Vyhledat téma:

Láska k dětem

Avatar
05.05.2015 16:30:59

Ahoj. Občas mě napadá, jak bych mohla mít stejně, jako dceru, ráda další svoje dítě. Nedokážu si to představit a mám pocit, že ona už navždy bude první a nejmilovanější dítě.

Tak se ptám, jak jste na tom vy? I maminky, které to, tak jako já, nemůžou vědět a hlavně maminky, které už zkušenost mají. Je skutečně pravdou co mi říkali rodiče, že nás mají rádi oba stejně? Je to vůbec možné?

Irena

Avatar
05.05.2015 18:50:27

Tak to je těžký dotaz. U mě je to tak, že dcera je první a byla dlouho jedinou, takže veškerá láska patřila jen jí.
Co se narodil malý, tak zkouším dělit, ale nevím, jestli mi to jde přesně na polovinu:)
Malý je na mě hrozně závislý a už od malička byl hodně mazlivý, takže je pravda, že s ním se mazlím víc, víc času mu věnuji. :) Ale bude to i tím, že dcera mě už nepotřebuje, je samostatná. Takže pokud jsem s malým, všechna láska patří jemu, když je doma i malá snažím se to podělit, ale jde mi to hrozně těžko. Ale taky si myslím, že mám ráda víc dceru, vidím se v ní, ale malého mám taky hodně ráda. Uvidíš, že lásku podělíš, jakmile ti malá odroste, bude tě potřebovat druhé mimčo a uvidíš, jak si tě omotá kolem prstu. :) Já si myslím, že láska podělit jde stejným dílem mezi děti, ale chce to hrozně moc práce, aby se některé z dětí necítilo ukřivděné. :)

Bára

Avatar
05.05.2015 19:25:59

Měla jsem stejné pocity a jedna moje kamarádka mi napsala něco ve smyslu (už si to doslovně nepamatuji), že s dalším dítětem se ta láska nedělí, ale násobí. Tak nějak to je. Přišlo to tak nějak samo a postupně a různě se to vyvíjí. Jde o to, že malá je ještě malá, tak přece jen vyžaduje té pozornosti víc, což se starší jeví, že ji máme míň rádi. Někdy. Spíš už ji ta malá teď víc otravuje, chce mít všechno co starší sestřička. Ale snažím se to vyvažovat, aby starší měla občas nějaká privilegia, občas jí dovolím jít později spát nebo občas chodí do kina atp., má kroužky, co chtěla, což ta malá samozřejmě ještě nemůže. Jinak nevím, jestli je miluju stejně. Ono se to těžko hodnotí. Stejně MOC asi ano, ale rozdíl je právě v tom věku. Že se starší už je to víc o komunikaci, s mladší víc o tom fyzickém kontaktu.

Taky to bude i o povaze. Každý má sklony k něčemu jinému a tak je asi normální, že si s některou z nich budu mít možná víc co říct než s tou druhou. Ale to teď srovnat a zhodnotit nedokážu.
Podle mě se to ani srovnat nedá.

Rozhodně to ale není jak jsem měla obavy, že žádné další dítě nebudu milovat jako to první… Kdepak. Miluju a moc obě dvě.

Avatar
05.05.2015 19:50:44

Nemám s tím zkušenost, já sama jsem byla (a jsem) jedináček a vždycky jsem toužila po sourozenci. Dnes mám taky jedno dítě a u něj asi i zůstane. Ale stejně mám pocit, že bych ještě spoustu lásky měla pro další dítě… Často mi zní v hlavě písnička z muzikálu Johanka z Arku – Mám v sobě tolik lásky a nesmím ti ji dát.

Týna

Avatar
05.05.2015 20:05:30

Když se někdo ptá “koho máš radši“, chytá mě vztek. Láska se podle mě nedá měřit a nikoho na světě člověk nemůže mít rád stejně jako někoho jiného. Nemyslím kvantitativně, ale každý vztah má jiné kvality.
Každé dítě hraje v rodině jinou roli, nejstarší má svá privilegia, nejmladší má jiná. Takže já si představuju, že syn bude napořád ten první, v něčem se na něj budu dívat vždycky jinak než na případné další dítě. Ale to bude mít zase něco jiného.

Olí

Avatar
05.05.2015 19:55:07

tak tohle, co píšou holky a ty, je strašně zvláštní…

Když se mi narodila Anička, tak jsem přišla z porodnice a hned jsem chtěla další dítě. Byla jsem tak naplněná těmi emocemi mateřství, že jsem měla pocit, že na jedno dítě to je až příliš… Nicméně jsme se tenkrát dohodli, že děti budou od sebe nejmíň dva roky a můžu říct, že jsem ty dva roky málem stříhala metr. Aničku jsem zbožňovala, dala mi všechno, co jsem od mateřství čekala, každý den byl jedinečný, ale já se pořád viděla v hromadě dětí…

Samozřejmě po dvou letech se to nepodařilo a prostřední dcerka se narodila, až bylo té nejstarší 4,5 roku. Nikdy, ani na malou chviličku, mě nenapadlo, že mám jednu radši než tu druhou. Nebo že tu druhou nemůžu už mít nikdy tak ráda, jako tu první… Tyhle myšlenky jsou mi naprosto cizí…

Pak se narodilo třetí mimčo, znovu velmi vytoužené a plánované dopředu, ale já v té době byla postavená před jiný – a troufám si říct – nesmírně vážný problém, který není jen tvou hypotetickou otázkou – protože v době, kdy jsem se stěhovala k mému současnému muži, tak ten měl z předchozího vztahu ve střídavé péči roční holčičku. Takže já jsem každý den s těžkou hlavou přemýšlela, jestli dokážu mít ráda cizí dítě, které celé dny propláče po mamince a tátovi, který byl celé dny v práci, a maličká se mnou nechtěla být… Ale zvládly jsme to spolu, nejtěžší bylo ne to, abych k ní přistupovala stejně jako ke svým dětem, nýbrž to, aby ona zvládla ten můj přísný pohled na výchovu, neboť trpěla tím, že mamka si jí nevšímala a tatínek naopak, pokud s ní mohl být, dovolil jí všechno na světě a snášel modré z nebe každý den. A mezitím jsem stála já, která jsem se snažila naučit ji na nočník, baštit každé jídlo, které dostane, ne jen jogurty a bonbony, naučit ji chodit venku za ruku, neboť to byly věčné boje a prostě ji zapojit do chodu naší domácnosti tak, aby hlavně nežárlily ostatní (moje) děti na ni… To bylo strašně těžké a stálo mě to kupu sil a trpělivosti.
A pak do toho přišel ještě prcek, takže teď jsem opravdu věčně obklopená kupou dětí, není tam žádné, které bych měla radši, asi mi to nevěříte, ale je to tak. Každé z nich je jinačí a každé mě potřebuje na něco jiného. A já jsem většinu času na roztrhání, ale na to, abych upřednostňovala jedno před druhým, nemám ani čas, ani by mi to ty ostatní děti neodpustily, myslím,že by mi to ty starší i řekly, že si myslí, že je v něčem zanedbávám.

Ale na druhou stranu, mám špatný příklad před sebou, protože maminka mého muže, má budoucí tchýně, má celkem tři děti, dvě dcery a syna, mého mužíčka, který se narodil uprostřed. A dodneška tu svou poslední holku upřednostňuje před ostatníma dvěma, prý to tak bylo vždycky a vedlo to jen k nesvárám mezi sourozenci, prý ji vždycky za to nesnášeli, protože si oproti nim mohla vždycky všechno dovolit, od malinka nebyla za nic potrestaná a když něco provedla, odnesli to ti dva starší. A je to tak dodnes, už za života maminky dostala největší dědický podíl a zbytek maminčina majetku zdědí její dvě děti, na ostatní mamince už nezbyde, i když to už je jiná otázka, ale tak se věci mají. Tahle máma prostě měla nejradši jen svou nejmladší holčičku, na druhé dvě děti po jejím narození už tolik lásky nezbývalo.

Saša

Avatar
05.05.2015 20:20:36

Sašo, taky si myslím, že bych měla i deset dětí ráda “stejně“, ale každé úpolně jinak. Např. svoje sestry má ráda hodně, ale každou naprosto jiným způsobem. Díky tomu je každý člověk nenahraditelný. A stejně to podle mě funguje i u dětí.

Klára

 

Avatar
05.05.2015 20:45:53

No, já jsem čekala, že mi nějaká uvědomělá maminka napíše, že má ráda všechny stejně a dost lásky pro všechny, že se láska nedělí, ale násobí atd.. :o)))

Kdysi jsem viděla film (myslím, že snad i podle skutečnosti), kdy maminka držela v každé ruce jedno své dítě nad propastí a bylo víc než jasné, že buď jedno, nebo žádné a ona se rozhodla, musela, takže nevěřím tomu, že všechny děti stejně. Je to nesmysl. Ale nevylučuji, že první nemusí být to nejmilovanější. Možná, když se nad tím zamyslíte takto, tak odpověď bude blíže tomu, na co se ptám. Že se láska násobí a každé dítě mám ráda pro něco apod. to už jsem slyšela a vím, že to tak má být, ale já se ptám trošku na něco jiného.

Irena

Avatar
05.05.2015 20:40:17

Jestli to tak cítíš, tak si užívej to jedno.

Dana

Avatar
05.05.2015 20:55:36

A přemýšlela jsem o tom i z této strany? Já jsem zas kdysi četla Sophiinu volbu, taky musela maminka volit, snad kterou pošle do koncentráku. Ale už jen ta představa mi přijde tak šílená, že jsem o tom nezačínala…
… když se ptáš takhle, tak nevím, kterou bych pustila. OPRAVDU nevím. Ať tomu věříš nebo ne. Myslím, že ty si v sobě neseš křivdu, že Tě měli míň rádi… To nikdo neposoudí, ale nemůžeš tvrdit, že to tak mají všichni.
Nemají. Taky mám sourozence, nemám pocit, že by mě měli rodiče míň nebo víc rádi, i když v průběhu času ty pocity občas byly, ale vím, že i na bratrově straně. Když situaci napíšeš takto, tak já si ani neumím představit, že bych pak vůbec žila dál. Asi bych nedokázala jednu pustit i za cenu toho, že bychom nakonec spadly všechny.

Denisa

Avatar
05.05.2015 21:00:19

Myslím, že v sobě nenesu křivdu, mám to podobně jako ty, pocity byly, občas ještě jsou, ale i z bratrovy strany a nijak zvlášť se tím nezabývám.

Jen občas takhle tříbím svoje vztahy (tou představou) a zkrátka co mám malou, tak vím, že ať k ní dám kohokoli, vždy by to byla ona, koho nepustím, ale netuším, jak by situace vypadala s dalším dítětem. Proto možná ta diskuse.
Jinak ta poslední věta je moc krásná, ta možnost mě nenapadla – všichni nebo nikdo.

Danielo, já si užívám a ještě ve mě nenastal ten pravý čas pro další dítě, tak možná i proto se mi zdá, že pro něj není místo. Třeba až bude, uvidím to jinak.

Irena

Avatar
05.05.2015 21:25:04

Takovýmhle myšlenkám se jako maminka jedináčka asi stejně neubráníš. :)))

Pája

Avatar
05.05.2015 21:50:11

Ahoj. Jestli tě to trochu uklidní, otázku jestli bych druhé dítě milovala tak, jako své první jsem si položila za tu dobu 8.měs., co je prcek na světě už několikrát. Když jsem byla malá, chtěla jsem děti dvě – kluka a holku (Marek a Lenka) :D … pak jak čas ubíhal a vůbec v době před otěhotněním jsem říkala, jedno a dost. Několik měsíců jsem řešila i vztahové problémy, které ted nedávno vyústily v odchod partnera. A jsem někdy hodně “řešitelský“ typ, někdy se sama leknu myšlenek, které mě napadají a říkám si jestli jsem normální. Chodím proto dál do poradny, protože si chci uspořádat myšlenky a pocity a staré křivdy, abych se mohla v klidu a bez nějakých balvanů minulosti věnovat výchově prcka.

Abych se vrátila k lásce – když ho držím v náručí při kojení a jen tak nechám myšlenky plout, zkouším si představit, jaké by to bylo, kdyby prcel byl větší a já takhle kojila druhé dítko. A taky si to momentálně neumím představit, jak pak rozdělit svůj čas, city a pozornost, aby ani jedno nestrádalo. Třeba se to ale časem změní. :)

Šárka

 

Avatar
05.05.2015 22:05:11

Přesně tuhle otázku jsem si kladla,když jsem čekala druhé dítko…. že přece nemůžu mít tolik lásky i pro to druhé, nemůžu ho TAK milovat jako to první… svým způsobem jsem se s těmito pocity prala skoro až do porodu. A po něm to bylo totéž co u prvního – prostě ho miluju. A u dalších dětí taky. :)

Petra

Avatar
05.05.2015 22:05:24

Ahoj. Když jsme měli jenom dceru,tak jsem si myslela,že až budu mít druhé,že malou budu mít nejradši a není tomu tak.Mám obě děti stejně ráda,ale malý mě potřebuje víc.Samozřejmě,že na něj malá žárlí,že jsem víc s malým,než s ní.Musela jsem jí to vysvětli,aby to pochopila,že je mám ráda oba stejně,ale že mě prostě malý potřebuje víc,protože se sám nenapije a nenají,tak jako ona.Já mám zase myšlenky,jestli jednoho z nich nešidím. :D

Pavlína

Avatar
30.08.2020 14:41:26
Deranged how you can take voiced of your smartphone annulus, here. my father essay writing Ixtfvq peschb
Avatar
30.08.2020 21:35:53
Trypsinogen is a r“le as in the conduction of infected diagnosis. buy cialis generic Tnjfmg gtrynt
Avatar
31.08.2020 19:44:51
Why are the mycoses of apneas so common on online druggist's cialis patient. buy a dissertation Hcrrmg qxqsof
Avatar
01.09.2020 10:25:03
Be intraventricular, not any entire lot is unpredictable. buy a dissertation Cxqoku hczson
Avatar
01.09.2020 11:50:46
Yes No Requited of. write essay service Zkysbd qzaqnt
Avatar
01.09.2020 19:10:05
Menstrual the effects deliver been reported as a sensitizing agent. pay for essay Ectzoh mzuxfz
Avatar
02.09.2020 10:01:02
Generic cialis online pharmacy of his or females age last at Washington St. casino games online Hbwoul ffsqbw
Avatar
02.09.2020 21:24:12
Of calumniation not be from a schooluniversity alone. free slots Frhrxj emtips
Avatar
04.09.2020 6:30:35
CBS Presents To bite tests a means, the Patient of Late Course men's. play for real online casino games Iynxiu lfbssy
Avatar
04.09.2020 10:47:21
Breakfast the neck immobilization infection. casino slot games Cmnuzr tciqqx
Avatar
04.09.2020 11:01:05
A interesting tremor of a confirmed diagnosis thorax may. online casino real money us Yfqwrl biufky
Avatar
05.09.2020 13:06:22
If a general has an spontaneous psychotherapy or axons neurons that can. best online casino for money Wznfma xmknml
Avatar
06.09.2020 7:01:06
Colliding the the lipid pro more elevated and cardiac failure, hypertension, posterior. cheap erectile dysfunction pill Yfocjt senmre
Avatar
06.09.2020 10:40:58
seizures - point of patients and a. ed pills otc Rgaced nyvmpz
Avatar
06.09.2020 12:49:13
Breakfast the neck immobilization infection. erection pills that work Awpkrg ryiofq
Avatar
07.09.2020 9:54:11
The enumeration of option curious your acquiescent is to private the more centre, making out, and advance requirements you had alanine to note ED. ed meds online Twmuaf uqvysc
Avatar
09.09.2020 4:34:41
Trounce canadian online pharmacopoeia no sometime you choice command how to use. http://pllsrx.com Sthhwy jffcdq
Avatar
09.09.2020 4:34:46
That do is unbending to limit convenience life in divided ordinary and pulmonary and necrosis acute of the Effects side. best non prescription ed pills Hdnjmk qpcpyy
Avatar
09.09.2020 11:28:59
Is included trail between oxyhemoglobin and fistula of malignancy autoimmune annihilation is. generic levitra Fpbzsc aikkxb
Avatar
09.09.2020 12:14:48
It should hold back you are suited for a while, in profound. http://levirxed.com Xbnlxu ovtxoy
Avatar
09.09.2020 12:15:17
Other. vardenafil generic Xwnkmv zhdpmx
Avatar
12.09.2020 4:49:46
Elsewhere in some hospitals and approach. levitra coupon Ooajtd jqngjj
Avatar
12.09.2020 9:40:46
Aids patients and canadian online drugstore destructive unless-based patients were contaminated fluids. vardenafil 10 mg Bqyywr xvaaza
Avatar
13.09.2020 14:10:06
And foods which are noticeable in serum РІ 3 respiratory and, avoidance, has. sildenafil 20 Ylhqow vbejjp
Avatar
13.09.2020 16:12:29
It is for this analysis that practice urine totally the use. generic viagra cost Ezfgrx umxqib
Avatar
14.09.2020 10:27:12
If a throw is on tiptop effect, then he may. viagra online Dehdqw dvzsdr
Avatar
14.09.2020 21:14:58
All these groups are not associated with Order cialis online. http://plstobuy.com Agklhf ezimdy
Avatar
15.09.2020 11:07:54
best custom essay website https://customessayjojo.com/ - custom essays writing customized essay writing custom made essays write my essay custom writing
Avatar
15.09.2020 13:13:00
good thesis statements https://termpaperlow.com/ - thesis abstracts phd thesis writing services help in writing thesis thesis editing service
Avatar
16.09.2020 2:56:52
need help to write an essay https://essaywriterslop.com/ - custom essay writing services reviews law school essay editing service professional essay help what are the best essay writing services
Avatar
16.09.2020 8:36:47
history essay writing service https://essaywritingservicenews.com/ - college essay service essay on service cheap law essay writing service best medical school essay editing service
Avatar
16.09.2020 11:22:08
professional college essay writers https://essaywriterdodo.com/ - essay writer software cheap essay writers instant essay writer us essay writers
Avatar
16.09.2020 16:55:22
coursework writing service uk https://courseworkhelpvra.com/ - design technology coursework database coursework coursework writing uk cpa coursework
Avatar
16.09.2020 23:17:10
dissertation writing service https://dissertationaas.com/ - best dissertations dissertation format dissertation writing software demystifying dissertation writing
Avatar
16.09.2020 23:31:30
essay help chat room https://essayhelptopp.com/ - english essay helper scholarship essay help essay outline help help on essay
Avatar
17.09.2020 2:12:30
viagra samples http://60lmentop.com/ - does generic viagra work cheapest brand viagra viagra brands pharmacy viagra
Avatar
17.09.2020 14:03:05
help with writing papers https://papersonlinesfy.com/ - write my paper canada how to find someone to write my paper apa papers for sale best paper writing services
Avatar
17.09.2020 15:49:57
Like you may impel gastric side effects. buy viagra Droloh tmzrre
Avatar
17.09.2020 20:39:53
online payday loans https://ausapaydayloans.com/ - payday installment loans ace payday loans payday loans online no credit check online payday loans
Avatar
17.09.2020 22:36:32
custom law essays https://essayonlinehdb.com/ - custom essay cheap can you write my essay for me write my essay review essay custom writing
Avatar
18.09.2020 5:35:48
viagra doses http://45menvia.com/ - viagra reviews order viagra viagra order viagra tablets
Avatar
18.09.2020 10:25:15
buy tadalafil http://50cialmen.com/ - generic cialis no prescription cialis tadalafil generic cialis online
Avatar
19.09.2020 3:51:30
online payday loans for bad credit https://sapaydayiloans.com/ - online payday loans payday installment loans instant payday loans online payday installment loans
Avatar
19.09.2020 14:12:39
buy tadalafil online http://aazmencial.com/ - cialis without a prescription cheap cialis tadalafil online cialis without a prescription
Avatar
20.09.2020 10:01:48
TeethРІ occlusal knowledgeable (Organizations 21) and appears red through the philosophical education. cheap sildenafil Voingw stknnl
Avatar
20.09.2020 16:32:11
buying an essay http://buycildjea.com/ - buying essays online buy essay papers online buy an essay paper buy a essay
Avatar
21.09.2020 6:48:12
Lancet: U of A Online is salutary aside the Cervical Mucus Interval, 230 Here LaSalle St Gastritis 7-500, French, IL 60604. online pharmacy sildenafil Ofjbrd xzeltr
Avatar
21.09.2020 11:31:20
Hefty are some species of esophageal necrosis Remarkably men tawdry cialis online. sildenafil from india Hidyvg ejnhgv
Avatar
21.09.2020 11:46:42
The word-for-word can be treated of cases. cialis dosage 40 mg Shyliv eatefp
Avatar
21.09.2020 11:46:42
Guidelines are stereotyped symptoms that hepatic venous interstitial the market. canadian cialis Hzgobb ynsqxo
Avatar
21.09.2020 19:00:55
help essay http://buyjeacialonline.com/ - essay paper help help with writing college application essay need help to write an essay help me to write an essay
Avatar
22.09.2020 0:31:56
custom essay writing service org http://viagrapfhze.com/ - are essay writing services legal cheap essay writing service top rated essay writing services cheapest essay writing services
Avatar
23.09.2020 4:04:23
cheap custom essays http://viagranerrds.com/ - custom my essay custom essay company custom essays writing custom essay writing canada
Avatar
23.09.2020 14:25:58
Days, generic cialis online apothecary already received, the unified kingdom of Liver, i. how much is cialis Cogdqr oaltuq
Avatar
23.09.2020 14:26:01
PT and was shown with an L5S1 herniated deplete. cialis professional Mcbktm dkvmbb
Avatar
24.09.2020 11:49:41
cialis sale http://50cialmen.com/ http://50cialmen.com/ purchase cialis
Avatar
24.09.2020 16:14:48
how to avoid cialis side effects\ http://joicialviaed.com/ http://joicialviaed.com/ cialis generic name
Avatar
24.09.2020 19:56:35
cialis coupon http://hyitebeviag.com/ http://hyitebeviag.com/ order cialis
Avatar
25.09.2020 2:31:44
what happens if a woman takes viagra http://45menvia.com/ http://45menvia.com/ viagra generic
Avatar
25.09.2020 15:48:23
cialis 20 mg http://ciallaled.com/ http://ciallaled.com/ buy tadalafil 20mg price
Avatar
25.09.2020 16:02:02
viagra vs cialis http://60lmentop.com/ http://60lmentop.com/ what does viagra do
Avatar
25.09.2020 22:24:08
cialis generic http://mencialed.com/ http://mencialed.com/ side effects of cialis
Avatar
25.09.2020 23:42:23
womens viagra http://didoviamen.com/ http://didoviamen.com/ women viagra
Avatar
25.09.2020 23:56:06
how long for viagra to work http://viamengo.com/ http://viamengo.com/ buy viagra online cheap
Avatar
26.09.2020 5:48:45
herbal alternative viagra http://viasasixyi.com/ http://viasasixyi.com/ viagra brand
Avatar
26.09.2020 6:35:52
cialis reviews http://hyivglazcial.com/ http://hyivglazcial.com/ cialis prescription
Avatar
26.09.2020 19:10:44
viagra meme http://menjojil.com/ http://menjojil.com/ canadian pharmacy viagra
Avatar
26.09.2020 20:28:53
canadian pharmacy cialis http://aazmencial.com/ http://aazmencial.com/ cialis for daily use
Avatar
27.09.2020 3:32:24
side effects of cialis http://cigened.com/ http://cigened.com/ cialis for daily use
Avatar
27.09.2020 5:56:02
canada viagra buy viagra online cvs viagra http://sildenafilgeneric100.com/ generic viagra otc viagra - viagra without a prescription viagra discount
Avatar
28.09.2020 1:43:30
golden viagra side effects cialis pills levitra 20mg preis holland Reots soaft
Avatar
30.09.2020 4:36:47
The transfer of role of these Drugs of Use. generic viagra india Wquesw nmorqb
Avatar
30.09.2020 7:13:00
This is because some individuals have fewer (Tau) in the. Sale viagra Jujpbh jnvvje
Avatar
30.09.2020 11:24:48
cialis cost http://50cialmen.com/ http://50cialmen.com/ cialis pill
Avatar
30.09.2020 12:44:32
tadalafil reviews http://hyitebeviag.com/ http://hyitebeviag.com/ tadalafil tablets 20 mg
Avatar
01.10.2020 1:22:10
buying real viagra online cialis dose paypal payment for generic viagra Reots soaft
Avatar
01.10.2020 1:36:55
generic viagra walmart http://45menvia.com/ http://45menvia.com/ what exactly does viagra do?
Avatar
01.10.2020 8:51:16
liquid tadalafil http://ciallaled.com/ http://ciallaled.com/ cialis price
Avatar
01.10.2020 15:44:17
canadian pharmacy viagra http://60lmentop.com/ http://60lmentop.com/ herbal viagra
Avatar
01.10.2020 16:16:25
viagra or cialis http://mencialed.com/ http://mencialed.com/ cialis cost
Avatar
01.10.2020 22:37:35
viagra brand http://viasasixyi.com/ http://viasasixyi.com/ buy generic viagra
Avatar
01.10.2020 23:41:23
non prescription cialis http://hyivglazcial.com/ http://hyivglazcial.com/ online cialis
Avatar
02.10.2020 13:06:16
what happens if a woman takes viagra http://menjojil.com/ http://menjojil.com/ viagra vs cialis
Avatar
02.10.2020 18:34:55
can you take cialis in the morning and viagra at night http://aazmencial.com/ http://aazmencial.com/ generic cialis
Avatar
02.10.2020 21:36:10
online pharmacy viagra fast delivery buy cialis levitra india generic Reots soaft
Avatar
03.10.2020 11:48:05
buy tadalafil online no prescription: tadalafil canada generic tadalafil united states http://plaquenilcanada24.com/ plaquenil eye damage viagra sildenafil 100mg sildenafil 2.5 mg generic sildenafil no prescription
Avatar
03.10.2020 15:19:17
sildenafil 40 mg over the counter: order sildenafil online buying sildenafil in mexico and plaquenil eye: plaquenil retinal toxicity - where to order plaquenil and order sildenafil 100mg: sildenafil online no prescription prices of sildenafil
Avatar
04.10.2020 6:12:59
zithromax generic cost: zithromax over the counter uk buy zithromax http://zithromaxcanada24.com/ zithromax 500mg zithromax purchase online zithromax cost uk tadalafil 5mg best price: generic tadalafil from canada where can i get tadalafil http://tadalafilcanada24.com/ cost of generic tadalafil tadalafil tablets 10 mg online tadalafil online cost plaquenil cheapest: buy hydroxychloroquine sulfate - plaquenil canada http://plaquenilcanada24.com/ plaquenil generic drug plaquenil drug plaquenil sulfate
Avatar
04.10.2020 14:51:55
cialis no prescription http://50cialmen.com/ http://50cialmen.com/ buy tadalafil online
Avatar
04.10.2020 16:12:20
generic cialis online http://hyitebeviag.com/ http://hyitebeviag.com/ cialis canada
Avatar
04.10.2020 18:44:37
uk generic cialis https://cialgetusa.com/ canadian viagra pharmacy Reots soaft
Avatar
04.10.2020 21:58:30
how to cure ed naturally: ed medications online erectional dysfunction http://tadalafilcanada24.com/ where to buy tadalafil in singapore tadalafil soft gel capsule generic tadalafil without prescription canadian online pharmacy tadalafil
Avatar
05.10.2020 1:06:36
buy generic tadalafil 20mg: buy tadalafil from india price of tadalafil 20mg and pet antibiotics without vet prescription: ed treatments herbal ed remedies and zithromax 250mg: zithromax drug zithromax 500 mg lowest price online
Avatar
05.10.2020 5:01:02
viagra generic http://45menvia.com/ http://45menvia.com/ viagra vs cialis
Avatar
05.10.2020 12:03:32
buy tadalafil online http://ciallaled.com/ http://ciallaled.com/ tadalafil 20 mg
Avatar
05.10.2020 18:58:23
how long does it take for viagra to work http://60lmentop.com/ http://60lmentop.com/ buy generic 100mg viagra online
Avatar
05.10.2020 19:38:15
how long does it take for cialis to work http://mencialed.com/ http://mencialed.com/ cialis daily
Avatar
06.10.2020 1:55:12
viagra no prescription http://viasasixyi.com/ http://viasasixyi.com/ buy viagra canada
Avatar
06.10.2020 2:43:43
tadalafil 20 mg http://hyivglazcial.com/ http://hyivglazcial.com/ order cialis online
Avatar
06.10.2020 5:48:30
website: generic medication for ed dysfunction and drugs without doctor prescription canadian drug and prescription drugs online without doctor ed treatment options and Without Doctor Prescription erectal disfunction and prescription drugs online without doctor online drugs http://www.zongcanhuoguo.cn/home.php?mod=space&uid=236737 legal to buy prescription drugs without prescription
Avatar
06.10.2020 9:46:15
pharmacy drugs Without Doctor Prescription erectile dysfunction drug and generic buy prescription drugs without doctor and generic ed meds online pharmacy and prescription drugs online without doctor ed in young men and generic drugs causes for ed http://summerhilllandco.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=jilir.org buy ed drugs or https://huisdierengids.nl/author/etbrzdul/ male enhancement or http://flyingyacht.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=jilir.org best ed treatment pills or http://wumot.com/home.php?mod=space&uid=21523 sildenafil without a doctor's prescription or http://weimenhu.cc/home.php?mod=space&uid=83982 herbal ed treatment
Avatar
06.10.2020 16:22:18
what exactly does viagra do? http://menjojil.com/ http://menjojil.com/ how to take viagra
Avatar
06.10.2020 20:09:16
where can i buy viagra over the counter in melbourne https://cialisaaap.com/ cheap-generic-viagra co uk erfahrungen Reots soaft
Avatar
06.10.2020 21:58:20
ed and diabetes online canadian pharmacy - is it illegal to buy prescription drugs online http://masazlodz.com/home.php?mod=space&uid=34461 best pharmacy online http://facmuseum.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=jilir.org generic viagra without a doctor prescription http://f-tale.unionwest.de/profile.php?mode=viewprofile&u=242195 herbal ed treatment http://thy.ink/home.php?mod=space&uid=74294 cialis without doctor prescription http://www.meganlowerealtor.com/home.php?mod=space&uid=18285 herbal remedies for ed
Avatar
06.10.2020 22:04:27
cialis pill http://aazmencial.com/ http://aazmencial.com/ cialis for sale
Avatar
07.10.2020 3:21:13
5 mg cialis coupon printable cheapest cialis web prices or daily use of cialis real cialis without a doctor's prescription or cheapest cialis web prices cialis vs viagra effectiveness
Avatar
07.10.2020 3:47:18
cialis coupons printable viagra or cialis - cialis and interaction with ibutinib does cialis lower blood pressure http://tadmedz.com/ generic for cialis cialis at a discount price cialis or viagra cialis in canada
Avatar
07.10.2020 8:37:48
Kudos. Lots of stuff. online pharmacy
Avatar
07.10.2020 17:27:33
cialis erections hard erections cialis - cialis maximum dosage side effects of cialis http://tadmedz.com/ cialis without a doctor prescription cialis at a discount price fda warning list cialis cialis maximum dosage
Avatar
08.10.2020 9:08:51
does medicaid cover cialis cialis coupon - cialis professional generic cialis no doctor's prescription http://ciaph24.com/ cialis for daily use cheapest cialis show cialis working generic names for cialis and viagra
Avatar
09.10.2020 3:39:19
mexican viagra viagra viagra price natural ed medications https://viaworldph.com/ generic name for viagra how to buy viagra buy viagra generic buy generic 100mg viagra online
Avatar
09.10.2020 12:31:10
Typically unwonted is three nearby a one-way felt. viagra samples Grtpzb edompc
Avatar
09.10.2020 12:52:39
The enumeration of cream curious your serene is to in person the more slacken, making out, and increase requirements you had alanine to note ED. http://vishkapi.com Tkrjis cmntyu
Avatar
09.10.2020 14:57:27
Avatar
09.10.2020 20:50:02
over the counter viagra buy cheap sildenafil buying viagra online errectile dysfunction viaworldph.com buy viagra online cheap generic viagra india buy sildenafil when will viagra be generic
Avatar
10.10.2020 11:07:00
viagra without prescription buy cheap sildenafil can you buy viagra over the counter online prescription for ed meds https://viaworldph.com/ buy viagra online buy generic 100mg viagra online sildenafil non prescription viagra
Avatar
10.10.2020 22:11:59
Given Redress online at the FDA letters that this is uneven. cialis 10mg Ptqpao xfqhai
Avatar
11.10.2020 3:13:29
canadian pharmacy generic viagra cheap viagra goodrx viagra cheap medications viaworldph.com over the counter viagra generic viagra cost generic viagra online pharmacy viagra
Avatar
11.10.2020 6:11:34
Anchovies and vitamins are indicated patients that decamp unrecognized in acute. viagra 100mg Dvddvp pytgxm
Avatar
11.10.2020 13:54:40
comparison of ed drugs https://canadianpharmacyvikky.com how can i order prescription drugs without a doctor
Avatar
11.10.2020 14:14:45
mens ed pills https://canadianpharmacyvikky.com male dysfunction male erectile dysfunction canadian pharmacy ambien without a doctor's prescription
Avatar
12.10.2020 5:46:33
cialis professional vs cialis buying viagra online cheapest sildenafil in uk Reots soaft
Avatar
12.10.2020 8:05:51
cheap erectile dysfunction pills online drugs without prescription dog antibiotics without vet prescription pet meds without vet prescription https://canadianpharmacyvikky.com ed meds pills drugs medication drugs drugs without prescription buy medications online
Avatar
12.10.2020 12:35:37
ed cures that work viagra generic drugs ed meds online canada best ed pills online https://canadianpharmacyvikky.com how to treat ed generic ed drugs canadian drugs pharmacy mens erection pills
Avatar
12.10.2020 20:48:32
buy prescription drugs from india https://canadianpharmacyvikky.com viagra without a doctor prescription walmart
Avatar
13.10.2020 7:10:04
ed drug comparison: https://canadianpharmacystorm.com how to overcome ed naturally ed meds online medications without a doctor's prescription ed natural treatment
Avatar
13.10.2020 20:44:06
top ed drugs https://canadianpharmacystorm.com - what is the best ed drug
Avatar
14.10.2020 1:28:58
best canadian pharmacy canadian drugs without prescription www canadian pharmacy
Avatar
14.10.2020 17:14:25
prescription drugs online without doctor: https://canadianpharmacystorm.com viagra without a prescription is ed reversible northwest pharmacy in canada prescription drugs online without doctor
Avatar
14.10.2020 21:16:52
online prescription for ed meds https://canadianpharmacystorm.com buy canadian drugs
Avatar
15.10.2020 5:34:39
acquisto viagra online sicuro acquisto viagra online sicuro viagra prezzo in farmacia viagra in farmacia senza ricetta http://silditaliana.it dove acquistare viagra online sicuro viagra originale pagamento alla consegna viagra viagra generico
Avatar
15.10.2020 5:45:52
shop pharmacie ou trouver viagra sans ordonnance viagra sans ordonnance livraison rapide viagra sans ordonnance livraison rapide http://pharmfrancaise.fr cialis 20mg prix en pharmacie viagra sildenafil 50 mg sans ordonnance viagra sans ordonnance livraison rapide
Avatar
15.10.2020 9:42:18
canadian drug stores https://canadiantrypharmacy.com - canadian pharmacy certified canada pharmacy online online pharmacy canadian pharmacy
Avatar
15.10.2020 11:39:31
buying viagra gel viagra without a doctor prescription where can i buy dramamine for dogs Reots soaft
Avatar
15.10.2020 13:26:24
Initially patients, not all striking and oft to remedy them and worth buying cialis online to treat. best essay writers Jzutqp fptksq
Avatar
15.10.2020 21:22:58
prezzo viagra 100 mg viagra generico vendita viagra in italia dove acquistare viagra online sicuro http://silditaliana.it viagra in farmacia senza ricetta viagra prezzo farmacia viagra prezzo farmacia dove acquistare viagra online sicuro
Avatar
16.10.2020 8:14:30
viagra super force 100 mg / 60 mg http://canadian1pharmacy.com - viagra online generic cialis cialis provoca sterilitГ 
Avatar
16.10.2020 13:22:32
viagra generico viagra prezzo in farmacia dove acquistare viagra online sicuro viagra http://silditaliana.it vendita viagra in italia vendita viagra in italia dove acquistare viagra online sicuro viagra generico
Avatar
16.10.2020 15:55:57
sildenafil 50 mg sans ordonnance viagra sans ordonnance en pharmacie shop pharmacie shop pharmacie http://pharmfrancaise.fr viagra sans ordonnance en belgique ou trouver viagra sans ordonnance ou trouver viagra sans ordonnance viagra sans ordonnance en belgique
Avatar
16.10.2020 22:29:54
kamagra jelly erfahrungsbericht https://kamagrahome.com/ - kamagra online generic kamagra max kinГ©zete kamagra pill kamagra jelly long does last
Avatar
17.10.2020 4:07:12
canadian pharmacy http://viaciabox.com - canadian pharmacy global pharmacy canada canada pharmacies online prescriptions
Avatar
17.10.2020 15:56:50
viagra prezzo in farmacia vendita viagra in italia viagra generico farmacia italiana online vendita cialis http://silditaliana.it viagra originale pagamento alla consegna viagra prezzo in farmacia prezzo viagra 100 mg viagra prezzo farmacia
Avatar
17.10.2020 22:37:23
sildenafil 50 mg sans ordonnance viagra generique livre sous 48h viagra prix en pharmacie france viagra sans ordonnance livraison rapide http://pharmfrancaise.fr viagra achat en france viagra sans ordonnance [url=http://pharmfrancaise.fr/#]viagra generique livre sous 48h[/url] viagra sans ordonnance en pharmacie
Avatar
18.10.2020 3:12:35
The one point and such patients as marked anemia and the treatment crit of nursing for iatrogenic migraine on the other. http://antibiorxp.com/# Gylcgt qtyjwb
Avatar
18.10.2020 14:27:08
i can buy viagra in shanghai reliable viagra site viagra tablets rate in chennai Reots soaft
Avatar
18.10.2020 14:48:36
cialis coupon http://50cialmen.com/ http://50cialmen.com/ buy tadalafil
Avatar
18.10.2020 16:15:42
non prescription cialis http://hyitebeviag.com/ http://hyitebeviag.com/ buy tadalafil 20mg price
Avatar
19.10.2020 5:23:21
buy viagra http://45menvia.com/ http://45menvia.com/ how long does viagra take to work
Avatar
19.10.2020 7:12:15
how to write a hiring letter http://eduwritersx.com/ Txbgmf itvjni
Avatar
19.10.2020 11:50:31
tadalafil online http://ciallaled.com/ http://ciallaled.com/ do you need a prescription for cialis
Avatar
19.10.2020 18:30:11
viagra 100mg http://60lmentop.com/ http://60lmentop.com/ viagra dosage
Avatar
19.10.2020 19:30:06
cialis daily http://mencialed.com/ http://mencialed.com/ cialis generic name
Avatar
20.10.2020 1:27:06
sildenafil viagra http://viasasixyi.com/ http://viasasixyi.com/ viagra online
Avatar
20.10.2020 2:10:05
cheapest cialis http://hyivglazcial.com/ http://hyivglazcial.com/ cialis sale
Avatar
20.10.2020 12:54:07
sildenafil dosage http://pfedonline.com/ Gmzkjp ydollj
Avatar
20.10.2020 16:16:25
viagra over the counter http://menjojil.com/ http://menjojil.com/ how long does it take for viagra to work
Avatar
20.10.2020 19:23:14
verschil tussen cialis en kamagra: https://www.goldkamagra.com kamagra jelly medical school no mcat kamagra kamagra sildenafil citrate erfahrung
Avatar
20.10.2020 23:07:22
how long for cialis to work http://aazmencial.com/ http://aazmencial.com/ cialis price
Avatar
21.10.2020 18:59:57
cost viagra cvs pharmacy viagra half life cialis 6 pills Reots soaft
Avatar
21.10.2020 19:34:56
website: generic and buy prescription drugs without doctor and buy prescription drugs without doctor viagra without a doctor prescription http://medepoll.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=jilir.org drug medication or http://bbs.mcrst.com/home.php?mod=space&uid=2005308 ed drugs online from canada or http://forum.white-society.org/profile.php?id=572649 canadian drugs online or http://swca.co.uk/__media__/js/netsoltrademark.php?d=jilir.org best ed pills online
Avatar
22.10.2020 2:54:41
online pharmacy http://canadaxpha.com/ Yfzlct dxsigg
Avatar
22.10.2020 9:17:50
5 mg cialis coupon printable cialis for sale cialis 100 mg lowest price purchasing cialis on the internet cialmen.com cialis tadalafil 20 mg
Avatar
22.10.2020 11:20:07
kamagra 100 mg effets secondaires: http://www.kamagrapolo.com kamagra 100 individual medical coverage kamagra oral jelly kaufen deutschland kamagra oral jelly eu-apotheke
Avatar
22.10.2020 13:41:24
generic cialis reviews http://cialirpl.com/ Yyowxa hirntk
Avatar
22.10.2020 20:40:04
canadian viagra cialis tadalafil when will cialis go generic generic cialis coming out https://cialmen.com the effects of cialis on women cialis 20 mg generic cialis show cialis working
Avatar
23.10.2020 2:42:22
american finance http://www.loansonline1.com/ - payday loans home loan refinance fast cash loans citi double cash login
Avatar
23.10.2020 3:54:48
Avatar
23.10.2020 16:13:19
price of cialis 5 mg 30 day supply cialis etkileri acheter du cialis 10 mg Reots soaft
Avatar
24.10.2020 1:18:22
warnings for cialis buy tadalafil cialis without a doctor's prescription coupons for cialis https://cialmen.com cialis 30 day sample cialis cost buy cialis online viagra or cialis
Avatar
24.10.2020 7:48:39
erectile dysfunction drug http://genericwdprescription.com generic drugs without doctor's prescription meds online without doctor prescription buy generic pills
Avatar
24.10.2020 13:33:52
tadalafil online canadian pharmacy cadciali.com Kdesmv kldlax
Avatar
24.10.2020 18:05:38
generic pills for ed meds online without doctor prescription vacuum pumps for ed http://genericwdprescription.com prescription drugs without a doctor buy generic pills prescription drugs online without doctor
Avatar
25.10.2020 9:36:40
generic cialis tadalafil 20 mg from india viagra dosage Unyunu hdlxni
Avatar
25.10.2020 12:10:41
carmax auto finance http://www.loansonline1.com/ - online loans sba disaster loan application speedy cash online payday loan no faxing

Váš komentář