 2015 22:30:06

Holky, jste prostě nejlepší, takový ohlas jsem ani nečekala. Mám na čerpání tolik inspirace, za kterou děkuji moc! :)

Ilona

Váš komentář